Prokleté generace lidstva

12. října 2013 v 10:30 | Zlatka |  Na téma...

Na světě je docela dost smutných věcí, které mě dokážou skvěle pobavit.

Třeba když stojíte v řadě ve školní jídelně a předběhne vás nějaký nanejvýš osmáček a když mu řeknete "Já tu nestojím frontu, abys ty přišel a předběhl mě.", tak jenom odvětí "A ty si myslíš, že mě to zajímá?". Pár facek je málo, ale zkuste to, když měříte ve svých 18 letech pouhých 155 cm (možná ani to ne, ještě před nedávnem jsem si myslela, že mám 156 cm, ale v laborkách při měření, mě vyvedli z omylu) a když dnešní generace naprosto nectí něco jako "respekt ke starším", nebo dokonce "holky se přece nebijí". Pravděpodobně bych to nakonec ještě schytala já, jak fyzicky, tak třeba i později u vedení, protože já jako starší a dokonce dospělý student, bych přece měla být moudřejší. Ha ha. Nečekejte ode mě moudrost a trpělivost, protože s tímhle materiálem se po dobrém pracovat nedá!

To, že ti mladší dnes jsou o mnoho horší než si připadáme my, to víme všichni, ale občas bych vyfackala i své vrstevníky. To je normální, když stojíte v řadě, z každé strany se na vás někdo lepí, aby byli co nejblíže k jídlu, a pak vám za zády (nebo před nosem) řvou do ucha stejně staří vrstevníci, kteří se buďto chichotají jako slepice (když se jedná o holky) a celkově působí, že právě přišly do puberty, nebo tam strašně frajeří, že se naučili nové slovíčko jako je třeba kurva, piča, čurák, kokot a jiné výrazy, které se velice hodí do běžné mluvy. Nebudu ze sebe samozřejmě dělat světici, taky si zanadávám - třeba, když se se svojí super šikovnou koordinací třísknu do zdi, ukopnu si palec, napíchnu se na kliku, přivřu si hlavu do skříně (ano, to se mi skutečně stalo) apod. Ale jinak se tomu na veřejnosti vyhýbám, obzvlášť od té doby, co studuji na gymnáziu. Nebo mi má kamarádka vyprávěla, jak nedávno na školním WC zaslechla rozhovor dvou holek o tom, jak se jejich spolužačka ulila ze školy, aby doma mohla čekat na nový song Justina Biebra! OMG! WTF! Proč jste mi to neřekli? Taky bych zůstala doma! Teď nemám ten správný SWAG!.

Je mi zle z priorit dnešního světa. Ale Bobřík se má jistě dobře, když ho tak jeho psychopatky žerou, pěkně vydělává… prosím, ať si poslouží. Dyť už je to vlastně jedno. Buď si vydělá Bieber, nebo někdo jemu podobný (třeba politici - ti jsou naprosto stejně slizcí a neschopní ve své práci jako Bieber, ale penízky mají a to je to podstatné přece). A teď doufám, že mě někdo označíte jenom za blbého hejtra, který jenom závidí, že někdo něco dokázal. Ale je to velice nepravděpodobné, protože tato psychopatické stvoření většinou nečtou takto "neskutečně dlouhé" články, pokud to není teda životopis jednoho z jejich miláášku, nebo dokonce návod, jak je sbalit.

No a kde že jsme se to my mladí naučili? :)
Od malička jsem byla vedena ke slušnému chování. Neexistuje, abych nepozdravila souseda, profesory/profesorky… jako malá jsem jednou po Ostravě dokonce zdravila i úklidovou četu, ale pak jsem s tím přestala, protože se teta držela za hlavu. Takže když přijdu na zastávku, kde stojí dvě důchodkyně a povídají si a já je slušně pozdravím a ony se na mě jenom s opovržením kouknou a zase kecají dál, tak jsem znechucená i z téhle generace, která si pořád neskutečně stěžuje, jak jsme my neschopní a neslušní. No, bezpochyby valná většina lidí taková je, ale ta starší generace asi moc nepřidala ruku k dílu, když nejsou schopni odpovědět na prosté "Dobrý den." Poté na zastávku přišel i starší pán, který mi na pozdrav odpověděl úplně v pohodě, a já začala přemýšlet, jestli není problém ve vychování, ale dokonce i v pohlaví. Něco jako "Jsem dáma, co má toho už hodně za sebou a ty si na mě děcko dovoluješ mluvit?" Protože z jejich pohledu to tak fakt vypadalo.

Nebo když vás v hodině pošle profesor doslova do hajzlu a ponižuje vás před celou třídou, protože vám nejde všemi milovaná fyzika, nebo si prostě asi jenom léčí komplexy. Mě teda poslal "jenom" do druhé třídy, ale nebylo mi to příjemné ani za mého spolužáka. Když jsme přišli na gympl, řekli nám, že je zvykem, že nám kantoři budou vykat a my je oslovovat jako profesory, i když tento titul ve skutečnosti nemají. No, nakonec nám vyká asi jenom češtinářka, ale mě na tom nezáleží. Jsou starší než my, nepokládám za nutné, aby mi vykali. Ale aby nás profesor někam posílal a vyžíval se v našem ponižování? No tak to pardon, ale až jednou bouchnu, což je u mě jako u cholerika dost možné, tak pana profesora pošlu někam asi i já a věřte mi, že mu i tohle řeknu natolik kulantně, že při další nadávce akorát poníží sám sebe.

Pořád čekám, že se ve mně něco pohne a budu se k lidem chovat tak, jak se oni chovají ke mně. Ba co víc, třeba jednou budu mrcha. To by se mi líbilo. To bych možná v dnešní společnosti měla i šanci na úspěch, nebo alespoň na přežití.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mj.Jane Mj.Jane | E-mail | 12. října 2013 v 10:59 | Reagovat

Ahoj na protosto ti rozumím :-). Též to znám. :-(

2 M. M. | Web | 12. října 2013 v 11:08 | Reagovat

Nesouhlasím s tím, že je dnes pro úspěch nutné být mrchou - to platí jen ve filmech (a i v těch mrchy nakonec skončí špatně). Něco už jsem si odpracoval, ve své branži se stýkal se spoustou zajímavých lidí (politici, známé osobnosti) a rozhodně můžu říct, že být mrchou tě nepřivede nikam, důležité je znát ty správné lidi - tím nemyslím kmotry, úplatky a předražené zakázky - ale opravdu jen ty správné vlivné osoby, cpát se kupředu, dobře komunikovat, umět prodat svůj názor a nápad. Takoví lidé to daleko dotáhnou... otázka je, jestli pro ty "neúspěšné" nejsou mrchami pak jenom proto, že jsou právě úspěšní.

3 Žebyjá? Žebyjá? | E-mail | Web | 12. října 2013 v 11:21 | Reagovat

Blbce najdeš napříč generacema a je jich sakra hodně. Ale člověk halt musí vypátrat ty lidi, který jsou v pohodě a těma se obklopit. Taky zírám, co moji, většinou již "dospělí", spolužáci vyváděj, čeho jsou schopný a zůstává mi rozum stát. Ale nejlepší je, se od těch blbostí, co dělaj, prostě distancovat a jet si svý.

4 Zlatka Zlatka | Web | 12. října 2013 v 11:47 | Reagovat

[2]: Je spoustu úspěšných lidí, kteří skutečně něco dokázali nebo v tom, co dělají jsou skutečně dobří, stejně jako je spoustu úspěšných lidí, nebo prostě lidí, kteří peníze dostali za nic - mluvila jsem právě třeba o těch politicích, hergot dyť já ani nevím, koho půjdu volit, protože už nevěřím, že by se to u nás mohlo změnit k lepšímu.

A o tom býti mrchou, jsem nemyslela třeba ve smyslu být děvka nebo tak... spíše jsem to myslela tak, že znám lidi, kteří jdou za svou věcí i přes mrtvoly a na nikoho neberou ohled, dostanou, co chtějí, ale ostatní to odnesou... takových lidí mám ve své generaci spoustu a myslím, že je to tak i u těch starších.

5 Cleo Cleo | Web | 13. října 2013 v 9:08 | Reagovat

To je prokletí této společnosti. Co se toho předbíhání v jídelně týče, z toho je mi vážně špatně. Sice neříkám, že si nikdy nestoupnu "ke kamarádkám", ale většinou jde jenom o pár lidí a ptám se jich, jestli je to v pohodě, ale předejít celou frontu, to mi přijde už dodela jako extrém.
To, co popisuješ dále, mi přijde jako typický městský komplex. Žijeme ve světě plném lidí, kteří se zajímají jenom o sebe, usmějeme se na ně v autobuse a hned v tom hledají nějaký hlubší smysl.
Co se profesorů týče, neznám nikoho, kdo by se... tedy vlastně znám. A vážně ji nemám ráda.

6 Mariam Shades Mariam Shades | Web | 13. října 2013 v 15:37 | Reagovat

Bože, úplne si to vystihla! Úplne aj tie zážitky. Tak od začiatku...
To s tým obedom, to sa stalo aj mne. Teda niečo podobné, ale dosť ma to nasralo teda. Stála som v rade na obed a predo mnou bol o hlavu nižší chalan, asi piatak. A obzeral sa dookola, úplne bol mimo, tak som ho predbehla, ale nechala som pred sebou miesto pre neho, aby sa tam dal, nechcela som ho predbehnúť, iba som sa posunula. A on prišiel, postavil sa predo mňa, a kartičkou na obed mi strelil facku. Prisam bohu že sa mi od zlosti z uší parilo. :-D Nulový rešpekt. Videl že som mu tam nechala miesto, že som aj čakala dobré dve minúty či sa posunie, a keď nič, tak som ho "predbehla" a on si dovolí mi dať facku. Pred všetkými čo tam stáli. Ugh!
No, ale, nechápem prečo si sa v tomto článku pustila do Biebera. Teda, akože chápem, že sa ti to hodilo, keď si opisovala ten zážitok na tých wéckach, ale aj tak. Nechápem prečo sa všetci vkuse púšťajú do neho. Áno, dobre, fakt sa už chová ako rozmaznaný slizký had, ale to väčšina celebrít, tak nechápem, prečo si každý berie do huby len jeho. S politikmi máš ale pravdu.
A čo sa týka starých ľudí... Tak to máme rovnako. Tiež sa často pozdravím nejakým starým ľuďom a oni po mne čučia že "Čo sa mi zdravíš ty malé decko? Si choď robiť srandu z niehoho iného!" ... Oni všetci dnešní ľudia, teda skoro všetci, sú vymletí. To je tou dnešnou dobou, že nikomu sa nedá veriť, rešpekt sa vytratil, a tak ďalej...Niekdy mám fakt chuť ľahnúť si, a prespať celý život, aby som nemusela vedieť čo sa okolo mňa deje.

7 Zlatka Zlatka | Web | 13. října 2013 v 17:09 | Reagovat

[6]: Taky se mi stalo, že mi mladší kluk vrazil facku a to jsem teda čuměla jako péro z gauče a byla jsem úplně beze slov, protože takovou drzost jsem ještě nezažila! A co se týče toho Biebra - ak si řekla, hodilo se mi to k tomu WC a prostě ho obecně nemám ráda, ale ty lidi co ho poschlouchají mi nevadí, pokud to nejsou nějaké upištěné fanynky ;)Já se ale o celebrity nezajímám, ale na Biebra musel narazit každý, takže byl první na ráně... druhá by byla asi naše děva Miley Cyrus :D ale co... já prostě nemám ráda hvězdičky :D a dokonce i když mám oblíbené herce, tak je takhle šíleně jako někteří, neřeším :)

8 RealistOnTheRainbow RealistOnTheRainbow | Web | 13. října 2013 v 18:39 | Reagovat

co se týče mladších žáků, tak mě taky nepřestává udivovat, co si dovolují ve frontách na obědy, nicméně bych všechny mladší ročníky neházela do jednoho pytle.. . já jsem byla třeba v primě hrozně stydlivá, takže  bych určitě nikoho z vyšších ročníků nepředběhla, ale zas mi dnešní primáni přijdou o dost samostatnější a průbojnější..

9 Mysteria- L Mysteria- L | Web | 8. listopadu 2013 v 16:40 | Reagovat

tohle mi bylo napsáno k jednomu stěžujícímu článku na starší generaci... "Jakmile se ze stáří začne dělat zásluha je to špatné. Protože každej blbec – starej – byl taky jednou mladej blbec."  řekl to pán Werich :)

10 Angel Angel | E-mail | Web | 12. listopadu 2013 v 18:22 | Reagovat

Tak ona každá generace je v podstatě stejná, akorát má ke všemu vždy odlišné možnosti, jak se doba posouvá vpřed. Vždycky bude nadávat na tu po ní, což ostatně děláme už i my teď.
Taky jsem chodila na gymnázium a musím říct, že po 8 letech se dost blbě odnaučuje říkat každému vyučujícímu profesore místo jejich skutečným titulem. Co si pamatuju, tak nám vykal taky jen jeden učitel, ale u něj mi to ani nevadilo, spíš by mi přišlo zvláštní, kdyby mi zrovna on tykal, prostě to k němu jakoby patřilo. Ale obecně člověk celkem rychle ztratí iluze o nějaké společnosti, když se později stane její součástí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama