Pokud máte srdce...

24. listopadu 2013 v 13:21 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
… pod těmi PRSY, tak mi odpustíte, že tento krátký článek absolutně není na téma týdne, ale o krásném stvoření, které potřebuje trochu lásky a domov.Jedná se o Rexíka z útulku v Dětmarovicích.

Útulky v našem okolí sleduju pravidelně už tak přes rok a půl, některé z nich nabízí venčení, ale až od osmnácti. Teď už mi sice osmnáct je, ale doma mám to svoje štěstíčko border-koliovské, které potřebuje pozornost a na vycházku s útuláčkem bych ji neměla odvahu vzít (ne kvůli toho pejska, ale kvůli toho, že tahána vodítku a rozbíhává se za každým autem, kolem apod.). A od té doby, co sleduju útulky, jeden pejsek se tam míhá pořád a tak často…

Rexík je kastrovaný kříženec, mělo by mu být okolo 9 let plus mínus. Je to docela obřík, ale i přes svou velikost, je velice hodný a přátelský, snese se se psy i kočkami, akorát drůbež by nepřekousl.... nebo vlastě překousl. :D

Párkrát už svůj domov skoro našel, ale pokaždé byl vrácen, protože neštěká = nehlídá a také párkrát překousal plot a utekl, což většina lidí samozřejmě pokládá za problém. Proto ale píšu… Rexík je nemocný, v březnu tohoto roku mu našli rakovinu, léčba je už zbytečná a tak tomuto krasavci zbývá bohužel maximálně rok. Je to tedy pejsek na dožití… Ale poslední tři dlouhé roky strávil v útulku a všichni dobrovolníci a zaměstnanci útulku nebo lidé jako já - kteří to dění sledují přes FB, kde alespoň můžeme sdílet nějaké informace a fotky o pejscích a napomoci tak jejich adopci -.... my všichni mu přejeme nový a tentokrát už snad trvalý domov.

Umím si představit, jak je to těžké, pořídit páníčka Rexíkovi, když ho předchozí páníčci vraceli z výše vypsaných důvodů... a zvlášť, když umírá. Člověk, který by si ho vzal, by jistě měl obrovské srdce a ihned se do něj zamiloval. A když by pak Rexík odešel, byla by to hrozná rána... ale jestli je tu někdo, kdo si může pořídit psa a je natolik nesobecký, že by mu poskytl domov, i když by sám páníček byl později raněn jeho odchodem za duhový most... Prosím, vezměte si ho. Lásku, kterou mu věnujete, Vám jistě vrátí.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tommo* Tommo* | Web | 24. listopadu 2013 v 14:09 | Reagovat

Krásný článek. Sice opravdu není na TT, ale protože by se srdce mělo nacházet pod prsy, dá se to "obkecat".

Pejsek je krásný 8-). Doma už jednoho máme a, ač se to z 45% nezdá, jsme za něj rádi. Hned první den, když jsme ho donesli domů, mi oblízala celý obličej a o prázdninách jsem začala zjišťovat, že jsem pro ni asi nejoblíbenější "tvor ze smečky". Je to radost mít doma takového mazlíčka.
Takže přeji, ať se brzy najde nový majitel. ;-)

2 adamová adamová | Web | 24. listopadu 2013 v 18:18 | Reagovat

Ach jo, to je tak dojemný...
My taky máme právě takovou rozvernou velkou fenku a k ní už si nikoho vzít nemůžu, ani z finančních důvodů, protože z malého důchodu bych to neutáhla. V březnu nám dešel jezevčík do nebíčka a já se z toho ještě dodnes úplně nevzpamatovala.
Držím pejskovi palce, aby mohl dožít u někoho hodného. ♥♥♥

3 Cleo Cleo | Web | 28. listopadu 2013 v 18:23 | Reagovat

Milé, ale na to nemám. Nedokážu mít zvíře a žít s vědomím, že umře. Prostě ne.

4 Vivi Vivi | Web | 6. dubna 2014 v 1:08 | Reagovat

Jezis, tiez sledujem stranku utullku v KE a najradsej by som si pobrala všetky psiky odtial:/ bohuzial sa to neda nakoľko byvam v byte a uz dvoch psikov mam. Pes je najlepší!!! A vzdy bude pri cloveku stat:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama