Agresivita mezi blogery

1. května 2011 v 18:43 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
Většina z nás začala s blogařením proto, abychom zde na internetu ukázali, co je v nás, podělili se o své názory, prezentovali se a třeba s někým navázali kontakt. A je opravdu jen a jen na nás, jak toho zde na blogu docílíme.
Některé blogy jsou staré několik let a mají během dne třeba kolem 30 návštěvníků a jiné blogy jsou staré sotva pár měsíců a mají během dne třeba 300 návštěvníků. Jakto?
Jdou s davem, tudíž jejich blog je zaměřený na věci, o které se zajímá většina blogerů, což jsou hlavně mladí lidé ve věku 13 - 17 let. Samozřejmě se stářím blogu, přibývá let i vlastníkovi blogu, takže třeba s blogerkou, se kterou jsem se seznámila, když jé bylo 16, tak dnes jí je 18 apod. Jenže s věkem se také většinou mění koníčky, a tak jste si mohli založit blog o Tokio Hotel a teď už ho máte třeba o Miley Cyrus, ale tak to je vedlejší…

Agresivita mezi blogery tu vždy byla, je a pravděpodobně vždycky bude. Něco se nám na blogu nelíbí, a tak se do jeho autora hned pustíme, proč?
Já nevím, to mi povězte vy.


Ani já nejsem svatá, taky jsem se párkrát do někoho pustila, ale co si pamatuju, vždycky to bylo kvůli tomu, že jsem si chtěla přečíst článek na téma týdne a dočetla jsem se tak akorát velké kulové a ještě na úplně jiné téma, taky jsem párkrát vybuchla na recesních blozích - beru na vědomí, že šlo o recesi, ale myslím, že blogů, které píšou tAktOoO a tOtáLní PiCzOvInY je dost i tak. A pak se tu už objevilo i pár případů na mém blogu, kde mě někdo slovně napadl, oháněl se nadávkami na mě, můj blog, mé názory, mé stálé návštěvníky a dokonce i na mou rodinu. Jako promiň, ale jestli se ti tu nelíbí, tak běž, já tě nenutím tady být a číst mé články, pokud se ti něco nelíbí, napiš slušně co a já s tím buď něco udělám, nebo taky ne. Není důvod se ohánět agresivními urážkami a už vůbec ne, aby si někdo bral do huby mou rodinu a návštěvníky. Pokud se ti nelíbí můj názor na nějakou věc, beru, napiš do komentářů, co se ti nelíbí, nejlépe tvůj vlastní názor - na to tu máme právo každý, ale stěží má někdo právo napadat slovně i mou rodinu, když se s ní nezná, a mé návštěvníky, když mu nic neudělali. Já takové lidi vážně nechápu. Ale co ještě víc nechápu, že někteří naschvál uzavírají komentáře u svých článků, protože se už u nich setkali s nějakou nevolí. Myslím, že když se najde jeden člověk, který vám začne nadávat, fajn někdy se to stane, protože se najdou na blogu tací, kteří si neustále musí něco dokazovat, ale když se do vás a do konkrétního článku pustí hodně lidí (kteří třeba nejlépe nejsou "esbéčka"), tak je možné, že je asi něco špatně z vaší strany.
Další co mě rozčiluje je, když někdo z ničeho nic napíše: "máš hnusný blog" a podobné věci. Já nevím, ale když najdu blog, který mi nemá co nabídnout, většinou se ani neobtěžuji jim napsat komentář, a proč bych jim psala, že mají hnusný blog, když někomu dalšímu se líbit může? Pokud by se mi něco nelíbilo, tak autorovi snad napíšu nějakou radu na zlepšení a přeci jenom napíšu i nějakou pochvalu, aby si dotyčný bloger nemyslel, že tady nechci být za chytrou. A proto mě neustále překvapuje, kolik agrese mezi jednotlivými blogy je. Nedávno jsem našla dost hnusný komentář na jednom náhodném blogu od blogerky, se kterou si zase já pro změnu docela rozumím a od ní jsem teda vážně nečekala, že tak ošklivě někoho napadne. Rozhodla jsem se do toho nemíchat, protože věřím, že z toho snad jednou vyroste. Také si vzpomínám na haló kolem Natalie Sadness. Měla desítky příznivců, ale také antifanoušky, kteří ji slovně napadali. Proč? Já ji také nemám ráda, teda spíše mě nijak nezaujala, abych si ji mohla oblíbit, ale píšu ji snad nějaké hnusné komentáře? Ne. Proč bych jí také měla něco hnusného psát? Až udělá něco vážně hnusného, třeba napíše nějakou blbost o tom, že je pro anorexii a má ráda týrání zvířat, jo, to bych se do ní pravděpodobně pustila, ale jinak nemám sebemenší důvod jí nadávat. A dneska jsem narazila na tento článek. Autorka Cherry se zde pustila do Lady Vanilky. Upřímně - Lady Vanilku moc nemusím, její blog mi nenabídne nic, o co bych se nějak zajímala a těch pár jejích článků, které jsem četla, mě nijak nenadchly, ale nemám důvod ji nějak urážet. Cherry očividně má důvod ji urážet, ale čeho tím chce dosáhnout? Z článku se jeví jako nějaká povrchní namyšlená barbína a já samozřejmě nemůžu říct, jestli taková je, nebo není, protože její blog byl pro mě až do dneška neznámý. O návštěvnost tedy nouzi nemá, ale kdyby chtěla další návštěvníky a nějaký neznámý člověk se zatoulal na její blog a konkrétně na tento článek, co si o ni asi hned pomyslí? ;) Jí je to pravděpodobně fuk, ale časem může své příznivce také odehnat, ale to se mě netýká, to je její věc, já se jen ptám, jestli je tahle agrese mezi blogery nutná? Čeho chtějí útočníci dosáhnout? Dokazují si tak něco? Nebo jen tajně závidí, čeho dosáhl jiný bloger?

*Zdroj obrázku - herbalgranny.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 imagi imagi | 2. května 2011 v 1:06 | Reagovat

Závist dělá hodně, ale většinou je zatím frustrace, pocit neúspěchu, když někdo neudělá to, co ty chceš,  není vše podle tvých představ, ono stačí mít jiný názor, lidé na to většinou reagují hněvem a nenávistí, někteří plánují pomstu, někteří jen urážejí. Po nějaké době to přejde a většina z nich uzná, že to přehnali, někdy se i omluví, nebo se alespon stydí, a pak jsou ty skupinky, kteří sice ví, že je to špatné ale ještě přidají.

Agrese tu prostě vždy bude, je to jedna z věcí, díky které se dá vnitřní napětí a pocit frustrace ventilovat.

2 Lianna Lianna | E-mail | Web | 5. května 2011 v 16:00 | Reagovat

Všude jsou osůbky, kterým rytí dělá dobře. Není pravda, že komentáře nepatří autorovi, tudíž do nich nemá právo zasahovat - urážky a osobní útoky odmazat a dál se tím nezabývat

3 Kaori Kaori | Web | 7. května 2011 v 13:17 | Reagovat

Tohle je hodně objektivní pohled na danou věc a neříkám, že špatný, osobně s tebou ve všem souhlasím.
Bohužel většina lidí využívá toho, že jsou do jisté míry "neznámí" za rouškou přezdívky a tak se pouštějí do nesmyslných diskuzí, píšou věci, nad kterými rozum zůstává stát, a s radostí se hádají s každým, kdo se jenom opováží konstruktivně ohodnotit jejich dílo. Nic se na internetu přeci neděje "reálně" a je velice malá pravděpodobnost, že se oni dva bloggeři na ulici poznají, tak proč ze sebe nedělat vola bez špetky soudnosti?
Já osobně mám s takovými lidmi trochu problém, protože když už něco čtu nebo vidím nějakou malbu, jednoduše ji zkritizuji. Samozřejmě konstruktivně, takže dávám spíše rady nebo upozorňuji, co ne. Bohužel to většina z nich bere jako útok na jejich osobu a nejsou schopní si připustit, že to ONI udělali něco špatně. To je potom mazec :-D A nejlepší jsou ti jedinci, jejichž blog oplývá řečmi "Ach jo, já jsem tak jiná, nikdo mě nechápe..." To mě zabíjí nejvíc a v takových případech se bohužel ani nedokážu od výsměšného komentáře udržet.
Takže nakonec... že bych ani já neměla špetku soudnosti?
Promiň, že ti sem píši takový sloh, musela jsem, protože tento článek za to stojí :-)

4 Zlatka Zlatka | Web | 7. května 2011 v 14:12 | Reagovat

[3]: Za každý krátký i dlouhý komentář jsem vděčná :-) Takže pokud najdeš na blogu ještě něco, co stojí za koment, klidně napiš další takový sloh, já si ho mile ráda přečtu ;-)

Vím, jak to myslíš, s těmi lidmi, kterým zkritizuješ malbu/kresbu, či cokoli jiné. Já rozhodně nejsem dokonalá, ale když vidím něco co se mi nelíbí, taky většinou na to upozorním, ale pak dodám zase něco, co potěší na duši, aby si nemysleli, že to s nimi myslím zle ;-)

5 Kaori Kaori | Web | 8. května 2011 v 19:08 | Reagovat

Zlatka: Je jasné, že i já pochválím, bohužel většina lidí vidí jenom to zlé... A člověk neudělá nic :-D

6 Zlatka Zlatka | Web | 8. května 2011 v 21:10 | Reagovat

[5]: to je fakt no :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama