Papírová města

26. prosince 2014 v 19:56 | Zlatka |  KNIHY
Tak jsem po nehorázně dlouhatánské době popadla knihu - zrovna jeden z nejčerstvějších kousků v mé knihovně, neboť jsem ji dostala pod stromeček - a konečně taky něco dočetla! Čtyřleté studium na gymnázium mi totiž poněkud znechutilo četbu, z upírů jsem asi už vyrostla, nebo alespoň z Anity (Inkubovy sny jsem ani nedočetla, čtení o sexu mi prostě nepřipadá nijak záživné)... pak jsem vyzkoušela něco kontroverzního - John na konci umře, ale ani u něj jsem se ještě nedostala ke konci (ale k němu se ještě vrátím, přísahám!)... a teď jsem konečně dostala do ruky něco, co mě bavilo natolik, že jsem knihu přečetla na dvě posezení (včerejší noc a dnešní odpoledne).
Od Johna Greena jsem zatím nic jiného nečetla, tuším, že má u nás vydané ještě další dvě knížky, ale jejich anotace, až na Papírová města, mě nijak nenadchly. Papírová města ale stála za to, a tak si možná časem zbylé dvě knížky alespoň vypůjčím z knihovny. Je to vlastně příběh mých vrstevníků - hlavní hrdina Quentin právě končí střední školu, všichni řeší závěrečné zkoušky, vysoké školy, poslední školní ples... Ale pak "královna" školy krásná a záhadná Margo nečekaně zmizí. Není to její první zmizení, a tak lidé předpokládají, že se za pár dní zase vrátí s nějakou neuvěřitelnou příhodou, kterou zažila, ale Quentin má pocit, že tentokrát je to jiné a rozhodne se po Margo spolu se svými přáteli pátrat, protože Margo za sebou zanechala stopy. Konec asi není takový, v jaký by čtenáři (no, hlavně čtenářky) doufali, ale to dělá knihu zajímavou, navíc je kniha plná myšlenek a citů, které prostě může prožívat každý z nás. Není to žádné fantasy, není to horor, není to ani nesmyslný doják... je to něco zvláštního, milého a trochu i k zamyšlení :)

Autor: John Green
Počet stran: 288
Oficiální anotace: Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama