Září 2012

Moureček již po Xté

22. září 2012 v 12:56 | Zlatka |  Fotografie
Achjo :) Mě ten starej fuňka prostě nikdy neomrzí :3 I přes to jak slintá, seká, kouše a je to starej morous... je to prostě můj milovaný kočičák :) Škoda jen, že stejně jako Bonnuška už také pomalu dožívá. Kdysi to byl nehorázný macek. Ale poslední rok výrazně zhubul. Šedivý byl už ale dávno :) Jako mladý kocourek byl nádherný, ale šediny mu přidali na vážnosti :) Prostě takový kočičí král ^_^


Ta naše vysněná, prvorepubliková

20. září 2012 v 23:42 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
Spíše než na víly, tak na vily :)
Co se týče Petra Pana a tohoto známého výroku z něj - Petr Pan je krásná pohádka, která mě vždycky dojme :)
Co mě ale dojalo stejně je tato krásná vila!
Normálně by mě ani nenapadlo snít o tak velkém domě! Jsem nehorázně líná, a tak když už bych musela pečovat o domácnost, tak o nějaký malý útulný domeček, než o nějakou vilu. Ale tahle stavba nám s V. naprosto učarovala! My si jako mladý, nerozumný a nezletilý pár můžeme o této vilce nechat zdát >_< Dospělí s kapsou plnou peněz si náš sen mohou klidně přivlastnit, neboť je na prodej za 1,7 miliónů... dokonce slevili o 100 tisíc. Když jsem nad ním slintala v realitce minule, stál ještě 1,8. Pro mě je to samozřejmě nepředstavitelná částka, ale podle mojí mámy je to naprosto směšná cena za takovou krásu... Áno, zalíbení ve starých domech jsem zdědila po mámě... vlastně i po tátovi :)
Když jsem máti ten dům ukázala, divže se mi tu nerozbrečela, jaká je škoda, že už nejsem dospělá, že by mi na něj i přispěla... pak to vypadalo na záchvat, když začala přemýšlet nad tím, kdo si to asi koupí a jestli (dost pravděpodobně) dům opraví takovým způsobem, že jeho nynější krásná podoba bude fuč.
Jestli máte stejnou slabost pro staré domy - učaruje vám už na fotografii, ale vidět ho ještě na vlastní oči... s mojí malou výškou a slepýma očima... jak se snažím vidět z domu co nejvíce... pořádně zaostřit na reliéfy na fasádě ^_^
Chtěla bych alespoň plánky toho domu, když už nic jiného, postavila bych si ho sama... Nebylo by to ono, protože by byl přeci jenom nový. Ale i tenhle byl kdysi "mlaďoch". Fů, jediné co mi ale zbývá je pár fotografií, případně cesta kolem x) A jestli mě někdy jeho budoucí majitelé uvidí z okna, jak stojím před jejich barákem a zamilované koukám jejich směrem... Doufám, že mě nebudou považovat za mladou deviantku :D

Jestli chcete, koukněte zde - je tam více fotek i ze vnitř a také detaily fasády ;) (Ale neopovažujte se mi ho koupit!! :O :D)

Bloody tears

15. září 2012 v 11:07 | Zlatka |  Fotografie

Pěkně zvostra aneb asi léčba šokem

3. září 2012 v 16:59 | Zlatka |  deníček
Vrazi.
Nebo jeden vrah, to je fuk.
Není nic pěknéjšího, než když ředitel příjde s tím, že budeme ve škole sedět 7 hodin už od druhého dne.
První dvě hodiny třídnické - což znamená, že budeme mít biolu a zeměpis :D
A zbytek se už učí.
Hlavně moje milovaná španina a ještě milovanéjší učitelka :)) Vážně učitelku s lepším přístupem ke studentům i k vyučování neznám :)) Je skvělé se učit fráze nazpaměť jak dementi, když ani nevíme, jak a kdy je použít ;)
A je skvělé, že když se Lenka párkrát sekla při čtení, hned jsi měla a dyslektičku :) Tady mám jenom jedno přirovnání, které ji ještě dokonce lichotí - slepice.

Já na téhle škole mám ráda snad jenom profesory - dokonce i chemikáře! Sice od něj nechápu ani ň a musím se to všechno učit sama doma, přes net, nebo s hrstkou lidí, kteří to jako jedni z mála od něj pochopí ve škole před nebo po vyučování. Ale ten chlap se alespoň nechová jako idiot!