Leden 2011

Mourek chytá lelky

30. ledna 2011 v 15:35 | Zlatka |  Fotografie
Ach jo. Já vím, říkala jsem, že napíšu o víkendu nějaký smysluplný článek a zase nic, ale já jsem pracovala na jednom svém projektu, večer dodělávala výkres do školy a koukala na Batmana (Heath jako Joker byl dokonalý ;) Málokdo umí zahrát šílence, jemu se to povedlo, byl to fantastický herec :(...). Moje hormony se proti mě spikly! Opět a zase se mi udělal úžasný-super-mega-beďar na nose, takže opět vypadám jako sob Rudolf... A to jdu v úterý na strejdovu promoci, kde jsem chtěla vypadat jakž takž solidně... teďka budu vypadat zase akorát jako příšera s tunou make-upu :( No ale zpátky k věci, článek jsem teda nenapsala, ale alespoň jsem pořídila několik (několik desítek... možná stovek :D) fotek... ale já vám tady dám jenom dvě :D

Tak tedy opět a zase Mourek.... klasika... chytal lelky... to je to jediné, co poslední dva roky (?) chytá :D Dobře, chytil loni, nebo předloni veverku, což nechápu, jak se mu to s jeho benjem povedlo :D A kdo jí pak musel kopat hrob? Já... v třiceti stupňových horkách jsem v lese kopala hrobeček pro chudáčka veverku. Já se z něj jednou po :D Tak, já se jdu učit dějepis, mějte se fanfárově, snad se vám fotky budou líbit ;)

podsvetti-or-raj.blog.cz

Nicneříkající článek

27. ledna 2011 v 20:09 | Zlatka |  deníček
zdroj: elmagron.deviantart.com
...(hluboce přemýšlí nad nějakým originálním pozdravem)...
...
...
...(stále ji nic nenapadá)...
...
...(vzdává to)...

Nazdar :D
Dlouho jsem přemýšlela nad nějakým pořádným článkem a napadá mě soustu docela zajímavých témat (teda alespoň myslím, že jsou zajímavá), problém je, že absolutně nemám čas. FAJN, teď lžu, na nějký článek bych čas určitě měla, problém je, že témat mám sice soustu, ale člověk se do toho psaní článku musí dostat, aby ho napsal dobře. A to teď momentálně asi nepůjde. Ale o víkendu se snad polepším ;)
Třídě teď zařizuju trička a mikiny, takové nervy jsem dlouho neměla... zase kecám! Mám je furt, neboť... ach jo, už vím i termíny přijímaček... a já tu matiku prostě neudělám. Ani ikdyž budu chodit na přípravné kurzy :( Já nechci jít na toho Šabršulu... ne protože je to soukromá škola, ale prostě tam se fakt jenom učíte a učíte, na normálních gymnáziích máte různe akce, které ty školy organizují, děcka se do toho zapojí a užijí si alespoň nějakou legraci. Ale na Šabršulovi to tak není... :( A člověk prostě občas potřebuje vypnout a pobavit se. Chjo.
Jinak jsme dneska se třídou a osmičkou byli opět na nějaké přednášce. Tentokrát s cestovatelem, jehož jméno mi uniklo, ale podle fotografie, kterou jsem našla na internetu, by to mohl být Jiří Kolbaba. Bylo to o různých rituálech, záhadách apod. Moc se mi to líbilo! :) Konečně nějaká přednáška, která skutečně stála za to. Povídal nám například o levitaci, zmínil se i o Ďáblově bibli, o různých rituálech, nebo jak už nevím kde chodí po ohni a přitom se nespálí a tak... Až na video, kde obětovali kozu dost morbidním způsobem to bylo super.
Taky mi dneska přišla Pevnost :D A vyhrála jsem soutěž o Narnii... nevím, jak se tam ty ceny rozdělují, nebo každý dostane stejně, ale hrálo se O celou sbírku knih v jedné knize, o samostatný díl Plavba Jitřního poutníka a o tričko s Aslanem. Tak jsem zvědavá, jak to teda bude :D Také jsem dneska dokoukala 4. řadu Jak jsem poznal vaši matku... Já toho Barneyho prostě miluju :D Škoda, že je ten herec gay... ale i kdyby, tak stejně vlastně nic no. Ale určitě je spokojený, má přítele a myslím, že měli adoptovat dvě děti, takže jim to přeju ;)
To je ode mne všechno, mějte se fanfárově :)

Btw, asi se půjdu kouknout na Dirty Dancing... :Ddesing č. 54 - Maškaráda.

23. ledna 2011 v 15:59 | Zlatka |  designy blogu
Ahojte ;) Místo toho, abych vám připravila nějaký smysluplný hloubající článek, mám tu pro vás akorát změnu desingu... zase! :D Ale tenhle desing jsem prostě musela vytvořit. Včera v Ostravě jsem si koupila nádhernou škrabošku, takže jsem s s vámi o ní prostě musela podělit ;) A mimoto, už je to nějaký ten měsíc zpátky, co jsem přemýšlela, že bych dala na desing sebe ;)
Takhle tam jsem a navíc tam zůstávám v anonymitě, ale to je zase taková věc navíc, na své (ne)anonymitě se totiž zas až tak nezakládám. Už jste viděli dost mých fotek sebe sama... čeho se děsím je spíš, až to tu jednou nedejbože objeví mí spolužáci a rodiče :/

podsvetti-or-raj.blog.cz

Sffffmp... cítím jaro ;)

16. ledna 2011 v 10:58 | Zlatka |  deníček
Spring from Leohutter.deviantart.com
Zdravím ;)
Omlouvám se, že sem celý týden nic nepřibylo, ale mám za sebou X testů (a to jsem se taky asi dvěma testům vyhnula návštěvou mého sexy zubaře!) a mimoto, teď mě nenapadá žádné dobré téma na článek.

Co se týče TT od blogu.cz, paranormální jevy je pěkné téma, ale neumím si představit, jak bych na toto téma mohla nějak vhodně přispět, i když je mi toto velmi blízké a zajímám se o to ;)

Co se týče TT Klubu snílků - Pod zámkem.... Pod zámkem (témeř doslova) jsem JÁ. Můj otec mě drží doma, jako nějakou zakletou princeznu, co čeká na vysvobození krásného prince na bílém koni. Hm... Ale můj princ na mě sere. HA! Vida, už máme nové TT a to Hračka teenagerů, na toto téma ale také zřejmě nepřispěji, protože mě napadají akorát samé perverzní věci O:-)

Jinak u náš už skoro všechen sníh rozstál, takže chodím po samých s*ačkách a moje bory vypadají... no vypadají jako od... bláta :D :/... Ale všimli jste si nějaké příměsi ve vzduchu (a teď nemluvím o smogu :D)? Taková vůně na okraji toho všeho, taková tepla vábivá vůně slunce, zelenící se trávy a vůbec a pomalu přicházejícího jara ;) Ááách, už aby to tady bylo ;)

Jinak jsem včera byla s Hankou na dni otevřených dveří na gymnáziu v Bohumíně. Je to stará škola, ale učitelé působí sympaticky (nebo alespoň rozhodně sympatičtěji než na orlovském gymplu), co mě ale vyděsilo bylo, že v IT se učí psát všemi deseti na SLEPÉ KLÁVESNICI!!! A já poctivě psala v ATf jenom první dva roky a od té doby prostě podvádím, protože mě to nebaví a učitelka to díkybohu ani nekontroluje :D Ale teď jsem nahraná... ikdyž vlastně možná nejsem, protože nejdřív se tam musím dostat, že? :D A to asi stěží, protože zkoušky z matiky dělají CERMAT, dali nám ukázku a my s Hančou jsme na to akorát civěly, co to sakra je??! :/... Takže lidi, ať už jste věřící nebo ne, prosím pěkně, modlete se za mě, ať se dostanu alespoň na jeden klasický gympl, protože na tu soukromou školu se mi fakt nechce... A já tam prostě nepůjdu a tečka!

Jinak ve čtvrtek jsem byla, jak už jsem se nahoře zmínila, u zubaře a pak jsme šli s rodiči nakupovat knííííížky ♥ (Jako bych jich od Vánoc neměla dost :D) a koupila jsem si Spoutáni magií (v Librexu to ani neměli, protože to bylo beznadějně vyprodané!! A v Akademii jsem ukořistila poslední kus!! :D), Maškarádu od Prachetta (je to parodie na Fantoma Opery, takže jsem zvědavá, ale vůbec jsem zvědavá, na sérii Úžasná Zeměplocha, jestli se mi to zalíbí, třeba budu mít ve své knihovně další super sérii ;) a Demonata - novou sérii od Darrena Shana! Na to jsem koukala s otevřenou pusou! Protože jsem o téhle knížce (a už vůbec né sérii) nevěděla, takže jsem knihu popadla bez toho, abych si alespoň přečetla anotaci :D A vlastně jsem si ji nepřečetla do teďka :D No a jinak jsem se vyhla testu z dějáku, chemie a pololetce z matiky, ale tu mi dala hned druhý den stejně napsat (to je nefééér, celé ty roky, co děcka chyběla na pololetku z matiky, vždycky říkala, že jim to dá napsat, ale nikdy nedala, ale já jsem si to samozřejmě napsat musela!! :DD), ALE... dámy a pánové :D MÁM TO VŠECHNO a odevzdala jsem jí to necelou minutu před zvoněním! :D Chápete to??? Já mám celou pololetku a snad i správně! Ta první stránka byla snadná, takže se modlím, abych tam něměla nějakou zbytečnou chybu, ta druhá stránka byla obtížnější, ale zkoušky my vyšly! A POZOR! :D Vyšla mi i ta pitomá slovní úloha o pohybu!! :D Jaká jsem, he? Jsem dobrá! :D Ne sranda :D Ale jsem ráda, že jsem to zvládla a  snad jsme tam nic nepokazila, protože mít po dlouhé době zase jedničku z velké pololetky z matiky, to by mi fakt udělalo radost :D Ale teď už zase pádím, tantokrát se učit na velkou písu z češtiny ://... A večer snad do kina na Resident Evil :D

Takže zatím bye-bye :)
Jo a sorry za pravopisné chyby, psala jsem ve spěchu ;)

Škola noci V: Pronásledovaná

9. ledna 2011 v 21:38 | Zlatka |  KNIHY
zdroj: knizniweb.cz
Autorky: P.C. Castová a Kristin Castová
Nakladatel: Knížní Klub
Počet stran: 368

Můj názor: Tak nevím, knížka se mi líbila, ale připadala mi bezdějová, stalo se spoustu věcí, ale to podstatné zabralo možná stránku, možná dvě. Opět se spíše řešili Zoeyiny vztahy a sem tam padla nějaká poznámka, že s červenými mláďaty asi něco fakt není v pořádku. No... jdeme *SPOILEROVAT* :D Ta hlavní akce - totiž operace "zbavit se Kalony" se odehrává na těch asi dvou již zmíněných stránkách. Nemůžu si nerypnout - naše "milovaná" Zoey opět výrazně vybočuje z davu, když se dozvíme, že je to Kalonova A-ya nr. 2. A teď k mé oblíbené části - chlapi. 1) Zoey je opět s Erikem, 2) Zoey se opět otiskne do Heatha a do třeticke všeho dobrého... 3) Zoey má opět tři chlapi - třetí je náš tajemný lukostřeles James Stark. Co z toho vyplívá? Zoey si prostě nedá říct. Pochopím, že jí záleží na Heathovi, ne nadarmo se říká stará láska nerezaví, ale i tak bych řekla, že je to mezi ní a Heathem pořád nezvykle žhavé :D Pak tu máme neodolatelného Erika Nighta, ze kterého už není neodolatelné mládě ale nedodolatelný dospělý upír. Má ho ráda, on má rád ji... a i přesto, že sama pochybuje, jestli by s ním měla být nebo ne, zvláště po tom, co se nám Erik začne tak "pěkně" vybarvovat, je s ním a JUST! Já se z té holky zblázním! A pak je tu Stark, ze kterého se stane druhý dospělý červený upír, zvolí si dobro a odpřísáhne Zoey svou věrnost (a toto pouto se dá zrušit ještě hůř, než normální otisk). Jóó, a mezi námi děvčaty - i kdyby se ze Starka nakonec stalo krvelačné mostrum, pro toho kluka mám stejně slabost :D No tak já vážně nevím, teda VÍM! Kdybych věděla, že miluju jednoho upíra (Starka), tak si sakra vyvolím jeho, i když bych měla současně ráda jiného upíra (Erika), kterého by to sice ranilo, ale bylo by to lepší pro oba (rychleji by se z toho vzpamatoval), protože bych nikoho nevodila za nos a co se Heatha týče... jóó, tak tady jsem bezradná. Ona Heatha miluje (Erika ne :D), teď se zabouchla i do Starka.... no myslím, že je tady pořád ta možnost mít upířího chotě a lidského partnera, i když je to hnus... No to je asi tak všechno k Zoeyiným vztahům :D... Omlouvám se za pravopisné chyby ;)

Anotace:
Proroctví se naplnilo, padlý anděl uvězněný po celá tisíciletí v hlubinách země se osvobodil a Zoey Redbirdové a jejím kamarádům nezbývá než utéct ze Školy noci. V podzemních chodbách pod opuštěným nádražím budou v bezpečí před hrůzami, které se odehrávají na povrchu - ale nedostali se jen z jednoho maléru do druhého? Dokáže se budoucí velekněžka postavit pradávnému zlu a vyřešit svoje komplikované vztahy? Není totiž vůbec jednoduché poznat, kdo je přítel a kdo nepřítel…

Kouzelné stvoření kočičí

8. ledna 2011 v 17:14 | Zlatka |  Fotografie
Ááá! ;) To jsem to dneska ale líná, více než vždycky :D Měla jsem se začít učit, protože, jak už jsem psala v předchozím článku, mám toho habaděj. Ale néé, místo toho dělám... nic :D Ale dneska Mikešek podctil můj pokoj svou vznešenou návštěvou (překlad: Už nám zase proklouzl do baráku a táta neměl nervy ho honit po domě, tak jsem si ho tam na nějakou dobu nechala :D), a tak když se líně rozvaloval na mém klíně, kde si lebedil na mékkém růžovém (ano růžovém!) župánku, co jsem měla ještě stále na sobě (protože jsem až do oběda byla v pyžamu a v županu :D), popadla jsem foťák a párkrát ho vyfotila. Nejsou to fotky "umělecké", prostě jen ze života... takže se nedivte, že jsou máznuté, ale když on se pořád vrtěl a i kdyby se nevrtěl, tak se mi strašně třesou ruce (to mám po mamince), takže bez stativu jsem nahraná ;) Ale přestou jsou to kouzelné fotky, nebo alespoň mně tak připadají ;)

podsvetti-or-raj.blog.cz


Nesnáším leden

7. ledna 2011 v 22:51 | Zlatka |  deníček
zdroj: noches-legendarias.foroactivo.com
Nesnáším leden, protože před Vánočními prázdinami k nám byli učitelé tak "milí", že se s námi čučeli na filmy a dělali jsme velké kulové, takže teď nám to všechno dají do jednoho až dvou týdnů, protože - ostatně jako vždycky - musíme najednou psát všechny možné testy, abychom měli dost známe, kterým máme i tak požehnaně.
Nesnáším leden, protože se právě kvůli těch debilním písemkám nemůžu věnovat svým koníčkům a stále ležím akorát zahrabaná v sešitech, domácích úkolech a ze všeho je mi akorát do breku, protože kdo to má jako zvládnout? Dva dny - každý den 3 písemky a z toho jedna pololetka z pitomé matematiky, kterou nikdo nechápe. A musím zmínit samozřejmě slovní úlohy - zvláště o společné práci. V sešitě máme jediný vypočítaný příklad, který počátala sama učitelka a teď nám řekla, ať si to zopakujeme. A jak asi?? Udělali jsme jediný příklad - teda ona ho udělala a v sešitě z osmičky mám napsáno cituji "SÚ - společná práce - budeme se učit v 9. třídě!".... :D Úžasné, viďte? Bože, jak já tu rádoby učitelku zbožňuju! Nesnáším leden, protože loni v lednu to všechno zhoubné začalo. Rodina se nevědomky začala rozpadat (teda ne tak docela nevědomě - já jsem si toho byla vědoma a příliš dobře) a moje platonická (a čtyři roky neopětovaná) láska se rozhodla, že mě začne nadobrou ignorovat a voilé! Vydrželo mu to až do konce roku - tedy přesněji, začal se mnou mluvit čtyři dny před vysvědčením, pokud si dobře pamatuji a jelikož naše monology nejsou nikdy nijak zvlášť dlouhé, vsadím se, že je jednalo o rozhovor typu "Čau." a následné "Ahoj."

A dneska mě moje zvlášť oblíbená spolužačka tak vytočila (což jí dělalo samozřejmě ohromnou radost), že jsem Mu odpovídala na všechno záporně. Takže namísto, abych se těšila z toho, že spolu skutečně mluvíme, byla jsem jen protivná zatímco ona zářila spokojeností. Přístě jí to budu muset nechat sežrat, na chvilku dala pokoj, takže mě dost dneska vyvedla z míry... To se jí fakt povedlo. Sakra. A k tomu všemu jsem dneska vynadala jednu mému poteiciálnímu idolovi, my spolu vůbec nemluvíme (jenom se na sebe sem tam usmíváme jako pakoně :D) a já mu ještě vynadám... No nejsem já magor?

Tenhle měsíc už mě vážně štve. Zrušila bych leden.

PS: Jediná moje útěcha jsou hlášky Barneyho ;)

Škola noci IV: Nezkrotná

5. ledna 2011 v 20:58 | Zlatka |  KNIHY
zdroj: nejlevnejsiknihkupectvi.cz
Autorky: P.C. Castová a Kristin Castová
Nakladatel: Knížní Klub
Počet stran: 336

Můj názor: Na téhle sérii mi vadí jenom jediná věc - z obyčejné středoškolačky se stane během jednoho dne(?) největší bomba mezi mláďaty a možná i mezi dospělými upíry, je výjmečná a dost dobře to ví... Takže když se ukázalo, že ona jediná není tak eňo ňuňo, uvítala jsem to. Ona je sice stále kápo, ale alespoň už není sama tak úžasná mezi samými "nickami". Ale stejně ji nemám ráda. Mám ráda Afroditu :D Sice se chová jako potvora, ale my čtenáři víme svoje ;) A její kočka Maleficent... :D
No jdeme *SPOILEROVAT*. Zoe mě vážně štve! Nejdřív brblá nad Heathem, Erikem a Lorenem a pak se objeví Stark a BUM! Ale Stark je mi sympatický, i když jeho schopnost je vážně děsivá. Když "zemřel"... připomnělo mi to jeden můj sen... Docela mě to zasáhlo (Takže jo, pobřečela jsem si :D). No ale zpátky k Zoe a jejím milostným útrapám. Chvilku truchlí a pak tam vykládá Erikovi, jak se jí stýská... To je prostě koza. Lorena máme z krku. Heath je pěkně naštvaný a ublížený (je mi ho líto, měla jsem ho ráda, i když se na začátku první knihy nechoval zrovna nejlépe, alespoň pokud si pamatuju...), Erik... Ach, Erik Night - krásný, umělecky založený, všichni ho zbožňují... ALE JÁ NE! Ne, teďka kecám :D Erika jsem měla docelá ráda a i teď chápu, proč jsou z něj všichni tak paf (já ho vidět, pravděpodobně bych začala slintat :D), ale nevím... Heatha jsem měla raději, ale teďka se mi zase začal zamlouvat Stark. No doufám, že si to Zoe s těmi chlapi už sakra ujasní! :D Dost o milostných románcích Zoe a teď přejděme k tomu poslednímu, co jsem chtěla říct - co se týče nápadu s tím andělem, nevím, nějak mi to na školu noci nesedí, ale budiž, andělé jsou dneska in, kdo ví, jestli brzy nepředženou i upíry :D

Anotace: Zoey Redbirdová je sice nejnadanější upíří mládě na světě, ale její život právě teď nestojí za nic. Měla sice hned tři kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Škola noci se tak pro ni změnila v osamělé a nepřátelské místo - a možná i nebezpečné. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit a společně se postavit neviditelné hrozbě. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách.

Upíří deníky: Návrat

2. ledna 2011 v 17:24 | Zlatka |  KNIHY
zdroj: knihy.abz.cz
Autor: L. J. Smith
Nakladatel: Fragment
Počet stran: 224

Můj názor:
Víte co na téhle sáze nesnáším? Vždycky to skončí v tom nejlepším a nejnapínavějším! Není to sága, kterou bych nějak vyloženě baštila, ale je to jedna z mála sérii, kde si přeju šťastný konec, což je u mě velice... nezvyklé. Tento díl se mi líbil ze všech nejvíce a to i přesto, že z Eleny udělali andílka (doslova), přesto, že je Stefan totálně přeslazený i přesto, že tajemný a podlý Damon možná začíná mít slabost pro malou čarodějku (??!). Baví mě očividné rozdíly mezi knihou a sériálem... teda, seriál je úplně o něčem jiném ;D A nemyslím si, že by takhle série někoho zrovna ohromila, ale přesto Smithová dokáže do knihy dát city (a strašnou sentimentalitu i naivitu) i napětí a akci. Kniha vás dokáže překvapit, protože toto je skutečně fantasy. V málo knihách se upíři setkávají s dalšími nadpřirozenými bytostmi, které se od upírů (a vlkodlaků) tolik liší, a proto mám tuto ságu ráda i přes všechny možné blbosti, které se v ní někdy udávají ;)

Anotace:
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

Zlomyslný Garfield

2. ledna 2011 v 15:28 | Zlatka |  Fotografie
Tuhle figurku mi v létě podarovala Eliška ♥, tuším že ji měla z Happy Mealu? Už nevím, každopádně komu to nedošlo, já tohohle vypaseného kocoura miluju ;)

podsvetti-or-raj.blog.cz

Muži vs. "Muži"

1. ledna 2011 v 21:15 | Zlatka |  Na téma...
podsvetti-or-raj.blog.cz
Určitě jste si toho taky všimli. Chodíte si takhle po nákupech, stojíte zastávce, jdete do kina, nebo prostě jen procházíte přes náměstí, div vám oči nevylezou z důlku. Jsou téměř všude. Kdo? Metrosexuálové a šampóni!
Možná jsem si nevybrala zrovna vhodný příklad… přeci jenom Russel Crowe je herec a ti o sebe prostě pečují, ale snad bych ho mohla nazvat normálním sympatickým chlapíkem. Na fotce má vousy, pěkně se usmívá, pravda o ty vlasy se určitě stará (i když na některých fotkách ho můžeme vidět s dlouhýmy vlasy v culíku, které zase tolik péče nepotřebují a na některých vypadá dokonce celkově zanedbaně), ale všichni vidíme ten rozdíl.
Ano, umím si představit, jak Crowe leží na lenošce opečováván a třeba i s maskou na obličeji, jak mu někdo dělá pedikúru a manikúru, ale (snad) jen v případě, že má zrovna něco točit, nebo bude někde veřejně vystupovat, a tudíž chce vypadat dobře, což se od takové celebrity očekává. Ale nemyslím si, že by po takových ženských procedurách toužil, nebo by je i dokonce podstupoval ve svém volném čase, ale možná se mýlím, možná jsem si skutečně vybrala špatný příklad.
Hvězdy jsou slavné a jsou lidem hodně na očích, a tudíž mi to připadá přirozenější, že o sebe tolik mužské celebrity tolik pečují, ale nic se nemá přehánět, protože kde je pak hranice mezi "mužem" a ženou?

desing č. 53 - Na památku

1. ledna 2011 v 18:37 | Zlatka |  designy blogu
by Zlatka
Už včera jsem chtěla udělat nový desing, ale neměla jsem žádný nápad, žádnou fantazii. A ani dnes má fantazie nepracovala. Na místo toho jsem udělala jednoduchý desing z skoro rok starých fotek. V záhlaví vidíte nebožku Micinku, která se nám na jaře 2010 po tolika letech ztratila a už se nevrátila. S největší pravděpodobností je v kočičím nebíčku (Když nad tím uvažuji, alespoň někdo z nás se má jakž takž dobře (; ). Tak tedy tento desing věnuji její památce.