Prosinec 2014

Papírová města

26. prosince 2014 v 19:56 | Zlatka |  KNIHY
Tak jsem po nehorázně dlouhatánské době popadla knihu - zrovna jeden z nejčerstvějších kousků v mé knihovně, neboť jsem ji dostala pod stromeček - a konečně taky něco dočetla! Čtyřleté studium na gymnázium mi totiž poněkud znechutilo četbu, z upírů jsem asi už vyrostla, nebo alespoň z Anity (Inkubovy sny jsem ani nedočetla, čtení o sexu mi prostě nepřipadá nijak záživné)... pak jsem vyzkoušela něco kontroverzního - John na konci umře, ale ani u něj jsem se ještě nedostala ke konci (ale k němu se ještě vrátím, přísahám!)... a teď jsem konečně dostala do ruky něco, co mě bavilo natolik, že jsem knihu přečetla na dvě posezení (včerejší noc a dnešní odpoledne).
Od Johna Greena jsem zatím nic jiného nečetla, tuším, že má u nás vydané ještě další dvě knížky, ale jejich anotace, až na Papírová města, mě nijak nenadchly. Papírová města ale stála za to, a tak si možná časem zbylé dvě knížky alespoň vypůjčím z knihovny. Je to vlastně příběh mých vrstevníků - hlavní hrdina Quentin právě končí střední školu, všichni řeší závěrečné zkoušky, vysoké školy, poslední školní ples... Ale pak "královna" školy krásná a záhadná Margo nečekaně zmizí. Není to její první zmizení, a tak lidé předpokládají, že se za pár dní zase vrátí s nějakou neuvěřitelnou příhodou, kterou zažila, ale Quentin má pocit, že tentokrát je to jiné a rozhodne se po Margo spolu se svými přáteli pátrat, protože Margo za sebou zanechala stopy. Konec asi není takový, v jaký by čtenáři (no, hlavně čtenářky) doufali, ale to dělá knihu zajímavou, navíc je kniha plná myšlenek a citů, které prostě může prožívat každý z nás. Není to žádné fantasy, není to horor, není to ani nesmyslný doják... je to něco zvláštního, milého a trochu i k zamyšlení :)

Autor: John Green
Počet stran: 288
Oficiální anotace: Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.