Když nejste sami ve tmě

28. dubna 2013 v 10:41 | Zlatka |  Fotografie
Včera mým rodičům oficiálně začalo období hraní karet se sousedy, tak jako každý rok. Mě tedy nechali samotnou s malou Baghírou (která mimochodem je velikostně dvojnásobná oproti své velikosti před třemi týdny). Trubka se mi 3x vyčůrala do domu a jednou vykonala, ehm, i větší potřebu. Tu hromádku jsem jí ale odpustila předem. Proč? K tomu se dostaneme hned teď.

Naši odešli a hned po nich i ten můj, Bagule spala, ale když jsem se vrátila domů... si pište, že jsem v kuchyni šlápla do louže a to i přesto, že jsem jí nechala otevřené dveře, aby mohla proklouznout ven. Pak si chvilku hrála a nakonec znovu usnula. Já si pustila TV, protože byl skvělý program. Nakonec se začalo stmívat a já dostala hlad, tak jsem si šla udělat papání do kuchyně. Když jsem se vrátila... HELE! LOUŽÉÉ! -_- Mezi tím, co jsem byla 5 minut v kuchyni, abych si ohřála čoko kuličky s mlékem se trubka zase probudila a hned vykonala potřebu... a zase hned usnula! Už jsem těch loužiček měla po krk, protože si obvykle už sama řekne, ať ji vezmeme ven. Vytáhla jsem tedy tu kuličku ven do tmy. Já jsem strašpytel, takže jsem si rozsvítila světlo v předsíni (ta se nezamyká, je to taková prosklená síň, kde mají všichni volný přístup) i na dvorku. A co malá Baghíra udělala? Přešla předsíň a vysrčila čumák vysklenou tabulí, podívala se do tmy a začala vrčet. O naši Baghírce byste měli vědět, že je s každým strašný kamarád - platí to o lidech i psech, pouze pokud cizí pes nedá najevo, že "Ne, já si s tebou hrát nebudu!", tak ho ta opička prostě pořád bude otravovat. Takže když začala vrčet do tmy, věděla jsem, že je opravdu něco špatně, když se to nelíbí jí. Volala jsem na ni, ale ona stále čučela to tmy. V takových chvílích, vám vaše fantazie situaci ještě zhorší. Už tak nevíte, co tam je, odvahu kouknout se nemáte a kdyby na vás něco zaútočilo, co uděláte? Sami se rychle znovu zamknete v domě, nebo odtáhnete tu malou kuličku zpátky dovnitř, i když to znamená sami sebe vystavit nebezpečí?... Odtáhla jsem Bagie dovnitř, zamkla, všude rozsvítila a narovinu ji řekla, ať tu hromádku klidně hodí ve vnitř, že se zlobit nebudu. Pak jsem dál koukala na TV, občas ohryzávána Bagulí. Ještě jednou jsem s ní vykoukla ven, už nevrčela a normálně vylezla ven, ale neměla jsem odvahu tam s ní zůstávat, a tak jsem jí odvolala zpátky do domu. Nakonec jsem byla už tak z toho všeho vystrašená (toho všeho = jejího vrčení na něco ve tmě + divných zvuků), že jsem volala máti, kdy přijdou. Samozřejmě že nevěděli, a tak jsem ještě na FB prohodila pár slov s tím mým a pak zalehla spát, protože, když jsem podělaná až za ušima... raději to zaspím a malá už byla taky unavená, tak to kempla u mojí postele.

Ráno jsem se o tom s mamkou bavila a ta můj stres z něčeho nezmámého ještě prohlubila tím, že mi řekla, že když si chodila odskočit ven (ano, prostě čapla venku, kart totiž hráli v dílně našeho sousedka a teoreticky klidně mohla zajít do domu na wc, ale tak... její volba.), koukala přes tmu na náš jasně osvícený dvorek a vrtěla hlavou nad tí, že zase jsem rozsvítila všude, kde se dalo. Ale krom toho, že se jí hlavou míhala čísla za účet elektřiny, taky jí popadl divný pocit, že v té tmě není sama, něco jí pozoruje.

My bydlíme u lesíku, takže klidně to mohla být srnka, oni totiž chodí normálně až k našemu plotu, ale nemyslím si, že by Bagule vrčela na srnku, krom toho, vypadalo to, že vrčí na něco, co bylo vyloženě na dvorku a srnky dovnitř nechodí, procházejí se po zahradě, ale do dvora nikdy nevejdou. A tak jsem dál podělaná i za bílého dne při myšlence na to, co všechno to mohlo být. Obyčejný zloděj (který taky může být nebezpečný), nebo něco jiného? Ach, bože. V takových momentech se proklínám za čtení knížek o upírech a vlkodlacích a připadám si pomalu zbožná.

Alespoň, že mě ta kulička varovala, i když bůh ví, před čím.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 28. dubna 2013 v 13:08 | Reagovat

Takže maminka se taky ráda chodí venčit. :-D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. dubna 2013 v 13:12 | Reagovat

Kdo ví, možná to byl opravdu upír :D

3 Zlatka Zlatka | Web | 28. dubna 2013 v 18:59 | Reagovat

[1]: :D Nijak dále nekomentuju. :D

4 Ella016 Ella016 | Web | 30. dubna 2013 v 21:27 | Reagovat

OMG :D hned mi přeběhl mráz po zádech :D
v takových chvílích jsem ráda, že nemusím chodit venčit psa a dokonce i za to, že místo v domě se zahradou bydlíme v bytě a před domem máme parkoviště...
tyhlety šesté smysly, kdy máš pocit, že tě někdo sleduje nebo že nejsi sama jsou hrozný... o to víc, že jsou většinou vždy správné :-|

5 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 26. května 2013 v 20:17 | Reagovat

Nazdárek.

Jo to znám takový pocity no :) Například kdy jsem šel z psycho-hororu Identita (to mě vyloženě píchalo u srdce ze strachu - vážně ale) - to už je ale asi deset let nazpátek. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama