Sedm smrtelných hříchů: Zlost

11. listopadu 2010 v 14:00 | Zlatka |  Na téma...
WRATH (zdroj: blackeri.deviantart.com)
Zlost.
Pro začátek jeden citát, který se mi zalíbil ;)

"Hněv se nepřekonává hněvem, ale láskou."
- Buddha

Každý ji občas míváme, ať už na jinou osobu, nebo sami na sebe.
Myslím, že zlost není špatná, když jí dokážeme ovládnout a zůstat jakž takž v klidu. Ale lidé, kteří si svou zlost vylívají např. na dětech, svých manželkách nebo na zvířatech, jsou podle mě ubozí. Je fakt, že někdy si děcko zaslouží zleva zprava, ale mlátit ho za to? To ne. Pár facek a stačí. To už by moje dítě muselo být sakra fracek (až ho jednou budu mít), abych ho vyloženě zbila. Co se týče mlácení žen… Brr. K tomu netřeba komentář. Ale nejvíce se mi příčí, když někdo mlátí zvířata. Neřeknu, když je to neposedné a vy ho se tím snažíte vycvičit, naučit ho, že to dělat nesmí. Párkrát ho poplácat (jako malé dítě po dupce) a dobré, ale jak vidím ty lidi, co si to ještě nahrají a dají na internet. Zvrácenost. A to není o tom, že by měli vztek. Jenom je to prostě očividně baví. Nedávno jsem na FB viděla video, jak nějaká ženská hází štěňata jedno po druhém do řeky. Hnus. Zvrácenost. Hodit do řeky takovou ženskou. Už kdyby měli vztek, tak to není tak zvrhlé (ale tím toto zacházení samozřejmě neospravedlňuji!), jako fakt, že ti lidi ani vztek nemají, ale očividně se prostě jen nudí. Když to vidím, to pak mám vztek já.

Můj největší vztek jsem měla někdy během minulého půlroku, kvůli jedné záležitosti u nás doma. To jsem měla takový vztek, že jsem třískla starou kolečkovou židlí o zem… ze židle se urval kus železa, teď už nevím, ze které části, ale jsem si jistá, že to bylo z té židle, protože při tom nárazu nejen že se něco odlomilo, ale také jsem si natrhla koberec… Jo, na to nejsem 2x pyšná, už to nechci nikdy zažít, kdo ví, co zničím příště…

Taky jste už něco ve vzteku zničili?
Máte nějaký trik, jak se rychle uklidnit, když Vás něco nemile vyvede z míry?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 11. listopadu 2010 v 20:30 | Reagovat

Já se přiznávám, že jsem cholerik. Z větší části. A když mě něco nebo někdo naštve, tak si to vybíjím hlavně na tužkách, lámu je jako nic, ehm :) A nebo se vším třískám, pak se divím, proč je všechno tak obouchané :D Ale jinak jsem v podstatě klidný člověk :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama