Leden 2013

Mopsík koláčový

26. ledna 2013 v 17:58 | Zlatka |  Fotografie
Zdravím po X "letech". Omlouvám se, že letos jsem nenapsala žádný vánoční ani novoroční článek, bohužel mé vánoční prázdniny probíhaly ve smutku, zlosti, nenávisti a nemoci, a tak jsem nevěděla, co bych sem vůbec napsala. Moc ráda bych se k blogaření vrátila, ale jsem naprosto zaměstnána gymplem a i kdyby ne, nevím, o co bych se s vámi mohla podělit. Ale doufám, že jednou se zase dám do kupy a trochu to tu oživím :)

Jinak mi gratulujte k historicky první 5tce z pololetky z matiky a k 3jce z matiky na výzo. Taky historicky první trojka. "Skvělé" si takhle pokazit výzo jednou jedinou známkou. Poprvé bez vyznamenání. Nekoukejte teď na mě jako na šprta :D Ale vyznamenání mě prostě vždycky potěšilo. Kor teď druhým rokem na gymplu. Není moc věcí, které by mi mohly zvednout sebevědomí, a takhle jsem se cítila alespoň o trošku líp. Teď je mi leda tak pod psa.

A když jsme u těch psů - babička právě slaví svojí šedesátku. Jako výdělečně nečinná si nemůžu dovolit velké dary, a proto jsem se rozhodla upéct dortík. Já teda normálně nepeču ani nevařím, takže už tak by to byl pěkný dárek (alespoň si to myslím), ale obyčejný dort si může babča klidně udělat sama, takže jsem to chtěla nějak ozdobit. Nakonec jsem se rozhodla, že na něj vycukruju podobu mopsíka, protože babička taky jednoho má a je to její miláček :)

Přiznám se, že s pečením mi samozřejmě pomohla mamka, protože já jako nekuchařka-nepekařka bych to určitě zpatlala, ale nějak jsme to spolu upekly a já se nakonec mordovala se šablonkou na mopsíka a byly to teda pořádné nervy :D Ale myslím, že výsledek stojí za to :)