Květen 2015

Elita

20. května 2015 v 23:09 | Zlatka |  KNIHY
databazeknih.cz - ElitaTak jsem v rámci předsvaťákovského oddechu přečetla na posezení druhý díl Selekce a ačkoli jsem už minule říkala, že je to vyloženě oddechovka, nic víc, tak pro mě druhý díl, narozdíl od toho prvního, byl velkým zklamáním... Že byl děj předvídatelný, to neřeším - jak jsem řekla, je to na relax, ale konec mě znechutil, pochopitelně nebudu říkat, co se tam stalo, ať vás tu nespoileruju, ale ti z vás, kteří už to četli, možná chápou můj postoj - a... sakra :D ráda bych sek tomu vyjádřila, ale nejde to bez toho, aniž bych prozradila, co se tam stalo a co jediné mě překvapilo, bohužel nemile :D Tak to nechám na vás... :-)

Autorka: Kiera Cass
Počet stran: 280
Anotace: Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

PS: písemné jsou úspěšně za mnou, profilové se mi blíží (25.5.), doufám, že dopadnou úspěšně, narozdíl od přijímaček na psychologii do Olomouce, tam jsem bohužel neprošla ani prvním kolem, ale teď hlavně tu maturitu, držte mi palce :-)