Červen 2012

Krásný je šťastlivec

14. června 2012 v 20:38 | Zlatka |  Na téma...

Že každý jsme nějaký - to všichni víme. Někomu příroda nadělila půvab více, někomu zas méně. Ale nakonec můžeme být krásní všichni. Jednou jsem prostě malá a boubelka, mám problémy s pokožkou a tečka. Malá už zůstanu, zhubnout bych mohla, kdybych chtěla a nebyla tolik líná, s jizvami už asi nic nenadělám :) Až na tu výšku mi zbývající dvě tělesné vlastnosti vadily. Teď z nich taky nejsem moc nadšená, ale víte co? Je mi to jedno :) Většina lidské krásy totiž spočívá v sebevědomí. Když je člověk sebevědomý, nebojí se jít za svým cílem a je šťastný - to všechno se na něm projeví :) Nevím jak vy, ale já, kdybych viděla nějakou hezkou holku, která má ale zatrpklý výraz, nebo je protivná jako sáňky v létě, a hned vedle ní zase ne tolik krásou oplývající dívku, která má ale úsměv na tváři a je vidět, že je spokojená… No která z nich mi bude připadat krásnější? :) samozřejmě, že ta holka, co je vysmátá jak lečo. Já sebevědomá nejsem - a přiznejme si, že lidé s vysokým sebevědomí mají ke štěstí blíže, než lidi jako jsem já. Ale to neznamená, že lidé s nízkým nebo žádným sebevědomím nemůžou být šťastní. Neznamená to, že nemůžu být šťastná já. Jen pro to štěstí musíme něco udělat, bojovat za něj. A konečně! Dočkala jsem se ho! (Musím zaklepat na dřevo a vy klepejte prosím se mnou :))
Víte tedy, co je to krása?
Krása je, když máte při sobě člověka, který s vámi je, i když nejste dokonalí. A právě díky němu se cítíte úplní, šťastní. Ne nadarmo se říká, že důležitá je vnitřní krása, protože, když si začnete připadat spokojeně uvnitř, dáte to svému okolí najevo i zvenku :) No a co, že mám trochu špeku? No a co, že jsem flekatá jak dalmatin? :D Když mám při sobě člověka, který je pro mě nejkrásnější ze všech, nezáleží mi na tom, jak vypadám, protože si připadám výjimečná už jen tím, že můžu trávit nějaký čas s někým, koho považuju za božského. S někým, kdo mě učí mít se ráda taková, jaká prostě jsem, možná aniž by o tom sám věděl :)

Takže pokud teď se sebou nejste spokojeni, najděte si svůj cíl a udělejte se šťastnými :) Možná to nevyjde na poprvé, ani na podruhé, ale jednou určitě :)