Přátelé jsou jako vzduch - bez nich bychom nemohli žít.

13. listopadu 2010 v 12:00 | Zlatka |  Na téma...
pravá fotka - Eliška a já, levá fotka - Hanka a já

Přátelé - jsou to lidé, kteří nás podrží nad vodou, když se řítíme do průšvihu, lidé kteří nás vyslechnou, když nás něco tíží na srdci, jsou to lidé, kteří nám umožňují existovat, protože i ten sebevětší samotář potřebuje přítele, aby vůbec mohl žít, protože bez přátel nejsme nic.

Ve školce ještě v Markvartovicích, kde jsme kdysi bydleli, jsem měla jedinou kamarádku - Míšu.
Byly jsme pořád spolu, kreslily si, hrály si na pískovišti, začínaly se bavit o klucích (ano, už ve školce jsme kluky řešily!) a hrály si na Xenu, princeznu bojovnici :D
Pak se ale Míša odstěhovala a mě nikdo ve školce nezbyl, protože děti tam neměli rádi mě (až na pár kluků) a já zase neměla ráda je, protože to byla fakt povrchní, namyšlená, rozmazlená děcka. A tak jsem do školky chodit přestala a zůstala doma. Pak jsme se přestěhovali na naše aktuální bydliště. Nějakou dobu jsem byla doma a pak jsem byla znovu poslána do školky. Tady to bylo úplně jiné, než v Markvartovicích. Mezi děti jsem zapadla hned první den, našla si kamarádky i kamarády a samozřejmě jsem potkala svojí dlouholetou lásku (která mě už díky Bohu přešla :D).
Jednou ráno ve školce jsem si všimla, že je v šatně nějaká cizí holka. Ona nakonec cizí nebyla, byla jen po nemoci, a protože jsem byla ve školce nová, tak jsem ji neznala. Hned jsme si padly do oka a já zase měla nejlepší kamarádku - Marušku. S ní jsem si pro změnu nehrála na Xenu, ale na mořské panny a dinosaury ;D Jak šel čas školka utekla a my jsme byli čerství prvňáčci ;)
Bohužel i o Marušku jsem přišla, odstěhovala se mi pryč a já zůstala sama… Ale ne na dlouho ;)
Maruška se sice odstěhovala, ale někdo jiný se zase přistěhoval - Eliška.

Eliška, pro tuhle holku bych zabíjela, kdyby mě o to požádala (a měla k tomu nějaký vážný důvod ;D).
Známe se devět let a jsme skoro jako sestry. Ona ví všechno o mně a myslím, že i já vím všechno o ní.
Jsme úplně rozdílné a přesto skoro stejné ;) Když jsme spolu na táboře, mají nás za sestry.
Vím co má ráda, vím co se jí líbí, vím, co nesnáší, vím, co miluje, vím jací muži i kluci jí přitahují.
Obě milujeme čokoládu, těstoviny, pizzu, čínu, (pivo :D), Disneyovky, Garfielda, filmy s Gerardem Butlerem (a jeho samotného ♥), tanec (ona je v tanci ďábel, já raději ani netančím, protože mám mizernou koordinaci a neumím se odvázat po tatínkovi ;D, ale i tak… už jen filmy o něm mě naplňují jakousi vášní), milujeme SMÍCH a úsměvy (zvláště na pěkných klucích), nesnášíme Samaru (kdyby jste ji viděli, jak je vždycky podělaná strachy, když jde po tmě kolem naší studny xDD). A když už se kvůli něčeho, nedej Bože, nepohodneme, vždycky se brzo usmíříme ;o)

A pak jsou tady ty okamžiky, kdy je jedna z nás na dně. Bohužel jsem to většinou já. Jo, řeknu to rovnou, párkrát jsem se před ní složila. Vždycky mě podržela, snažila se mi pomoct a já jí to kdykoli oplatím, kdyby to potřebovala. Nesnáším, když je někdo přede mnou jakkoli pomluví a můžete si být jistí, že se za ni vždy postavím, když se ona sama nemůže obhájit. Kdybych jí ztratila, asi bych se zbláznila, i když mám ještě Haníštku, se kterou se znám dokonce 10 let a myslím, že o sobě taky víme téměř všechno, bohužel spolu netrávíme tolik času, což mě mrzí. Ale chci říct, že tyto dvě osoby jsou jako můj vzduch, který dýchám a já si neumím představit, jak bych žila bez nich. Jsem strašně moc ráda, že jsem je poznala a že mi důvěřují a já zase mohu bez ostychu důvěřovat jim. Toto je přátelství.

"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád."
-          Elbert Hubbard
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 13. listopadu 2010 v 12:28 | Reagovat

pěkné!! :))

2 Jasmína Jasmína | Web | 13. listopadu 2010 v 12:29 | Reagovat

máš moc hezký dess :)), to pěkné jako článek :D

3 vivienne vivienne | Web | 13. listopadu 2010 v 19:27 | Reagovat

pěkně napsaný článek

4 Hani Hani | 14. listopadu 2010 v 11:02 | Reagovat

a já si zase neumím představit život bez tebe! :-*

5 Peťka;) Peťka;) | Web | 14. listopadu 2010 v 12:25 | Reagovat

mít takovédleho přítele, to je vážně k nezaplacení. já měla taky nejlepší kamarádku. známe se od školky a víme o sobě taky hodně věcí... ale časy se mění...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama