Červenec 2014

Opilý kocour

30. července 2014 v 11:57 | Zlatka |  Fotografie
Nemyslete si, že doma opíjíme tu naši divokou zvěř :D Jen Moureček si tak tak pěkně přišel posedět a poležet, že jsem musela vzít foťák a zdokumentovat to :D :)


"Ta píše... Která to už byla?" -_-


Americký jablečný koláč | American apple pie

12. července 2014 v 13:40 | Zlatka |  Recepty
Jsem zpět s receptem, který u nás doma sklidil ohromný úspěch, že jsem ho za dva dny musela péci znovu :D
Jedná se o klasický americký koláč, na který si mnozí z vás vzpomenou hlavně kvůli jedné nechutné scénky z Prci, prci, prciček (https://www.youtube.com/watch?v=RmXLeytgV54).

A teď už raději k samotnému receptu :DProkletí Salemu

9. července 2014 v 18:33 | Zlatka |  KNIHY
Originální název: Salem's lot
Autor: Stephen King
Počet stran: 410

Anotace: Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii, s bílými dřevěnými domy, se stromy vroubenými ulicemi a s kostelem. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, které měl rád a kde, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale místo toho se vše změní. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější než sám ďábel.

Můj názor: Moje první Kingovka :) Ačkoli se nerada přiznávám, nedočetla jsme poslední rozečtený díl Anity, nevím jestli to vůbec dočtu... potřebovala jsem změnu, ale chtěla jsem si nechat upíry a Prokletí Salemu "straší" v naší knihovně už celá léta... a je to asi jediná kniha s upíří tématikou, kterou četl i táta a dokonce se mu i líbila! :)

Můsím říct, že jsem nadšená, ikdyž konec knihy neskončil nijak zvlášť epicky. Průběh knihy byl ale zajímavý, King dokázal psát i popisy tak, abych u nich udržela pozornost (a to se nestává moc často :D), věnoval se detailům, díky kterým dokonale vykreslil atmosféru tohoto městyse. Nakonec mi připadalo zajímavější zabývat se právě jednotlivými postavami, jejich charaktery a problémy, než zápletkou okolo upírů.

Ke Kingovi se určitě v budoucnosti ještě vrátím a to s chutí :)

Banánový cheesecake

9. července 2014 v 17:44 | Zlatka |  Recepty
Tak, s příchodem prázdnin jsem si řekla, že krom dočtení povinné četby k maturitě, se opět pustím do vaření a pečení. No, zatím jsem jen pekla :) Myslím, že v obou případech jsem dopekla celkem úspěšně, ale sto lidí sto chutí :) Ale třeba se najde někdo z vás, kdo to vyzkouší, nebo už pekl doma to samé :)

Tak tedy... Banánový cheesecake :)