Anorektičky, média hrající jim do karet a PRO ANA komunita, ve které nacházejí podporu

5. července 2013 v 20:27 | Zlatka |  Na téma...


"Anorexie není nemoc, ale životní styl!"

"Raději umřu na štíhlost a né na tloušťku!"

"Být PRO ANA znamená být křehká víla!"

Najeďte si na google, zadejte do vyhledavače "PRO ANA blogy" a pojeďte si očima pár náhledů do těchto blogů, zajisté spatříte tahle prohlášení a možná najdete i horší.


V dnešní době je velká část populace ohrožována obezitou a ano - mezi nimi jsem i já. Při své výšce 156 cm vážím 65 kg, mé maximum bylo bohužel až neuvěřitelných 72 kg. Loni, když jsem nastoupila na gymnázium, jsem díky stresu z nového prostředí a strachu z toho, že zklamu mě samotnou, popřípadě rodiče, zhubla dokonce až na 58 kg - tj. 14 kg, kdy musím dodat, že těch prvních 10 kg šlo dolů už během prvních tří měsíců školy. Ne, tohle dozajista nebyl nezdravější způsob zhubnutí, ale přála jsem si váhu uchovat maximálně na 60 kg, ale bohužel má láska k jídlu a omezené množství pohybu zajistili, že během následujícího roku jsem zase téměř všechna kila nabrala. Štve mě to a během prázdnin s tím něco chci udělat, začala jsem cvičit, ale vím, že jídla se nevzdám. Doufám, že nějaké to kilo zhubnu a pokud ne, tak doufám, že alespoň nepřiberu.

Pokud se ptáte, proč jsem vše výše zmíněné o mně vám vůbec psala, když mezi vyznavačky anorexie rozhodně nepatřím, tak vězte, že důvod je prostý: Jakmile se veřejně postavíte proti něčemu, co vyznává/uznává dostatečně velká masa lidí (nebo se ocitnete alespoň v prostředí, kde vy představujete menšinu s jiným názorem), začnou se do vás Ti druzí navážet jenom s tím, že akorát závidíte, že to říkáte, jenom protože jste zamidrákovaným opakem jimi uznávanou osobou/názorem, apod. Takže narovinu říkám ANO, jsem baculka! Ale tento článek píšu, ne protože bych snad svoji váhu chtěla obhajovat, ale protože chci poukázat na to, jaký "ideál krásy" v dnešním světě panuje a jak působí na lidi, hlavně dospívající dívky.

Dnes na FB jsem narazila na vášnivou debatu o tom, které holky si můžou dovolit legíny a které zase ne. Já legíny na veřejnosti nosím jen zřídkakdy, protože vím, že moje postava v nich není 2x atraktivní, takže povětšinou je nosím jenom doma místo tepláků, protože jsou prostě pohodlné. Ano, jsou věci, které by baculky asi neměly nosit, pokud to tak samy vnímají a uvědomují si, že tenhle kousek oblečení jejich postavám moc nelichotí. A pokud si to neuvědomují a jsou natolik sebevědomé, že se tak prostě obléknou, tak co? Budete jim za to nadávat? Nazývat je tlustými prasaty? Kdo jste vy, abyste jim diktovali, co si smí obléct a co už ne?


Znám jednu dívku, pojmenujme ji třeba Magda. Tak tahle Magda je moc milá dívka, velice chytrá (samé jedničky v druhém ročníku na gymnáziu) a všestranná, umí péci, je velice pohotová i vtipná, aktivní ve všech směrech. Některým z vás mohlo už dojít, že mluvím o mé spolužačce. S Magdou se nějak extra nekamarádíme, ne abychom spolu měly problém, ale protože máme jiné zájmy. Já jsem ten "couch potato" a ona je ta sportovkyně. Magda se jeví dokonale, jediná její chyba je anorexie. Když koukám na starší fotky, byla taky baculka, ale ne moc, stačilo by zhubnout pár kilo… nanejvýš tak 5 a byla by už v normálu, ale co se stalo, že se z ní stala kost a kůže? Nikdy jsem se jí na to nezeptala, protože si nejsme blízké a asi by to nebyla 2x taktní otázka, ale teď, když vidím co má Blog.cz, tenhle týden v sekci "Blog dne", vidím, že těmhle dívkám nepomůže být taktní, ale ukázat jim krutou pravdu.

Když jsem projížděla různé PRO ANA blogy, nemohla jsem uvěřit, jaký jídelníček tyto dívky dodržují, ale zato je naprosto jednoduché si ho zapamatovat - NEJEZTE NIC, až na nějakou malou výjimku na oběd nebo svačinku odpoledne. Anorexie ve světě není novinkou, ale to nejhorší na těhle blozích je, že se tyto dívky navzájem podporují a vytváří silnou a početnou komunitu, jejímž členkám už jen stěží pomůžete přemýšlet jinak.

Mnoho z nich začínalo na vážně vysokých váhách, ale dost z nich bylo štíhlých, tak kde se v nich vzala tahle touha po "dokonalé váze"? Módní návrháři by měli přestat šetřit na látce a na molech vystavit ženy se skutečně ženskými tvary a ne jenom chodící věšáky. Všude jen dokonalé postavy celebrit upravené ve photoshopu a když už ukážou celebritu tak, jak skutečně vypadá, udělají z toho strašný skandál. A ikdyby se o zvětšující se čísla anorektiček nestarala média, pořád tu máme samozřejmě muže toužící po dokonalých postavičkách svých drahých poloviček. Má další známá si našla přítele, který vyrůstal v rodině, kde je být baculatý naprosto tabu, takže se kvůli něj teď pořád hlídá a já vidím, jak její tělo zestárlo tímhle šíleným hubnutím. Říkala jsem jí, jestli tě miluje, bude tě milovat i kdybys přibrala…

Zajímalo by mě, kolik žen postihla anorexie, právě protože se jim někdo poškleboval kvůli jejich váze. Jsem moc ráda, že ještě pořád existuje hrstka mužů, která ocení, když má ženu za co chytit, nebo jim to alespoň nevadí a ač jsem nevěřící, tak se budu modlit v to, aby nevyhynuli. To že jsou muži v tomhle často povrchní… co se dá dělat? V TV jen málokdy uvidíte neatraktivní herečku a sledování porna taky udělá svoje, ale to, že se na stranu takových jedinců někdy přidají i ženy… to mi připadá dost smutné…

Asi každý máme nějakou představu o tom, jak by měla vypadat jednou naše druhá polovička, ale není důvod, abychom uráželi ty, kteří té představě neodpovídají. Každý jsme nějaký a uvědomte si, že někteří z vás třeba jsou i zodpovědní za to, že se jednou nějaká dívka vzbudila rozhodnutá takto radikálně začít hubnout, protože jste si nedokázali ušetřit poznámku o její postavě.

To samé samozřejmě platí i pro chlapce: Nenechte se poplést rádoby dokonalými těly modelů. Když trpíte obezitou, udělejte s tím něco, cvičte, ale jezte! Požádejte o pomoc nutričního terapeuta, ale nenechte se zlákat touto komunitou, ve které sice naleznete vzájemnou podporu, ale ztratíte své já a dost možná i svůj život.
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zana Zana | 5. července 2013 v 21:03 | Reagovat

Já ti tleskám, moc hezký článek. Když ony si ty dívky neuvědomují, že hladověním se dostanou rychleji do hrobu, skončí s nějakou chorobou či při nejlepším - naberou to všechno zpět i s úroky. Je to sice pro ně asi "krásnější" nemoc jak obezita, ale pořád je to NEMOC a tutíž ve stejné kolonce. Nejlépe se dá asi zhubnout zdravým životním stylem a dostatečným pohybem... A kreténi na facebooku - nekomentovat... Někdy mi přijde, že těch debilů běhá po světě nějak moc. Ať ukáží svá krásná těla a intelekt a podle toho soudí ostatní... Většinou by si o tyto chlapečky hezké a především zdravé holky neopřely ani kolo...

2 Arvari Arvari | E-mail | Web | 5. července 2013 v 21:06 | Reagovat

Souhlasím s tebou v tomhle článku ve všem až na jednu věc. Ne, tlustý holky by neměly nosit legíny jen k tričku. A popravdě, neměly by to dělat ani ty hubený. Dlouhá tunika, fajn. Sukně, fajn. Kraťasy, fajn. Tričko? NE. Nevím, jestli sis všimla, ale legíny mají jednu blbou vlastnost. Ne, vlastně dvě. První: Obtahujou a zvýrazní i jen sebemenší oblinku na noze, stejně jako povislej zadek. Druhá: Když se natáhnou, jsou průhledný. Někdy i dost.
Ne, není zrovna příjemný jít za nějakou 'baculkou' (bože, nesnáším to označení) a snažit se koukat kamkoliv, jen ne na její prosvítající tanga. A u hubenejch holek to není o nic lepší. Legíny jsou prostě určený na doma a na sport, ne na promenádování se po městě...
A mimochodem, taky nejsem hubená. Mám 79 kilo na 171 centimetrů. Ne, legíny bych si stejně na veřejnost nevzala... ;-)

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 5. července 2013 v 21:07 | Reagovat

P.S. Tím neříkám, že holky při těle by měly chodit v pytli od brambor. Ale mají na výběr spoustu oblečení, který nebude ty špíčky zdůrazňovat. Jen to chce trochu myslet. Holt natáhnout na sebe skoro cokoliv můžou fakt jen ty hubený...

4 Rabe Rabe | Web | 5. července 2013 v 21:08 | Reagovat

upřímně řečeno, legíny nesluší nikomu a když je vidím na těch vyhublých vychrtlinách tak mám pocit že vidím kostlivce, nechápu proč se někteří snaží vypadat jako z koncentráku O_O život máme jen jeden a umřít můžeme kdykoliv, takže proč držet hloupé diety? raději se najít a život si užiji dokud mám tu šanci ;-)

5 tucnak-romantik tucnak-romantik | 5. července 2013 v 21:34 | Reagovat

No, řeknu ti, když jsem viděla ty blogy na titulce, protočily se mi oči. Zkoušela jsem se optat skrze mail na admina, jestli opravdu myslí vážně to, že takhle otevřeně podporují anorexii. Ne, že bych čekala, že mi někdo odpoví a pozastaví se nad tím. A překvapení...skutečně nikdo neodpověděl a další dva blogy poté byly také pro ANA... :-!

6 Ta Obyč Ta Obyč | Web | 5. července 2013 v 21:41 | Reagovat

Amen.

7 Metztli Metztli | E-mail | Web | 5. července 2013 v 21:44 | Reagovat

já díky Emily (jeden z blogů, minulý týden) objevila pro ana blogy. Následující tři dny jsem strávila googlováním těhle a pro mia blogů. Zjistila jsem, že mám asi trestuhodnou postavu (173cm a 72 kg) a že bych neměla chodit ven :D a taky, že mám samu sebe asi ráda a že jídlo, ach jídlo, miluju :D jinak za tvůj článek moc děkuju, taky jsem ho chtěla napsat :)

8 K. K. | Web | 5. července 2013 v 22:15 | Reagovat

Taky jsem tenhle týden na nějaké ty pro ana blogy koukala.. Nevím, ale přijde mi, že ty holky mají asi úplně vymyté mozky.. Svou postavu, ani své tělo taky nemám nějak moc v oblibě a tak trochu i vím, že mu dělám věci, které se nesluší. Ale celý den nejíst večer si jít zaběhat a ještě třeba 500 dřepů navrch- pardon, ale řekla bych, že se to dá zvládnout tak jeden den. Tělo se bez příjmu energie a jejího neustálého výdeje prostě sesype. Takže čím víc blogů jsem přečetla, tím víc si říkám, jak moc je to nereálné.
Ale chtěla jsem se taky vyjádřit k postoji a názoru společnosti na baculky- jistě, jsou holky, které si i při svých kilech navíc jsou schopné obléci mini, a ano, ve většině případů to vypadá trochu nechutně, ale když poslouchám některé kluky, kteří vidí dívku, která má naprosto normální váhu a řeknou o ní, že je tlustá, říkám si, kam ten svět spěje..V současné době je prostě asi in mít podváhu a všechny normální holky jsou odsouzeny k tomu chodit ve skafandrech. ( nechám se zmrazit a počkám na dobu, kdy už zas 60 kg bude normál, ne fuj)

9 Cleo Cleo | Web | 5. července 2013 v 22:35 | Reagovat

Páni, přečetla jsem to celý, uf! Ale vážně mě to zaujalo. Vím, že tak před 5 lety byly anorexie plné časopisy, všude samé anorexie, bulimie, ale přijde mi, že teď se už o tom tolik nepíše nebo prostě už mě to omrzelo a začala jsem číst jiné věci. Samozřejmě, zastávám názor, že holka by neměla být úplně vyzáblá - je to příšerný a vždycky se divím, že ještě mohou být naživu. Sama nejsem nějak super-tlustá, ale ráda bych trošku shodila. A taky se snažím. Ale nechci, aby to přepadlo v anorexii, to rozhodně ne.

10 Magda Magda | 5. července 2013 v 23:02 | Reagovat

[2]: Do puntíku souhlas. Legíny jsou zlo. I když jsem z těch hubených sviní, na kterých by nevypadaly zle, stejně mám dost soudnosti a na veřejnost lezu OBLEČENÁ.

11 Cleo Cleo | Web | 5. července 2013 v 23:03 | Reagovat

Jako to jo, když si zvykneš na ten styl, číst se to dá :D Každopádně až dočteš, dočti i ten článek, ať se můžeme podělit o depresi :D

12 Dragell Dragell | Web | 5. července 2013 v 23:19 | Reagovat

Také jsem koukala na blogy ve výběru poněkud nechápavě.
Každopádně ohledně té diskuze tady skrze legíny - legíny vypadají pěkně, ale pokud si nositelka uvědomí, že by si na něco něco měla dát - sukni, kraťase apod. Nosit samotné legíny není pěkné.

13 lee-chan lee-chan | Web | 6. července 2013 v 10:15 | Reagovat

Krásný článek. Já tyhle holky nechápu. Vždyť takhle vyhublý nejsou vůbec hezký. Kdyby začaly chodit pravidelně do posilovny, měly by mnohem lepší postavu než z tohohle každodenního hladovění. Takhle si vezmou život pro tu nejjednodušší cestu...

14 Mysteria Mysteria | Web | 6. července 2013 v 15:11 | Reagovat

Docela mě dostalo to, že teď na stránkách blog.cz vystavují blogy, které bych zařadila do pro ana. Článek typu "snídaně- broskev, oběd- nic, večeře- mlíko" mě děsí...
"Magdě" se to vymklo z rukou. Párkrát jsem s ní o tom mluvila a sama si uvědomuje, že to přehnala. Už si ale dost rozházela žaludek na to, aby to zastavila.

15 Aceline Rosalie Lacroix Aceline Rosalie Lacroix | E-mail | Web | 6. července 2013 v 18:35 | Reagovat

Ano, anorexie je nemoc a nijak neobhajuju... Je ale taky rozdíl, podporuju názory holek, co se snaží mít sportovní = štíhlou postavu. A ano, nevadí mi ani když se někdo rozhodne být více při těle, ale to se potom musím přiklonit... a říct, že tlustší holky by vážně měly nosit, co jim sluší. Ne jen kvůli takovým hovadům, co budou hnusný, ale tak snad i kvůli svýmu pocitu, každej má soudnost. Zas hubený holky taky nemůžou nosti všechno:D
A upřímně, myslím, že můžu říct, že jsem hubená... A nejradši bych přibrala. Sice mám nohy, že ano, můžu si dovolit legíny, šortky, krátkou sukni, ale připadám si jako kdybych neměla prsa a zadek a nechápu, jak tohle můžou anorektičky dobrovolně obětovat:D

16 Alča Alča | Web | 6. července 2013 v 20:33 | Reagovat

Souhlas. Tahle móda hubenosti a hlavně těch ana blogů je šílená. Přečetla jsem pár článků a nechápala jsem - takhle si ničit zdraví může opravdu jen psychicky nemocný člověk. K čemu jim potom bude ta domnělá krása, až si samy nedojdou ani na záchod, protože je neudrží nohy? Protože ta jejich dieta "nejím několik dní nic" k ničemu jinému nevede...

17 Zlatka Zlatka | E-mail | Web | 7. července 2013 v 0:49 | Reagovat

[14]: Já si myslím, že nejhorší to bylo asi během prváku, ale připadá mi, že ve škole jí normálně, ty svačiny má teda opravdu až nechutně zdravé, ale alespoň něco do sebe dostane a při školních obědech si myslím jí docela normálně, alespoň co jsem si všimla... Pokud to teda doma nejde vyhodit ze sebe ven :/ Snad ne... Ale alespoň, že si to uvědomila... Fakt by mě zajímalo, co to odstartovalo zrovna v jejím případě... Snad se z toho dostane.

18 Faint Faint | Web | 22. července 2013 v 10:16 | Reagovat

Krásny článok, som rada, že sa nájdu ľudia s podobnými názormi.
Tiež nie som ukážkový typ dievčaťa a často sa kvôli tomu trápim lebo reči ostatných ma priviedli ku zlým veciam (nie anorexii)
Mám 171 cm ale váhu medzi tou 70...
No hej legíny sú fakt zlé, ale keď som chodila ku koňom jazdila som v rajtkách čo sú tiež dosť obtiahnuté nohavice, ale boli z pevnejšej látky takže sa to trochy zminimalizovalo. A aj keď teraz nejazdím, ale chystám sa, občas si ich len tak oblečiem. Sú dosť tmavé a čirna zošťíhľuje. Tiež nepochopím tie dievčatá a už vôbec nie tých chalanov čo ich chcú. Som aká som no bože! Ale snažím sa jesť zdravo a chodiť na bycikel a korčule....
Tie blbé názory ľudí na FB radšej ani nekomentujem. Všetci si myslia, že si to tá baba spôsobila sama lebo sa napcháva ale často to nie je pravda proste blbé gény a už s tým nič nenarobím

19 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | E-mail | Web | 22. července 2013 v 10:23 | Reagovat

Vážně skvělí článek! je tam naprosto všechno a jsem ráda, že si neopomněla i modelky na molech;)Opravdu je hrozné, že se lidé trápí jen pro svou postavu a pak už ani nedokážou přestat, protože je to pořád málo.. :-(

20 Ronnie Ronnie | 22. července 2013 v 10:48 | Reagovat

Normálne keĎ som si otvorila niektorý z tých blogov, tak mi prišlo zle. :(

21 Alue Alue | E-mail | Web | 22. července 2013 v 10:53 | Reagovat

Povídám takhle tomu svému ,,Jé, ty jsi krásný."
,,Co? A to moje břicho? - Já teď schválně tolik nežeru, abych se ti líbil."
,,Ale já mám ráda TEBE a mám tě ráda s bříškem i bez něho, to je mi jedno."
Koukal na mě úplně vyjeveně... A přitom takový krásný mladý chlap, žádný špekoun. Pneumatička úplně normální, jakou dneska má kdekdo... No jasně, že se občas přejídá, to není dobře, ale přejídat by se neměl kvůli svému zdraví, ne kvůli tomu, aby kvůli holce zhubnul něco, co tam vlastně ani nemá. To je blbost.
Takže to nejsou jenom holky, chlapi mají taky zbytečné mindráky. Jenom se o tom tolik nemluví.

22 PaPája PaPája | Web | 22. července 2013 v 10:54 | Reagovat

Ano, pro-ana blogy jsou humus všeho. Taky mám jednu kamarádku, která má anorexii, bohužel. Ono se vůbec říká, že anorektičky výborně pečou a vaří :), moje spolužačka to má taky tak.

Co se týče legín, nikdy jsem je nenosila. Celkově se mi na nošení třeba do školy nelíbí, ale jestli se to někomu líbí, tak ať, a je jednou na jakou postavu si to obleče, neměli bychom být všichni stejní, podle jednoho modelu. :)))

Moc pěkný a výstižný článek! :-)

23 Viollet Viollet | E-mail | Web | 22. července 2013 v 11:18 | Reagovat

Ani jeden extrém nejni dobrý. Ale vůbec nechápu, jak se někdo může do takych fekálií ponořit sám. Přiznám se, že moje stravování dost často připomíná stravování anorektičky, ale rozhodně to není tím, že bych se násilím nutila nežrat. Už odmala mám problém s trávením a rozhodně to není nic, o co by člověk stál...

24 Kariol Kariol | Web | 22. července 2013 v 11:31 | Reagovat

Mám stejný problém jako ty, s tou váhou. Měřím 161 a vážím 70 kilo. Snažím se žít zdravě, procházky, plavání, kolo, ale zároveň jím normálně pět jídel denně po třech hodinách, místo nanuků melouny a namísto bonbónů mentosky. A funguje to, jdu pomalu s váhou dolů :-)
Také mám jednu kamarádku trpící anorexií. Upřímně, já to vůbec nechápu. Copak se jim na tom může něco líbit? Je to jen věčný stres a uzavření do svého jídelníčku. Bohužel, v mém věku se klukům právě takové dokonalé nanynky, které jedí maximálně suchar a žvýkačku denně, líbí. Ale až jednou všichni vyrosteme, bude všechno jinak a já se svou velikostí 38 budu úplná pohodářka. :-)
Dobrý článek, i když to téma je fakt nepochopitelné! 8-) ;-)

25 NikiScary NikiScary | Web | 22. července 2013 v 11:40 | Reagovat

Ano,jsem anorektička která se léčí pomocí psychiatričky..ale už jsem na tom natolik "dobře" že s vámi souhlasím a když jsem viděla na blog.cz,že celý týden byly blogen dne ProANA..nevěřila jsem svým očím..ProANA blogy,jsou jedna z nejhorších věcí,která k ANĚ může i šíleně jednoduše zlákat jakoukoli normální dívku..proto nedokážu pochopit PROČ se ten týden zrovna tyhle stránky tak vystavovaly.

26 Lúthien Lúthien | Web | 22. července 2013 v 12:12 | Reagovat

Skvělý článek. Vždycky jsem byla silnější než spolužačky a sklízela jsem za to spoustu posměchu a dokonce i šikanu. A přitom jsem neměla nadváhu, ani teď ji nemám, jen prostě nejsem vyloženě hubená. Naštěstí jsem nikdy nebyla schopná přestat jíst, i když jsme toužila zhubnout. Svoje tělo jsem ale dlouho nenáviděla. Teď už je to se mnou mnohem lepší, i když pořád potřebuju sebevědomí hodně zvednout. Snažím se pravidelně cvičit, zdravě jíst a jsem se svou váhou docela spokojená. Vím, že nikdy nebudu vypadat jako modelka, ale netrápím se tím.
Je to strašné, jak dneska společnost vytváří obraz krásy a jak se dívky snaží téhle nereálné představy dosáhnout a riskují přitom své zdraví. Každý by se měl snažit být spokojený sám se sebou a neposuzovat se podle druhých, srovnávání je k ničemu. A opravdu mnohem víc záleží na jiných věcech, než na těle.

27 Luné Luné | Web | 22. července 2013 v 12:16 | Reagovat

Konečně povídání, které anorektičkám nenadává ani je nepodporuje :) a ještě k tomu moc pěkně napsané!
Pro ANA blogy jsou šílené, avšak říkám si, zda tam sídlí skutečné prokletí, skutečné odpírání jídla a skutečná křeč, která probodává mysl. Protože v hlubinách anorexie vlastně neexistují slova, jenom věčné výčitky. V okamžik, kdy "nemocná" dívka ulehne do postele, hledí na celý svůj den zkreslenýma očima. Spatří hromadu jídla, nedostatek zdravého hýbání (i když to samozřejmě není pravda). Schoulí se do neuvěřitelné křeče, téměř nemůže dýchat. Je to jako žít ve světě, kde se nic nerodí a nic neumírá. Ony samotné netuší, jakým způsobem do toho upadly. Avšak ta tíseň, hlad se proměňují v závislost. Většina anorektiček o svém problému mluvit nedokáže, protože ho doopravdy vnímají, cítí blízkost smrti - tedy jejich jediné štěstí. Proto si nedokážu představit, že by někdo s tolik silným problémem psal ještě pro ANA blog.
Ty dívky si dokáží pomoci jenom samy. Nikdo jiný je z toho šíleného kolotoče nevytáhne.

28 thatcrazytina thatcrazytina | Web | 22. července 2013 v 12:29 | Reagovat

Skvělý! :) ROzepsala bych to víc, ale už jsem se fakt dost rozepsala u jiného článku a nemám mo czbývající energie.. :'D Ale prostě.. Dokonalý! Naprosto přesný, souhlasím s tebou naprosto se vším! Já sama si myslím, že jsem tak akorát, nejsem ňáká kostra, ale baculka taky ne.. ;) Každý js ekrásný, ale má to své meze, jak na jedné, tak na druhé straně.. ;)) Good job! (y)

29 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 22. července 2013 v 13:16 | Reagovat

Legíny nemám ráda v žádné podobě.
No, o mně se zase mluví jako o anorektičce. Jsem hrozně vybíravá v jídle (hlavně z masa snesu jen kuře a ryby, ale kolikrát mám chuť na hovězí steak z grilu), lezou mi žebra. Jím málo, ale zase třeba častěji. A rozhodně nejím zdravě, funkci štítný žlázy mám posunutou tak, že bych měla přibírat. Pokud jde o sporty, nemám je ráda, nejdou mi, snažím se jim vyhnout. Maximálně tak jezdectví (ano, je to sport :D). Klidně jsem trénovala 3x týdně i s prací ve stáji, teď to bude trochu méně a asi bez té práce...
Prostě víceméně nemám po čem hubnout, ale při výšce cca 165 cm vážím zhruba 42 kg. Asi geny.
Když někdo opravdu táhne na anorexii a je na to hrdý, budiž. Ale opravdu nemám ráda poznámky typu "anorektička" a "koukej, jak je vychrtlá", které taky slýchám často. Za svoji vychrtlost nejspíš nemůžu, štve mě, taky se mi nelíbí, že mi lezou žebra... Ale nedokážu s tím nic dělat, bohužel. A celkem se děsím, jak bych vypadala, kdybych začala opravdu vědomě nabíhat na anorexii.

30 Aailyyn Aailyyn | Web | 22. července 2013 v 13:43 | Reagovat

Já měřím 157 cm, moje maximum bylo asi semdasedmdesát kilo. Teď mám jednapadesát. Váhu si hlídám a držím, ale tyhlety dívenky mě děsí taky. Celebrity to prostě nedělají jinak než že s prominutím nežerou a třináctileté dívence nevysvětlíte, jak se hubne zdravěji. Já jsem dospělá, vím, co si k svému tělu dovolit můžu a co už ne.

31 my-sweet-winter my-sweet-winter | Web | 22. července 2013 v 14:23 | Reagovat

Veľmi pekný a pravdivý článok,úplne s tebou súhlasím!Ved predsa-nie je dôležité ako vyzeráš zvonka,ale zvnútra :)

32 es ef es ef | Web | 22. července 2013 v 17:01 | Reagovat

Ty holky mají problém a potřebují pomoc. Nemá cenu je jakkolli odsuzovat..

33 Džejn. Džejn. | Web | 22. července 2013 v 17:57 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím! Jednou jsem napsala podobný článek a ty anorektičky se tam na mě úplně sesypaly.. Já sama sice jsem hubená, ale mám to nejspíš od štítné žlázy (čekám na výsledky). Stejně ale nikoho nepřesvědčím, že jím, protože ve mě každý vidí anorektičku, kterou nejsem..

34 miss-yang miss-yang | Web | 22. července 2013 v 18:25 | Reagovat

krásný článek, taky jsem byla zaražena jaké blogy jsou v blogu dne, je to skoro samé pro-ana O.o ty holky jsou hloupé, já sama bojuji s anorexii a bulimii a není to žadná sranda. Musím ale říct že jsem jednou jedné pro-ana blogerce napsala k článku ve kterém psala že anorektička není, že podle mě je a klidně ať se do mě pustí a ona mi uplně v pohodě napsala že je to můj názor a nebude mi za něj nadavat, docela jsem čučela

35 Normální člověk Normální člověk | Web | 22. července 2013 v 19:07 | Reagovat

Civilizační choroba ta anorexie. Stejný zlo jako bulimie. Mimochodem...hezky napsané.

36 VIPceny.cz VIPceny.cz | Web | 22. července 2013 v 19:18 | Reagovat

Moc hezký článek. Díky za něj...

37 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 22. července 2013 v 21:12 | Reagovat

Pravdivé zamyšlení. U mě není zas tak moc důležité, jak člověk vypadá, ale jestli je zdravý a cítí se svou váhou spokojený :)
Já patřím mezi ty štíhlejší, ale vůbec nekritizuji baculky. Každý mý jiný metabolismus. Já třeba dříve bývala oplácanější, kila se vytratila nejspíš tím, že více sportuju, jím zdravě a piju většinou čistou vodu :)

38 Beth Beth | Web | 22. července 2013 v 21:34 | Reagovat

skvelý článok?! priam perfektný! dievčatám by mal niekto otvoriť oči, je pekné mať dobrú postavu, ale čo je krásne na vytŕčajúcich kostiach?! navyše to podľa mňa robia skôr kvôli ženám, ktoré veľa ohovárajú, pretože chlapom sa určite viac páčia veľké zadky ;-) a naozaj je ťažké zmeniť tieto dievčatá, musia to hlavne chcieť ony samé, viem o čom hovorím, prekonala som detskú anorexiu...

39 piuPIU piuPIU | Web | 23. července 2013 v 1:08 | Reagovat

Moc pěkný článek! :) já mám 162 cm a 56 kg. Nejsem rozhodně velrybka, ale stejně bych si netroufla nosit legíny a minisukně. Maximálně kraťasy.
U tlustších holek v legínách spíše obdivuju jejich sebevědomí, rozhodně jim neříkám, že by je nosit neměly...

40 mengano mengano | E-mail | Web | 23. července 2013 v 6:56 | Reagovat

Rozumný článek a rozumné názory. :-)
Anorexie je hrozné zlo, ty holky jsou opravdu duševně nemocné a bez pomoci se neobejdou. Jenže kolik z nich o pomoc stojí?
Většina je ještě neplnoletých a já tak nějak nechápu, co dělají jejich matky. Neumím si představit, že by se mi dcera ztrácela před očima a já si toho nevšimla.

41 Teeda Teeda | Web | 23. července 2013 v 8:09 | Reagovat

Tyhle slečny by asi trefilo, kdyby mě viděly, jak o půlnoci baštím řízky, guláše, čokoládičky nebo zmrzlinky. :D Na 165cm mám necelých 60kg a i když se chytám za hlavu, když mám vystrčit stehýnka na světlo, neměnila bych. :)
A ty legíny, to je děsná móda. Jak psal někdo výše, nelíbí se mi ani na vychrtlinách, ani na prostorově výraznějších typech. Je to takovej nešťastnej kousek oblečení... :D

42 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 23. července 2013 v 10:21 | Reagovat

Dobrý článek, přečetla jsem jedním dechem. Patřím mezi štíhlé, které svůj jídelníček, natož váhu nehlídají, protože rychlé spalování. Už jsem se párkrát setkala s tvrzením, že vypadám jako anorektička, pitom velká část mého okolí ví, jak su nenažraná. Jenže fakt, že jím po malých dávkách (jenže téměř nepřetržitě, na co už se nehledí) jen utvrzuje rýpaly v jejich názoru. A věřte, že bych ráda nějaká ta dvě kila přibrala, aby se mi váha zastavila na pětapadesáti.

Ideál krásy "kost a kůže" se mi nelíbí, bohužel ho prosazují všude kolem. Odpradávna byly uctívány kypřejší ženy, jako důkaz plodnosti. A má to co do sebe. Je spousta holek, které je "za co chytit" a strašně jim to sluší. Jedna taková je moje dobrá kamarádka, podle mě je její postava úžasná. Stejně se svou váhou není spokojená... Naštěstí to neřeší nijak jinak, že jednou za čtvrt roku si minutku zanadává.

Ale jak napsala Violett, obojí extrém je špatný a přináší nejen estetické, ale i zdravotní problémy. U příliš obézních hrozí problémy srdce, příliš hubené se ztrácí před očima a mohou umřít na podvýživu a bulimičky si k tomu žaludečními šťávami zničí trávící trakt a zuby. A to není stopro všechno. Co říct k anorektickým slečnám? Je škoda, že si neuvědomují, že díky anorexii můžou přijít o život. Takže čím dřív si toho všimnou rodiče (protože fakt je, že spousta těchto dívek není plnoletá), tím líp a šupky hupky to řešit s lékaři. Tím dřív si  slečna hazard se životem uvědomí. a pak začne ta doba, kdy budou nadávat na své pro ANA období, budou-li se opravdu pod lékařským dohledem snažit nabrat pár gramů navíc.

Na druhou stranu pochybuju, že by se podařilo někomu zvenčí (a vlastně i zevnitř) tuto komunitu rozbourat. Přednášky ve školách, to jsme absolvovali a věřím, že ty slečny také. Je toho málo?

43 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 23. července 2013 v 10:25 | Reagovat

Když se silnější žena umí správně obléct, je to super. Rvát se do úzkých kalhot, které sotva zapnou je podle mě mimo. Stejné, jak když se štíhlá navlékne do nabíraných balónových, vzdušných a kdejakých podobných věcí, které na ní jednoduše plandají.

A legíny? Mám pocit, že jsem jediná, kdo si myslí, že to nejsou normální kalhoty, ale oděv sportovní či nahrazující spodničku anebo punčocháče?

44 Rosalie Rosalie | Web | 23. července 2013 v 11:40 | Reagovat

Napsala jsi to moc dobře! Jedna moje kamarádka skoro nic nejí a stává se z ní anorektička a všichni o ní máme strach.
Každopádně je lepší být trochu při těle, než být anorektik!

45 fashionable-life fashionable-life | Web | 23. července 2013 v 11:52 | Reagovat

Krásný článek. Když jsem četla jejich blogy uplně jsem se zděsila toho jak se podporují větami typu "držíme ti palce" "to zvládneš jsme s tebou" a nebo když se jedna dívka snažila přejít na zdravou stravu začali ji psát že je to špatné a ať to nedělá. Nejradši bych všem chtěla nějak pomoci ale myslím že na to musí přijít sami nebo už s vážnou pomocí. Myslím že krásné postavy dosáhnou sportem a pravidelnou zdravou stravou a né zatrhnout si jídlo nadobro!

46 Coco Coco | Web | 23. července 2013 v 12:40 | Reagovat

Tohle je něco naprosto děsivého a jsem moc ráda, že na to někdo upozorňuje!

[43]: Nejsi jediná ;)

47 Únorová Únorová | Web | 23. července 2013 v 13:50 | Reagovat

Absolutně skvěle napsané a pojmuté téma!

48 maiweird. maiweird. | Web | 23. července 2013 v 13:53 | Reagovat

když do anorexie spadneš, těžko se jde nahoru...

49 Abyss Abyss | Web | 24. července 2013 v 18:13 | Reagovat

Tohle se ti vážně povedlo, to tvoje milé přiznání mě i dojalo :)) Já jsem ještě baculatější, ale co už, občas se snažím s tím něco dělat, ale zase to rozhodně nehodlám hnát do extrémů :)))

Já jsem teď na škole měla seminárka na "pro ANA" a to co jsem omrkávala mě vážně dostalo. Nejčastějí takové to, ráno = jablko, oběd = hrst rýže (k tomu koment, jak hrozně se přejedl/a) a večeře = pět třešní. Neskutečné toto...

50 tereza tereza | E-mail | 27. října 2015 v 18:41 | Reagovat

Podle mě by každý měl nosit co chce je to přece jejich věc,jejich tělo ne?
Já mám 175cm a 63 kg taky nejsem zrovna vychrtlá ale legíny  nosím...jsou pohodlné a citím se v ních líp a popravdě vy co tu tvrdíte že legíny jsou jen na sport tak to rozhodně nejsou...já osobně nasnáším tlustý holky v legínách ale smát se jím za to nebudu,nejsem a ani nechci být jako všichni ostatní co jím nadávají ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama