Srpen 2011

Cigareta

30. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Máminy oblibené jahodové "kissky".
Tak, za dva dny "hurá" na gympl. Bože, nevím jestli mám brečet, jaký mám z toho strach, nebo se smát, jak se tam těším... takže udělám kompromis a budu brečet smíchy nad tím, jak jsem padlá na hlavu :'D.
Doufám, že tam z toho učení nezešílím a nestanu se kuřačkou, jako mnoho lidí :D Když už něco, tak hulit trávu :D Ale cigarety? Ne-e.

Jaký máte názor na kouření a hulení vy? Co myslíte, že je méně škodlivé? A co si myslíte o dnešních desetiletých dětech s cigaretou v ruce? Máte nějaký veselý příběh spojený s marihuanou, nebo jinou drogou a alkoholem? Moje kamarádka byla prý zajíček a spolužák, když hulil marušku poprvé, tak si myslel, že má žloutenku :D Chudák, ten musel být hodně zřízenej :D

Tajný kruh 1: Zasvěcení

29. srpna 2011 v 22:23 | Zlatka |  KNIHY
zdroj: daemon.czAutor: L. J. Smith
Nakladatel: CooBoo
Počet stran: 232

Můj názor: Zasvěcení se s Upířími deníky nedá srovnávat. Skoro se mi ani nechce věřit, že to psala tatáž osoba. Nechci ovšem nic zakřiknout, a tak pochvalné ódy ponechám na později, až si přečtu i další díly, neboť pokud si jasně pamatuji, TVD mě na začátku taky bavily a s dalšími a dalšími díly jsem najednou uviděla, jak je to bezhlavě psané - psané pravděpodobně jen pro komerční účely. Nemůžu říct, že by bylo Zasvěcení nějaký velký BOOM, ale myslím, že dokáže čtenáře celkem snadno strhnout do děje (pokud jsou čarodějnice a čarodějové jeho šálkem kávy, pochopitelně). Nejde o nijak zvlášť spletitý děj a kniha je opět zakončena v tom téměř nejzajímavějším bodě knihy, ale dá se to číst, místy je to celkem i zajímavé, přesto bych to ale doporučila spíše dívkám ve věku 10 - 13 let. Myslím, že ty by si tuto knížku dokázaly vážně užít, já to beru jen jako oddechovku, ale je to rozhodně přijemné překvapení po TVD.

Anotace:
Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie, ale stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň. Ale pak se zamiluje do záhadného Adama a musí si vybrat, zda odolá pokušení, nebo se odváží použít temné síly k tomu, aby získala, co chce - i když ji to může zničit.

*Zdroj obrázku a anotace - daemon.cz

Pavučina

27. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Takhle fotka je ještě z května, kdy jsme byly s Haniištou nedaleko v lese, kde je taková moje "Edwardva louka". Na jaře nebo v létě, když je pěkně a svítí sluníčko, je to tam skutečně nádherné =)

A co vy? Máte také ve svém okolí nějakou vaši "Edwardovu louku", nebo jiné oblíbené místo? :)

Bodlák

24. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Tak takhle nám pěkně za zahradě kvete bodlák. Už asi čtyři měsíce ho máme pod jednou z našich jabloní, a když jsem vždycky sekala trávu, tak mamka jenom "Ne abys ho posekala, jak ten ostružiník!"... Co se týče toho ostružiníku... to už je zase jiný příběh :D
Ale já se vás chtěla zeptat: když vám na zahradě začne růst bodlák, zlikvidujete ho, nebo ho necháte vyrůst? :D Protože mě by v životě nenapadlo nechávat na zahradě bodlák, i když teď vypadá opravdu hezky, to jo :)

Tajemná rostlina

21. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Víte, jak jsem sem nedávno psala, že mám na displayi foťáku dvě černé díry (ledky jsou promáčknuté, a tak se mi obrazovka nerosvítí celá)? Tak nevím, jestli mi foťák nezačal blbnout i celkově :/ Nevím, proč se mi tahle fotka vyfotila tak tmavá, když bylo normálně světlo, slunko svítilo... Nebo jestli jsem něco podělala já?... Ale líbí se mi :D Právě proto, že je taková tmavá :) Ale marně jsem se snažila najít tuhle rostlinu v atlasu českých a slovenských rostlin.... možná je to nějaký divoký heřmánek?... Existuje vůbec něco takového? :D Nevíte někdo, co to je za kytku? :D *otázka za dva bludišťáky*

Kůra kmene

18. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Tak, to je naše jabloň :D. Teda další jabloň... protože my jich máme až do aleluja! :D Ale popravdě, tahle fotka se mi líbí :) Tím nechci říct, že by byla něco extra, nebo jak od profesionálního fotografa, ale připomíná mi ŠvP v 5. třídě, kdy jsme v lese dělali miniaturní obydlíčka z klacíků, šišek, mechu a taky kůry :). Hned bych se vrátila. A nebo možná ne...?
Neměla bych se zabývat minulostí a raději přemýšlet, co bude v budoucnu, páč gympl už je skoro za rohem... Mám strach, ale zároveň se tam i začínám těšit :)
Mám strach z toho, jakou budeme mít třídu (lidi v ní) a jak to tam budu nebo nebudu zvládat, ale na druhou stranu se těším, protože je to takový nový začátek, jdu tam skoro s čistým štítem - protože budu mít ve třídě ještě kámošku Zuzku a jednoho spolužáka. A taky doufám, že bych tam konečně po 16ti letech mohla najít nějakého toho kluka, který by o mě taky stál! Protože mě už vážně nebaví koukat na to, jak jsou tady všichni popárovaní a já jsem pořád sama... no, dost fňukání :) Tohle začnu řešit, až za... NECELÉ DVA TÝDNY??! Teda, to nám ten čas utíká :D

A jak vy si užíváte zbytek prázdnin? :) Co šíleného se vám stalo? Nebo co šíleného provádíte? =)

Zežloutlé listí

15. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Nevím proč, ale když vidím ty čtyři zežloutlé listy na jinak zeleném stromě, připadá mi to takové magické a nejraději bych se oblékla do nějakých bílých šatů a pobíhala bosá v mokré trávě jako nějaká víla :D. Asi mi už vážně šplouchá na maják :D.

A když jsem už nakousla ty víly - není to sice moje oblíbená fantasy bytost... vlastně na víly si vůbec nepotrpím, mám prostě od malička ráda upíry, i když teď jsem docela přeupírovaná, a tak jsem si dokonce zamilovala i vlkodlaky, které jsem předtím nemohla vystát, a také mě okouzli andělé - ti padlí... mám prostě slabost na "záporňáky" (... ale ono se většinou ukáže, že zase tak špatní nejsou (: )... ale to jsem odbočila :D, prostě jsem se chtěla jen zeptat, koho máte za nejoblíbenější fantasy bytosti vy :) A nejlépe napište i proč máte nejraději právě je :)

Děkuji za všechny vaše komentáře předem :)


Rezavý zámek

12. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

No, popravdě... k této fotce se můžu nijak vyjádřit :D Je to prostě zámek... snad jen...
Zámek - kladka a zámek - sídlo... Nevíte někdo, jak toto homonymum vůbec vzniklo? :D

Pravá krev: Mrtví pro svět

10. srpna 2011 v 8:38 | Zlatka |  KNIHY
Autor: Charlaine Hariss
Nakladatel: Baronet
Počet stran: 309
Můj názor: Čtvrtý díl série byl opět docela pozměněn, když ho točili. První dva díly se s obsahem seriálu téměř shodovaly, třetí díl měl už více nepodobností a tenhle díl tedy spíše 4 sezóna je vůči knize téměř naprosto mimo. Ale nevadí, tyhle věci dokážu skousnout, protože se na to vždycky snažím dívat jako na dva samostatné příběhy (asi proto se mi líbí i filmové zpracování Stmívání), ale teď už ke knize (páč za chvíli jedu na Háčko :D). Pravá krev je celkem zajímavá série - ! říkám zajímavá, ne dobrá ! Hlavní hrdinku Sooki nemám moc v oblibě, protože mi připadá dost naivní. Navíc Hariss je věřící, což se v knize často projevuje. Ale také se dočkáme sem, tam erotické scény, při kterých se až červenám :D Vážně jsem ještě nečetla knihu, ve které je sex popsán... takhle. Není to přímo detailně, ale když tyhle knížky dostaly označení "soft-porno" mělo to svůj důvod :) Samotný příběh je ale celkem o ničem, nijak zvlášť velkolepý - a co se Jasonova zmizení týče... Celou knihu ho hledali, a když ho našli bylo to stejně o ničem. Co se mi ale líbilo, byla Debbie :D Já tu holku nesnáším :D a možná právě proto, se mi děj okolo ní v knize líbil.... O:D *ďábelský úsměv*. Nevím, co bych vám ke knize ještě řekla, takže abych neblábolila nesmysli, končím ;)

Anotace: Sookie Stackhouseová zjišťuje, že její smůla ji neopouští, spíš naopak. Bill odjel do Peru a zčista jasna se objevil jeho šéf Eric, kterého našla Sookie nahého v příkopě, zmateného a ustrašeného. Také bratr Jason zmizí, ve městě je sabat čarodějnic - Sookie nezbývá, než se dopídit, co se vlastně děje. A její pátrání ponechá čtenáře v napětí až do konce.

*Zdroj obrázku a anotace - beletrie.eu

Růžová Jiřina

8. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie

Dnes vám přínáším fotku Jiřiny - tedy alespoň mi to bylo řečeno, já se v kytkách nevyznám. A když už jsme u těch kytek, jaké jsou vaše nejoblíbenější druhy? Ženy/holky už jste někdy dostaly květinu od muže/kluka? :) Popřípadě pokud sem zavítá nějaký muž/kluk, dali jste někdy vaší partnerce, nebo ženě/dívce, na kterou jste chtěli zapůsobit, květinu? A pokud ano, při jaké příležitosti? Jen tak, nebo k nějakému datu? Nebo snad jako omluvu? O:)

Komplex z ubíhajících se let

7. srpna 2011 v 23:34 | Zlatka |  deníček
Když jsem poprvé četla Nový Měsíc (tj. v roce 2006, kdy mi bylo 11 let), připadalo mi směšné, že se Bella trápí kvůli svému věku, že nechce být starší než Edward (i když ve skutečnosti je Edward starší o 86 let) a že kvůli toho měla i noční můru. Slavila své osmnácté narozeniny, měla celý život před sebou a ona se před zrcadlem zabývala hledáním vrásek.
Samozřejmě, Bella je fiktivní postava... Ale tenhle jeji komplex začínám chápat.

9. srpna mi bude 16 let, ale oslavila jsem je s rodinou už dnes, ale komplex z věku mám už někdy od květa. Šestnáct let samozřejmě není žádný věk, stará budu, až mi bude tak šedesát (pokud se toho dožiju) a ani tehdy nemusím být tak stará, protože si myslím, že jde hlavně o to, jak se člověk cití a kolik elánu do života ještě má. Takže ne, nestojím u zrcadla a nehledám vrásky ani šediny, nedělám si starosti z toho, že bych někdy mohla být starší než můj přítel (kterého nemám :D), protože pokud se mnou člověk je, tak mu asi můj věk nevadí, ale je fakt, že s mladším klukem bych si asi nikdy nezačala. No ale... nikdy neříkej nikdy, že? :D
Nemám tedy komplex z toho, že bych nějak zestárla, spíše komplex z toho, že jsem na téhle planetě 16 let a připadá mi, že jsem nic nedokázala, nic jsem nezažila. Největší komplex mám z toho, že jsem do teďka neměla kluka. Nikdy. Ani jsem se nelíbala! :D Moje kamarádky je měly/mají a já jsem stále sama. Nebaví mě to. A proto mám strach, že ani v následujícím roce si nikoho nenajdu, ani v tom dalším... a dalším... a nakonec zůstanu sama, opravdu zestárnu a bude ze mě stará bába, kterou nikdy nikdo nemiloval (nepočítám rodinu, která mě snad ráda má).
Je mi z toho na nic. Na začáku jsem psala, že jde o to, jak se člověk cítí a kolik elánu do života má. Já se ale moc dobře necítím a o elánu ani nemluvím... Tělo je mladé, ale duše jakoby byla stoletá...

Ale dost depresivních žvástů!... Raději se pochlubím, co pěkného jsem dostala :D
KNÍŽKY! :) Konečně jsem dostala mého vytouženého Fantoma Opery, Odstíny života, na které se obzvlášť těším :) Dále pak Sukubu 1 - Trápení, Smečku, Nenasytnou, na kterou jsem taky velmi zvědavá, a Les rukou a zubů :)
Novou tiskárnu i s scannerem, kopírkou, potiskem CD/DVD a dokonce i faxem :D (který ale opravdu nevyužiju :D). Je to taková černá, ale moc pěkná kráva, která mi zabírá polovičku stolu :D Ale už jsem se dneska na ní stačila vyřádit (viz. má ruka :D) Co dalšího přibylo na mém stole je nová podložka, tentokrát s rybičkama (ta moje stará červená s kočkou byla už vážně v dezolátním stavu :D). Kaktusáka, peníze, čokoládu ♥, takový nějaký velmi drahý sirup ze Švédska na posílení imunity :D, tetovací gelovky (bylo mi řečeno, že má vytoužená henna nebyla, tak mi teta koupila alespoň gelovky :D) a také jsem dostala další vytouženou věc! "Anti-Stress & Relaxing MASSAGE SPIDER" od Pepina :D Je to taková metlička z ocele na hlavu, která vám stimuluje nějaké body na hlavě... a nebudu popírat, že když si tím masíruju hlavu, tak jsem celá naježená :-D A to už je myslím vše, ještě dostanu nějaké dárky od svých kamarádek ♥, ale to vám napíši pravděpodobně až v září, protože 10. opět odjíždím na Háčko ♥ 21. se vracím, ale 23. už zase jedu pryč, tentokrát na dovču s našima do Tábora do hotelu Relax (nejedete někdo taky? :D) a vracím se až 29. srpna a následující den bych pravděpodobně mohla vyrazit ven s Evou a 31. se pravděpodobně budu celá klepat nervama z gymplu :/ :D

A jó! :D Ani jsem se vám nepochlubila, že jsem na FB našla už 19. svých nových spolužáků :D Teda vlastně jen 17, protože dva z toho jsou zároveň i mí bývalí spolužáci :)

Ospalec

5. srpna 2011 v 15:00 | Zlatka |  Fotografie
Tak :) Dnes vám pro změnu přináším fotku Mikeška... Opět a zase :D
Tentokrát se mi povedlo ho zachytit, když zýval :))A když už jsme u "zývání"... píšu to dobře s "y"? :D

Už se lehce červenají

2. srpna 2011 v 19:21 | Zlatka |  Fotografie
Tak jsem dneska popadla můj vánoční foťáček, kterému jsem v Praze asi zlikvidovala display :/, takže tam mám teď dvě černé díry :D, a vyrazila na zahradu a první co mi padlo do hledáčku, byla jabloň :)


Další fotky se zde budou objevoat průběžně v srpnu, páč mám zase nabitý program, a tudíž nemám čas sem spát nějaké smysluplné články a upřímně, stejně teď nemám žádné nápady :/ Tak doufám, že se vám alespoň ty fotky zalíbí =)