Leden 2012

Gulliverovy cesty

19. ledna 2012 v 20:10 | Zlatka |  KNIHY
Autor: Jonathan Swift
Nakladatel: Albatros
Počet stran: 245

Můj názor: Vrazi. Ne, nesmysl. Čistě jen můj nesmysl. Nevím, jak mě napadlo si dobrovolně vybrat k referátu zrovna Gulliverovy cesty. Ale jo vím, byla to kniha, o které jsem věděla, že jí mám doma :D... Kéž bych neměla. Za ten jeden školní rok mám přečíst minimálně 5 knih na maturitu. Půl rok v prdeli (omlouvám se za ten výraz :D) a já jsem teď dočetla knížku o necelých 250 stránkách. Můj táta to četl v 10 letech a neměl s tím problém. Teď nevím, jestli jsem na to prostě jenom příliš stará, nebo je to spíše klučičí četba... ale spíše prostě a jednoduše to není můj šálek čaje. Našlo se pár hlášek, které mě pobavily, nicméně většinu času jsem se nudila a bude to pravděpodobně tím, že se autor vyžíval v popisu, než ve vypravování. Pokud chcete znát můj názor lépe, sjeďte níž a čtěte mou 1. knihu v myšlenkách pro rok 2012 :)

Anotace: Gulliverovy cesty, které již přes tři sta let vycházejí stále v dalších vydáních, nastavují nemilosrdně zrcadlo lidské zlobě a zkaženosti. Droboučcí obyvatelé Liliputu, obři z Brobdingnagu, vyznavači vědy z ostrova Laputy i ušlechtilí Hvajninimové jsou zděšeni a pohoršeni Gulliverovým vyprávěním o tom, jaké zvyky panují v jeho rodné zemi. Nesmrtelný příběh poskytuje látku k zamyšlení malým i větším čtenářů.


Don't be afraid of tomorrow...

1. ledna 2012 v 1:39 | Zlatka |  deníček
...Just take my hand, I'll make it feel so much better tonight.
Zdravím,
jak vidíte, na blogu je po většinu času "ticho". Jednak mě zaměstnává gympl a jednak ani není o čem psát, ale každý rok (teda co si alespoň pamatuju) jsem zde psala, jakýsi "novoroční článek", kde jsem shrnula, co se celý rok dělo a co by se mohlo dít ten následující. Takže... máte mě tu zase ;D

Tak tedy... s odstupem času byl tento rok vlastně docela fajn, až na pár událostí - jako například úmrtí v rodině. Ale úspěšně jsem zvládla přijímačky, byla přijata na všechny zvolené školy, skvěle zakončila devítku, v září nastoupila nejistá sama sebou na gymplu, který jsem si nakonec zamilovala. "Zaláskovala se" - snad 3x :D, opravdu se zamilovala - 1x a bohužel zase nešťastně x)... nicméně ty prvotní pocity, než se dozvíte, že je to neopětované, jsou krásné... a někdy je k vám ta osoba natolik...štědrá, že vás nechá žít v překrásné iluzi (a pak ji vám vezme a přežij si jak chceš x)...) a tohle nešťastně zamilování mě taky dovedlo ještě k někomu dalšímu... Možná, že právě teď mám možnost, konečně... žít. Mít to, po čem jsem vždycky toužila... jenže... je tam to JENŽE. Ptám se... Má cenu si začínat něco s klukem, když současně stejně chcete někoho dalšího... o koho vážně stojíte...? Říkají mi, že jo. Ostatně, proto jsem ho začala hledat a taky našla. Chtěla jsem zapomenout. Nenapadlo mě, že bych ho vážně mohla najít. A je fajn. Sakra! Je dokonalý! A JÁ MÁM PŘED SEBOU JENOM TO PITOMÉ "JENŽE" A "ALE".
Jsem beznadějný případ a + kráva k tomu :/ Je to tak zoufalé, až se tomu musím smát :D
Dělám věci, které se mi nepodobají.
Sama sebe nechápu.
Poprvé v životě asi vážně nevím, co já sama vlastně chci.
Říká se: "Jak na Nový rok, tak po celý rok."... A jestli je to pravda... tek tě pic, protože takový bordel v sobě samé jsem ještě vážně nikdy neměla.
A co se týče těch špatných věcí letos... jak jsem řekla - úmrtí v rodině - ale věřím tomu, že je prabábi tam nahoře daleko líp, než jí bylo na stará kolena tady dole x) jedna dost vážná hádka a jedna... také vážná hádka s mou nejdražší :/ ♥... Dále pak... nejsou věci vyloženě zlé... jsou to jen moje hříchy a blbosti... Tak například rozlučák... lhala jsem kvůli něj a teď si z něj skoro nic nepamatuju... ale nelituju toho :D. Slučák... kvůli kterého jsem nakonec ani lhát nemusela, páč jsme nepili, ale byla jsem ve Věřkách, do kterých nesmím :D Co následovalo po slučáku... jó, to už je jiná... taky slušné okno a první grcání z chlastu... jo... pít čtyřboj ve čtyřech lidech nebyl dobrý nápad :D kor, když jediné co jsem ten den jedla byla vaječina a párek :D... a kocovina následující den byla vážně... dostatečný trest za tuhle moji pitomost... lituju toho? :D Ne :P

Nové zkušenosti? :D No, zkusila jsem trávu... ale přisáhám bohu, že to buď se mnou nic nedělá, nebo to neumím do sebe dostat :D:D Kámoš sice říkal, že jsem mluvila kraviny a měla pomalé reakce (což jsem podle mě celá já i normálně :D), ale podle mě mi nic nebylo :D
Pak tu mám teda pár nových zkušeností co se... kluků týče. Źádné chození nebo tak... ale něčemu novému jsem se stejně přiučila :D Ale no... no comment :D (Ale teď o mě nemyslete Bůh ví, co! :D)

Co se týče nejlepší knížky, co jsem v roce 2011 četla? No tentokrát jsem toho nepřečetla ani zdaleka tolik, kolik v roce 2010. Ale i kdyby... s čistým svědomím mohu říct, že je to bezkonkurenčně Modrý měsíc od Hamiltonové ♥ Série o Anitě Blake je prostě dokonalá.
Nejlepší film? :D Hm... já ai nevím, co všechno se natočilo a viděla jsem to :D Ale animák Na vlásku ♥ - paráda :D, Rio - paráda :D ♥, Kung fu panda 2... myslím, že je taky z roku 2011, ne? :D A taky je božíí :D Takže, co se týče animáků... luxus... co se týče ostatních filmů... v paměti mi utkvěl snad jen poslední díl HP, u kterého jsem si teda pobrečela tak, že jsem oči měla napuchlé ještě druhý den ve škole :D Co se týče Rozbřesku... svatba krásná, ale jinak jsem čekala více... měli dát celou knihu do jednoho dílu a nesnažit se o to, vytěžit z toho ještě více, tím, že ho rozpůlili :D
Nejlepší song? :D Vlastně jich je docela dost dobrých... It will rain od Burna Marse, My love od Sii, Illuminated od Hurts, Iridescent a Waiting fot the end od Linkinů... vážně spousta písniček, které bych mohla poslouchat furt :)

No... myslím, že jsem toho napovídala celkem dost, takže už jen přeji šťastný nový rok Vám všem :)