Sukuba 1: Trápení

7. srpna 2013 v 18:43 | Zlatka |  KNIHY
Achich, ach. Předevčírem v noci mě propadla krize, že celé prázky si akorát čtu povinnou četbu. Poslední "normální kniha", kteoru jsem četla, bylaze série o Anitě Blake - Narcis v řetězech, ze které jsem ku podivu byla velice zklamaná. aneb kniž xset stránková kniha obsahuje prakticky jen sex a žádný děj. Chm. Pohled na mou knihovnu mě akorát rozesmutnil. Tolik knih. Polovina přečtená a druhá půlka teprve čeká a mezitím i spoustu knih, které si už nepřečtu, protože jsou pro mě už příliš dětské. (Aneb když knihy kupujete ve velkém, pořád přikupujete + zvyšuje se věk a náročnost). Nevíém co s těma knížkama udělám, jestli si je nechám pro své děti (třeba jednou :D), nebo třeba pro děti mé tety (pokud se vzpamatuje z anorexie že), nebo je prodám... co já vím... Ale jak jsme tak koukala na titulky, které jsme ještě nepřečetla, tak mě najednou nic z toho nelákalo. Mám tu sice Hry o trůny, které jsem si koupila, když jsem seriál začala sledovat, ale nechtěla jsem žádnou bichli, abych pak mohla zase co nejdříve pokračovat v povinné četbě. Nakonec jsem si vybrala první díl Sukuby, páč Vampýrskou akademii jsem hltala. A tak jsem dneska do 5té ráno četla Trápení, až jsem ho dočetla, chtěla jít konečně spát a hádejte co!... Kohouti spustili svoje ranní kokrhání -_-. Ale nakonec se mi i tak podařilo usnout....

Autorka: Richelle Mead
Série: Sukuba
Vydalo: Domino
Počet stran: 312

Anotace z bux.cz: Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…

Můj názor: Ačkoli jsem se do knihy nehrnula a chvilku mi trvalo zase dostat se do tohohle fantasy světa, nakonec jsem se bavila a v druhé půlce knihy jsem zvažovala, že si možná přečtu časem i další díl. Přesun ze školního kampusu (VA) do rušného Seattlu a světa dospělých (Sukuba) se odráží hlavně na popisu erotických scén. Nepamatuji si, že by je Mead popisovala takhle (docela) detailně ve VA, a proto jsem byla překvapená, ale příjemně. Ačkoli jsem se nechala slyšet, že si na erotiku v knihách nepotrpím, Mead sex a věci okolo popisovala prostě bez všelijakých zbytečných názvů, na jaké můžete narazit v porno povídkách (mušlička, škeblička atd.) takže to působilo zcela přirozeně a dokázalo správně naladit (:D). Zápletka... no s podobnou zápletkou jsem se asi nesetkala, ale nemůžu říct, že by nějak extra oslnila. I tak ale Trápení byla příjemná a vtipná, chvílemi vzrušující či dojemná oddechovka a pro dívky, které mají rádi tenhle žánr mohu doporučit x)

*anotace a obálka z bux.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -MSW- -MSW- | Web | 15. srpna 2013 v 10:34 | Reagovat

pekne si to napísala asi si nájdem čas a prečítam si ju :) :x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama