Fotostřípky z Lešné

14. srpna 2014 v 14:18 | Zlatka |  Fotografie
Když už jsou ty prázdniny, sem tam s rodinkou podnikneme nějaký výlet. Vlastně, moji rodiče si párkrát za rok vyjednou někam na jednodenní výlet, ale já se toho většinou nezúčastňuji (botanické zahrady mě zase až tolik neberou, na "ostravskou sopku" třeba jednou podniknu výlet s mými přáteli, Venušina sopka mě nijak nenadchla,...). Ale! Před třemi dny jsem se přeci jen odhodlala jet s nimi do Hradce nad Moravicí - nejdříve na výstavu drobného zvířectva, která ale bohužel byla docela o ničem, my v Lutyni ji máme o mnoho bohatší a to jsme taková dupa světa, ale zámek Hradec nad Moravicí a přilehlý zámecký park stál za to, tak jsem ráda, že jsem s nimi opravdu jela a nefňukala doma nad zlomeným srdcem.

Dnes jsme podnikli další výlet - tentokrát do ZOO ve Zlíně, kde mě nikdo nemusel pobízet, protože jsem si výlet sama vymyslela, možná je překecám ještě do konce léta i do Olomouce na Svatý kopeček (dále mám v plánu safari v Hradci Králové a ZOO v Liberci :D někdy... ve vzdálené budoucnosti :D)... Ale dost o mých plánech! :) Přejdeme raději k fotkám :-)

Je to opravdu jen střípek z toho, co jsem nafotila z prostého a velice smutného důvodu - po mamce se mi dost třepe ruka, takže většina fotek je bohužel nepoužitelná -.-


Začnu zámkem Lešná, který se nachází v areálu ZOO. Vstupné na prohlídku zámku se platí zvlášť, my jsme se do zámku nepodívali, už měli po zavíračce, ale v podzemních prostorách se ještě nachází terária s krokodýlem, varany, hady, kraby, želvami a krásnými pralesničkami. Já miluji secesní styl, tak jsem se pokochala zámkem alespoň z venku. Snažila jsem použít na mobilu panorama, ale výsledky byly katastrofické :D Takže jsem ještě provizorně spáchala tuto fotku z posezení naproti zámku :-)

Jako první zvířátka mi vyrazily dech hyeny skvrnité! Zvláště toto rozkošné mládě dovádějící s jedním z rodičů. Dlouhé minuty se tam naháněly a skotačily, až se mi chtělo skotačit s nimi, ale to by asi nemělo dlouhého trvání :D (aneb skotačily bychom do rozthání těla - toho mého).
Jako další tu mám tyhle rozkošné surikaty, které tam pobíhaly po celém výběhu :-) Spoustu maličkých rozkošných prcků :-) Bohužel, tohle byla jediná použitelná fotka...


Pak tu mám další letmou africkou ochutnávku - slona a nosorožce :-)A teď zpátky k něčemu chlupatému :-) Tenhle páreček mě naprosto okouzlil, měli krásný výhled, seděli tam spolu na větvi, jen tak hleděli do dáli a později se začali navzájem čistit, dokonce se drželi za ruce (možná se jen snažili nespadnout, ale vzhledem k tomu, že jsou to šikovné opice a že je to pár, prostě tomu přikládám čistě láskyplný podtext.... ano, jsem romantik)...Moc pěkný byl také výběh s klokany, kde tito roztomilý vačnatci skákali přímo mezi vámi. Poprvé jsem taky viděla klokana albína a klokaní maminu i s prckem ve vaku :-)V yucatánském pavilóně jsem mimo různé opičky, ptáky, želvy a ryby viděla poprvé lenochody a byli tedy opravdu mimořádně pomalí. Měli všechen čas světa na každý pohyb a hlavně žádné stresy! V klidu se najíme i vyspíme, na pózování návštevníkům prdíme! :-)
A jako poslední Vám ukážu pár lemurů :-) Taky se mezi nimi objevilo pár mláďat a zapózovali než zmizeli v korunách stromů :-)To je ode mě, co se týče fotek, vše :-) Bohužel, nejsem fotograf a nemám nijak zvlášť extra aparát (i když ten náš rodinný foťák stál ve své době dost peněz :D) + v kombinaci s mým třepem, je to bída, protože bylo spoustu zvířat, které bych vám tu ráda dala, ale fotky jsou rozmázané. Ale zase možná jsem vás teď trošku nalákala a podíváte se do ZOO sami, protože opravdu stojí za to :-) V Ostravě máme krásnou ZOO, ale není tam ani tolik druhů zvířat, ani si nevybavuji, že by tam byl nějaký spešl zpřístupněný výběh i pro návštěvníky, za to máme ale rozhodně lepší občerstvení, protože až se jednou zase vypravím do Zlína pokochat se jejich zvěří, tak si jídlo balím z domu :D

Ale můžu vám říct, že pražská zoo se může jít zahrabat, je sice obrovská (a má vlky ♥), ale tomuhle se nevyrovná, i když je skutečně nádherná. ... Co vám to tu kecám, já jsem spokojená v každé zoo :D Ostrava, Zlín, Hluboká nad Vltavou, Košice.... všude se mi líbilo! :D Tak snad tam taky zavítáte... a třeba taky přispějete svými fotografiemi :-) (určitě ne tak rozmazanými :D).

Ještě vám zde nahraji video malého "boje" mravenečníků :-) Pravděpodobně šlo o odrostlé mládě s matkou :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kila Kila | E-mail | Web | 13. srpna 2014 v 23:27 | Reagovat

Dopadli jsme podobně, prohlídku zámku jsme prošvihli. Teda mi to odcházeli celou dobu tak divné, že jsme zůstali ohledu.

Btw taky ti tam chyběli medvědi? :)

2 Zlatka Zlatka | Web | 13. srpna 2014 v 23:32 | Reagovat

[1]: No tak ta ZOO byla na několik hodin, když se to procházelo v klídku bez spěchu :-) Naši už tam ani nechtěli jít, já bych tam šla, když už jsme tam byli, tak proč taky ne :D ale zavírací doba to vyřešila za nás no :-)

Vidíš, že chyběli medvědi, jsem si ani nevšimla :O :D Bylo tam spousta jiných krásných zvířat, ikdyž mě zamrzelo, že ve výběhu s údajně nějakými "zpívajícími" psy nebylo nic k vidění, nevím jestli byli zalezlí, nebo tam nebyli vůbec... ale jinak bylo ve výbězích vždycky něco k vidění, tak jsem chybějíci medvědy ani nepostřehla :-)

3 Brunett Brunett | Web | 14. srpna 2014 v 18:28 | Reagovat

To jsou nádherné fotky! Hrozně se mi líbí ten klokan albín, také jsem to nikdy neviděla. Je to docela zajímavé :D

4 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. srpna 2014 v 19:52 | Reagovat

Jsou to nádherné fotografie, nejvíce se mě líbí ta 3. v pořadí s hyenou, je překrásná!! :D  :D  :D

5 Baruš Baruš | E-mail | Web | 5. října 2014 v 20:21 | Reagovat

v Lešné jsem ještě nebyla, chtěla bych se tam někdy podívat...:) a moc pěkné fotky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama