Řítí se na nás zkáza?

1. dubna 2011 v 22:49 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
Konec světa.
Už tolikrát jsme slyšeli o tom, že čas Armagedonu se nachýlil, konec světa se blíží a my všichni zemřeme. A zvláště posledních pár let je tento konec světa "fenoménem". Proč? Díky mayskému kalendáři, který po několika stech letech končí rokem 2012.

Někteří věří, že je to pravda, někteří nevěří ničemu a někteří věří, že se stane něco zásadního - nějaká změna, která navždy svět, který známe teď, změní, ale nezničí ho. Já patřím k té poslední skupině. O tom, jaká změna to bude, ale nikdo nemá ponětí. Bude to změna k lepšímu, či horšímu? To se dozvíme teprve, až to nastane a pokud ti nahoře (a teď nemyslím Boha, ale vědce) něco vědí a to něco je zápornou zprávou, pochopitelně to lidem říct nemohou, protože by na Zemi zavládl takový zmatek, že bychom pravděpodobně ten konec ještě sami urychlili. Ale jak jsem už řekla, dokud ta situace nenastane, nedozvíme se to.

Vzhledem k situaci v posledních pár letech se nemůžu divit, že někteří vážně věří na ten úplný konec světa - vždyť se na to podívejte! Tsunami, Haiti, únik ropy, nepokoje v Egyptě a teď zase tsunami plus výbuch v jaderné elektrárně Fukušima. Dalo by se říct, že se všechno kolem nás pomalu hroutí. Ale můžeme si za to sami. Dusíme se tu ve smogu, všude se válejí odpadky, díky skleníkovému efektu nám tu tají ledovce a Země se celkově otepluje, některé druhy zvířat vymírají, kácejí se deštné pralesy… Sami sebe posíláme do záhuby a příroda nám to vrací. Dnešní svět už je jen o penězích, moci a sexu. Nepochybně všechny ty tři věci jsou nezbytné. Peníze jsou peníze - prostě bez peněz do hospody nelez, moc - někdo jí mít musí, aby mohl organizovat lidstvo, aby nezavládl zmatek, nicméně záleží hlavně na tom, jak a k čemu je tato moc využita, a sex - no, bez něj bychom tu nebyli. Jenže dnešní lidstvo je příliš zahleděno samo do sebe. Neustále se mluví o tom, jak by se měl třídit odpad a že se musí udělat to a tamto, aby se něco zachránilo, jenže skutek utek'.
Dokud se o tom bude jen pořád mluvit, tak se nic nestane, jen ztrácíme čas řečmi, které bestak nikam nevedou - podívejte na to! Nedávno byl rok 2009 - padlo o konci světa pár zmínek. V roce 2010 byl tento fenomén už v plném proudu a ejhle! Najednou rok 2011, který pravděpodobně strávíme opět a zase jen mluvením a pak už tu bude ten všemi očekávaný rok 2012! A co jsme udělali? Nic. Mluvit a řešit je důležité, ale něco dělat je nezbytné. Neříkám, že mají vědci klečet nad mayským kalendářem a přemýšlet a spekulovat o tom, co to znamená a co ne. Říkám, že by spíše měli řešit současné pohromy a dopředu se snažit jim předcházet, protože ten konec na sebe přivoláváme sami.

Ale já to bohužel neovlivním a vy pravděpodobně taky ne.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 guepardo-denisse guepardo-denisse | Web | 1. dubna 2011 v 22:54 | Reagovat

taky si myslím že bude nějaká změna,uplný konec světa nebude!! :)

2 domminyka domminyka | Web | 1. dubna 2011 v 23:06 | Reagovat

Uvidíme.Teď to stejně nemá cenu řešit.Nejspíš...

3 AmandaSims AmandaSims | Web | 2. dubna 2011 v 13:15 | Reagovat

Páni, takovejhle článek jsem už dlouho nikde nečetla, je fantastickej,na téma ani nezáleží, ale jak jsi to napsala...PÁNI, (ale podle mě žádnej konel nenastane)

4 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 2. dubna 2011 v 16:04 | Reagovat

Jo, mám úplně stejnej názor. Pokud bude někdy konec tak proto, že si ho uděláme sami a ne proto že snad končí nějaký kalendář v roce 2012. Podle mě bude konec tak za 200-300 let. Už jenom představa, jak to tu bude vypadat je podle mě nereálná. Anebo se všichni přestěujeme na jinou planetu, kterou budeme chtít ničit.

5 imagi imagi | 29. dubna 2011 v 18:42 | Reagovat

Štve mě, že lidé označují koncem světa pouhý fakt, že oni sami vymřou. Sakra naše planetka tu budu ještě dlouho po nás. Tak jaký konec světa??? Leda tak nás, našich zvyku a všeho, co jsme stvořili, naopak se mi líbí představa, že bystosti po nás budou vyhrabávat naše kosti a budou nás zkoumat jako my dinosaury. A možná jim taky budeme úplně ukradení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama