Nenasytná

6. srpna 2012 v 12:58 | Zlatka |  KNIHY
Autorka: Meg Cabot
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 544

Můj názor: Od Meg Cabot jsem nikdy nic nečetla, ale z doslechu vím, že je velice uznávaná, proto jsem rozhodně čekala více, než mi kniha mohla nabídnout. Zdá se, že jsem stále více a více kritičtější k knihám, zvláště k těm s upíry, tak nějak nedokážu poslední dobou najít knihu, která by mě vážně uspokojila. Nenastytnou jsem si vybrala, protože jsem na ní na webu četla ódy, tak jsem byla zvědavá - už kvůli autorce samotné, se kterou jsem v mé knihovničně zatím neměla zkušenosti. Nápad to asi není tak špatný, Mína ze začátku upíry nenávidí, to se samozřejmě změní po seznámení s upírem Lucienem. Nedá se říct, že by upíry začala milovat, ale věří tomu, že ne všichni musí být zlouni. Příběh není nijak složitý... vlastně by se o něm dalo říct, že je naprosto primitivní, ale přesto čtivý a snad má i nějaká hlubší význam, když můžete sáhnout i po pokračování "Příliš velké sousto". Co mě ale naprosto zklamalo, je, že se nedozvíme nic o Mínině předcích - krom toho, že její prateta se jmenovala Willhemína (těžko říci jestli Harkerová - jako v Draculovi, nebo Harperová jako naše hrdinka). Má bratra Jonathana... takže vzhledem k tomu, že Cabot okopírovala jména slavného románu a hlavní upíří postava je syn Draculy... doufejme, že se k tomu vrátí a nějak to vysvětlí, a ne, že jen z části okopírovala Stokerův nápad, aby na tom sama mohla vydělat.
A víte s čím ještě naštvala? EROTICKÉ SCÉNY... nejsou. Znáte staré Bondovky? :) Scéna před a po. Nikdy ne při :) Nepotřebuju číst porno, nicméně, když autorka dokáže naspat lechtivou scénu bez cenzury s detaily, cením si toho víc než dost. O konci knihy raději nemluvím, nemohla jsem si pomoct, připadalo mi to moc kýčovité.

Kdybych měla hodnotit 1-10 bodů, dávám 3 a to jen za lovce Alarica (nevykradla náhodou i TVD? :D).

Anotace: Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.

*Zdroj obálky - arara.cz; anotace - eshop.cervenaknihovna.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Giornale Giornale | Web | 7. srpna 2012 v 17:07 | Reagovat

Dobré knížky o upírech jsou od J. R. Ward- ta se rozhodně erotickým scénám nevyhýbá a každý díl je o jednom upírovi z Bratrstva...
Díky za recenzi, přemýšlela jsem, že si Nenasytnou koupím, ale tohle mě utvrdilo v tom, že se raději poohlédnu po nějaké jiné knížce.

2 yaoi-shipper yaoi-shipper | Web | 7. dubna 2014 v 21:08 | Reagovat

Měla jsem stejný pocit z téhle spisovatelky a abych pravdu řekla, dost mě zklamala, čekala jsem od ní mnohem více, poté, co jsem slyšela ty recenze... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama