Twilgiht sága a UPÍŘI: Poslední dobou na všechno brdo.

24. května 2010 v 16:23 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKYNarazila jsem na tenhle song od Muse na YT a vlastně ani nevím proč mně překvapilo, když jsem viděla videoklip plný Eclipse. 
Muse mají skvělou hudbu a řekla bych, že je to škoda dát takový krásný song zrovna do tohohle filmu. (Fanoušci neukamenujte mě!) Twilight sága byla mojí druhou sérií knih o upírech a Stmívání byla moje první "tlustá bifle". Stmívání jsem si koupila spolu s Novým Měsícem... Nový Měsíc totiž právě vydali a mamka mě na tohle upozornila, protože věděla, že jsem blázen do upírů.  
A víte co? Já jsme tu knihu od mamky odmítla! :D Ale pak jsem na ni narazila v knihkupectví a přeci jenom jsem si to koupila. A víte kolik mi bylo? 11! Bylo mi 11 let! A byla jsem blázen do dokonalého Edwarda Cullena! A víte co mě bavilo? Hledání stránek na internetu, kde jsem si mohla pročítat názory stejný šílenců jako já! A mohli jsme jenom spekulovat o tom, jestli bude film nebo ne a hlasovali jsme v anketách, jestli by byl v Edwardově roli lepší Hayden Christensen nebo Henry Cavill a další! Tihle lidé se sblížili a často zůstávají netovými přáteli do dnes, nebylo nás hodně, ale bylo nás dost. Ale najednou BUM, filmu jsme se skutečně dočkali a často jsme byli naprosto nespokojeni s obsazením, ale nakonec se ukázalo, že to není zas až tak hrozné a i když se Robert Pattison naprosto vymykal našim představám o dokonalém Edwardovi, nějaká část z nás, s ním je nakonec spokojená a dokonce i já. Robert sice není žádný sexy Edward Cullen, ale je výborný herec, takže když jsem ho viděla v roli Edwarda, slintala jsem i já. Zahrál to podle mě, tak dokonale, že mu nešlo nic vytknout. I tu mramorovou krásu dokázal nějakým způsobem zahrát a v tomto směru ho velice obdivuji. Ale víte co nesnáším? UPIŠTĚNÉ FANYNKY, KTERÉ UVIDÍ FOTKU ROBERTA A LEŽÍ NA ZEMI V MDLOBÁCH! Já to prostě nechápu, copak to nechápete, jak jste tímhle ubohé? Nejvíce mě baví tyhle fanynky provokovat, tím, že udělám to samé co ony, a pak se můžou přetrhnout :D Ubožačky. Vy nemáte tušení, jaký by byl Edward Cullen, jste skažené a ovlivněné filmem. NE VŠECHNY, ale většina z vás. 
Kde jsou ty časy, kdy jsme zadali do vyhledavače "Edward Cullen" a vyjelo pár blogů nebo webů?
Teď je toho plný internet, časopisy, vydávají se průvodce na tyhle téma apod.
 A já jim to nevyčítám, jsem ráda, na filmy si zajdu, v časopisech jsou ale většinou jen kecy a jen sem tam najdete nějakou informaci, která lze využít. Knihy si koupím, teda průvodce ne, když mi to koupí někdo jako dárek, nepohrdnu jím, ale já sama si to kupovat nebudu. První dvě knihy jsem přečetla dlouho před tím, než natočili film, zatmění vyšlo až v roce 2008 a díky bohu jsem si Rozbřesk dokázala přečíst bez toho, abych před očima viděla tváře Kristen, Roberta a spol. 
Co mě ještě vytočilo, je to, že jakmile Stmívání v kinech ohlásilo takový úspěch, kolem upírů se teď točí úplně všechno. Pořád se píšou nové a nové knihy, točí se filmy... Ale je to všechno na jedno brdo a mezi jednotlivými knihami mám už pořádný zmatek, že už ani nevím, jaká postava je v jaké knize. A já ty knihy mám moc ráda, i na ty filmy se podívám, ale lidi vzpamatujte se trochu a dejte prostor i jiným fantastickým bytostem než jsou upíři ANEBO přestaňte z upírů dělat takové romantiky a udělejte je opravdu nebezpečnými! 

NADÁLE JSEM VĚRNÝM FANOUŠKEM STMÍVÁNÍ A CELÉ SÁGY, ALE MOHLI BYSTE NA CHVILKU VYPNOUT? 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Abyss Abyss | Web | 24. května 2010 v 18:48 | Reagovat

No mě Robert Pattison nesedí stále, pro mě je Edward prostě ten v té knížce, né ten na plátně :)
Já jsem třeba zase ráda, že se díky Stmívání k nám dostaly i další upířiny, jinak bych si nikdy nepřečetla třeba Vampýrskou akademii a to je dle mého ta nejlepší kniha se zubatýma příšerkama. Když jsou ty knížky kvalitní, tak mi vůbec nevadí že jsou tam upírci, dříve u nás byli zase všude elfíkové a čarodějové :) Musím s tebou souhlasit v tom, že mám ale rádči když je ta kniha napínavá než sladká :)
Já Stmívání četla poprvé před čtyřmi lety (2006), tehdy mi ho půjčila kámoška, bylo mi 13 let ... ježiš to je doba :D

2 Ella016 Ella016 | Web | 24. května 2010 v 19:30 | Reagovat

souhlasím s tebou, taky si pamatuju ty časy, když mi kámoška přinesla z Knižního klubu nově vydanou knihu Stmívání se slovy: Tohle si přečti, bude se ti to líbit a tak jsem dala na její radu, jako už několikrát v knižním světě a nadchla se pro Cullenovi, pamatuju si, že jako dokonalý Edward byl do filmu navrhován i ten herec a model, co má jizvu na tváři, teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje, ale vím, že jsme ho vždycky měla raději jako Edwarda než toho Henryho :-D byla to krásná doba, když existovali jenom oni skalní fanoušci spojení jenom knižní předlohou a velkou fantasií... chybí mi to....... teď když jdeme s kámoškou do kina, tak je tam kupa jedenáctiletých holek který při každém záběru Roberta ječí jak šílený :-? občas vážně na použití tvrdého násilí, protože já se přišla dívat na zfilmování mé tak kdysi milované knihy, které se teď stala jen propagandou upírů a reklamou, aby bylo přilákáno co nejvíc uječených předpubertálních kraviček... je to škoda... Twilight saga už není co bývalo, a to je škoda

3 Michka Michka | Web | 24. května 2010 v 21:09 | Reagovat

jen do nich! naprosto dokonale s tebou souhlasím! ještě si pamatuju, jak jsem měla před pár rokama stmívání poprvé v ruce, a když jsem přemýšlela, jestli koupit nebo ne, podařilo se mi nalistovat scénu na louce a bylo rozhodnuto - i když nebudu lhát, myslela jsem si, že to bude trochu drsnější, když už tam jsou upíři... a naprosto dokonale jsi popsala ty časy, kdy bylo jen pár kvalitních webů o tw, kde se o tom dalo s lidmi normálně v klidu promluvit, aniž by ses musela bát, že když nějakou postavu pomluvíš, strhne se proti tobě vlna nevole... vlastně, moje tw mánie mě opustila s prvním filmem a prvním návalem uvřeštěných puberťaček... dobře, ty knížky mám pořád ráda (i když už i třetí a čtvrtý díl - vyjma Jacobovy části - dost ráda zkritizuju), ale jinak chytám vyrážku jakmile slyším "stmívání"... prosím, prosím, vraťte se Draculo a Lestate a vy ostatní normální upíři, co dodržujete pitný režim a neničíte lesní ekosystémy!

4 Michelle Sun Michelle Sun | Web | 25. května 2010 v 12:51 | Reagovat

Súhlasím absolútne so všetkých, čo si v tom peknom dlhom článku napísala. Twilight je choroba, ktorou som tiež bola nakazená a robila som presne to, čo ty. Twilight bola moja "biblia" kým som nevyrástla a neotvorila oči. To veľké haló okolo toho mi začalo liezť na nervy a šialené fanúšičky taktiež. Teraz akosi nechápem, čo presne som na tom videla, no priviedlo ma to ku kope skvelých vecí - úžasnú hudbu (tzn. Muuuuse :D), začala som aktívnejšie čítať knihy a spoznala senzačných ľudí (ako napríklad teba ;-)). Takže som vlastne vďačná, ale zároveň aj otrávená. Radšej sa k tej mánii už nevyjadrujem a snažím sa ju ignorovať. No tajte dúfam, že sa to čoskoro upokojí a klasický upíri získajú svoju slávu naspäť. Nechcem, aby zapadli prachom, len nech z nich prestanú byť "emo hrdinovia". Čo sa týka iných bytostí, ja som totálny blázon do upírskych záležitostí a bola som ním už aj pred Twilight a zostanem ním aj po Twilight než už táto mánia prechádza svetom v akomkoľvek stave. Nech už sú upíri pre svet "in" alebo "out", ja si za nimi stále stojím a iným bytostiam priestor nedám :D Maximálne tak vlkolakom, pretože po prečítaní kníh Patricie Briggs som si ich fakt obľúbila :D

5 Michelle Sun Michelle Sun | Web | 25. května 2010 v 12:54 | Reagovat

btw, zabudla som dodať, že tento song je absolútne perfektný! zamilovala som sa doňho :D

6 Andreica Andreica | 25. května 2010 v 20:17 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím :-) ...Knihy jsem si sice koupila v 15 a stihla je přečíst před filmem...Jsem tomu ráda, protože film je pro mě jedním velkým zklamaním :-( ... Nelíbí se mi to jejich pojetí....No možná to bude tím, že prostě nemám ráda filmy točené podle knih ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama