Květen 2010

Ach ano, zase jsem se na vás vybodla... xD

30. května 2010 v 12:48 | Zlatka |  deníček
avatar z eruin.blog.cz :)
Jéje, omlouvám se :D
Já vždycky sama sobě slíbím, že o víkendu sem něco přidám, nebo udělám nový desing (o to jsem se včera ale fakt pokoušela, ale nějak nemůžu najít žádný slušný obrázek :D).... ale prdlajs :D Asi vám tady večer přednastavím nějaké recenze na filmy, ale tak to je jediné co ode mě můžete čekat... opět mě čeká perný týden... :( Už mi to učení leze krkem!... Takže já zase pádím... učit se tentokrát zeměpis. Takže se zatím mějte :)

Nevím jestli se mám smát nebo plakat...

27. května 2010 v 20:30 | Zlatka |  deníček
night
Včera jsem byla na školním výletě. Nebyla jsme tam celá třída, ale myslím, že jen 10 lidí od nás, zbytek bylo áčko (protože to byl jejich výlet) a pár kluků z devítky.
Ještě pár dnů před tím výletem, jsem se tam těšila. Pak se něco stalo (zbytečné sem psát co) a už mi to bylo fuk. A pravdou je, že ten výlet stál za prd... až na pár maličkostí :) Takže raději sem nejdříve napíšu ty dobré věci...
Byli jsme (UŽ ZASE) na zámku Bruntál a v ručních papírnách, nevím už kde :D Ale pak jsme jeli na Velké stráně a to se mi líbilo. Ale byla strašná mlha... když jsme dorazili nahoru na tu horu, tak to bylo jak v sedmém nebi :D Ne, nebylo to tak okouzlující, ale všude bylo bílo :D To bylo taky dobré :D Sranda taky byla v cukrárně, když jsme měli rozchod :D Peťka a Dave si objednali kapučíno (nevím jak se to píše :DDD), Danek nějaký zákusek... a klasicky, všude důchodci, taky musí trajdat :D Bylo to tam strašně předražené a my se prostě museli spát když jsme viděli jak jeden důchodce měl normálně talíř (řekla bych jako na hlavní chod - normálně velký) a na tom talíři uprostřed měl špičku (zákusek, znáte to ne?). Ale to nebyla špička, to byla špičinečka :D Ten chlap se na to tak díval, jako by nevěděl odkud má začít :D A babka o kousek vedle si pak pěkně vytáhla chleba s řízkem :D My jsme se řezali smíchy to se nedalo :D
Večer v buse bylo sranda jak cif :D Kecaly jsme s Evkou s klukama, hráli jsme takovou tu hru, kdy řekneš třeba..."zelená nebo modrá"... a ty si musíš vybrat... klasicky se vyzvídalo, kdo se komu líbí :DD A pak jsem se na*rala! Víte já jsem strašně žárlivá :( Ale fakt STRAŠNĚ MOC... a On se k nám prostě musel při to... no... víte co :/ Ale on se neprisral k nám.... ale k ní... bůůů... to už raději aby byl gay! (...:D) Víc vám raději nenapíšu... jednak protože se mi nechce :D a jednak protože se právě uvolnila koupelna :D Tak se mějte fanfárově narozdíl ode mě ;)

Twilgiht sága a UPÍŘI: Poslední dobou na všechno brdo.

24. května 2010 v 16:23 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKYNarazila jsem na tenhle song od Muse na YT a vlastně ani nevím proč mně překvapilo, když jsem viděla videoklip plný Eclipse. 
Muse mají skvělou hudbu a řekla bych, že je to škoda dát takový krásný song zrovna do tohohle filmu. (Fanoušci neukamenujte mě!) Twilight sága byla mojí druhou sérií knih o upírech a Stmívání byla moje první "tlustá bifle". Stmívání jsem si koupila spolu s Novým Měsícem... Nový Měsíc totiž právě vydali a mamka mě na tohle upozornila, protože věděla, že jsem blázen do upírů.  
A víte co? Já jsme tu knihu od mamky odmítla! :D Ale pak jsem na ni narazila v knihkupectví a přeci jenom jsem si to koupila. A víte kolik mi bylo? 11! Bylo mi 11 let! A byla jsem blázen do dokonalého Edwarda Cullena! A víte co mě bavilo? Hledání stránek na internetu, kde jsem si mohla pročítat názory stejný šílenců jako já! A mohli jsme jenom spekulovat o tom, jestli bude film nebo ne a hlasovali jsme v anketách, jestli by byl v Edwardově roli lepší Hayden Christensen nebo Henry Cavill a další! Tihle lidé se sblížili a často zůstávají netovými přáteli do dnes, nebylo nás hodně, ale bylo nás dost. Ale najednou BUM, filmu jsme se skutečně dočkali a často jsme byli naprosto nespokojeni s obsazením, ale nakonec se ukázalo, že to není zas až tak hrozné a i když se Robert Pattison naprosto vymykal našim představám o dokonalém Edwardovi, nějaká část z nás, s ním je nakonec spokojená a dokonce i já. Robert sice není žádný sexy Edward Cullen, ale je výborný herec, takže když jsem ho viděla v roli Edwarda, slintala jsem i já. Zahrál to podle mě, tak dokonale, že mu nešlo nic vytknout. I tu mramorovou krásu dokázal nějakým způsobem zahrát a v tomto směru ho velice obdivuji. Ale víte co nesnáším? UPIŠTĚNÉ FANYNKY, KTERÉ UVIDÍ FOTKU ROBERTA A LEŽÍ NA ZEMI V MDLOBÁCH! Já to prostě nechápu, copak to nechápete, jak jste tímhle ubohé? Nejvíce mě baví tyhle fanynky provokovat, tím, že udělám to samé co ony, a pak se můžou přetrhnout :D Ubožačky. Vy nemáte tušení, jaký by byl Edward Cullen, jste skažené a ovlivněné filmem. NE VŠECHNY, ale většina z vás. 
Kde jsou ty časy, kdy jsme zadali do vyhledavače "Edward Cullen" a vyjelo pár blogů nebo webů?
Teď je toho plný internet, časopisy, vydávají se průvodce na tyhle téma apod.
 A já jim to nevyčítám, jsem ráda, na filmy si zajdu, v časopisech jsou ale většinou jen kecy a jen sem tam najdete nějakou informaci, která lze využít. Knihy si koupím, teda průvodce ne, když mi to koupí někdo jako dárek, nepohrdnu jím, ale já sama si to kupovat nebudu. První dvě knihy jsem přečetla dlouho před tím, než natočili film, zatmění vyšlo až v roce 2008 a díky bohu jsem si Rozbřesk dokázala přečíst bez toho, abych před očima viděla tváře Kristen, Roberta a spol. 
Co mě ještě vytočilo, je to, že jakmile Stmívání v kinech ohlásilo takový úspěch, kolem upírů se teď točí úplně všechno. Pořád se píšou nové a nové knihy, točí se filmy... Ale je to všechno na jedno brdo a mezi jednotlivými knihami mám už pořádný zmatek, že už ani nevím, jaká postava je v jaké knize. A já ty knihy mám moc ráda, i na ty filmy se podívám, ale lidi vzpamatujte se trochu a dejte prostor i jiným fantastickým bytostem než jsou upíři ANEBO přestaňte z upírů dělat takové romantiky a udělejte je opravdu nebezpečnými! 

NADÁLE JSEM VĚRNÝM FANOUŠKEM STMÍVÁNÍ A CELÉ SÁGY, ALE MOHLI BYSTE NA CHVILKU VYPNOUT? 

Vlkodláček

23. května 2010 v 15:14 | Zlatka |  Tablet
No... měl to být vlkodláček, ale spíše je to takový malý vlčák :D

podsvetti-or-raj.blog.cz

Mobil

17. května 2010 v 18:36 | Zlatka |  Na téma...
Mobily které jsem prostřídala :)
Oficiálním tématem blogu tento týden je "mobil".
V dnešní době ho má kde, kdo. Já sama znám asi jen dva lidi, kteří mobil nemají. Svůj první mobil jsem měla asi 5ti nebo 6ti letech. Brzo, že? xD Dostala jsem ho poděděný a ani jsem ho moc nevyužívala, měla jsem ho hlavně proto, že jsem bývala dost často sama doma, tak aby mě mohli rodiče kontrolovat.
Pravdou je, že život bez mobilu si nemůžu představit, stejně jako život bez počítače a internetu. Tyhle věci jsou dnes natolik běžné, že se staly samozřejmostí a také nutností. Člověk potřebuje na rychlo něco zjistit, nebo se domluvit a dopis přece posílat nebude, ne? Raději vezmeme mobil a zavoláme tomu člověku, nebo napíšeme SMS.
Ale mobily taky dokáží pořádně znepříjemnit život. Lidé nás mohou přes něj obtěžovat apod.
Takže když si ho jednou za čas vypneme, jenom nám to prospěje ;)

...

Povodně a jiné neštěstí

17. května 2010 v 12:34 | Zlatka |  deníček
water drop
Zdravím,
právě jsem ve škole a máme děják, učitelka tady není, a tak máme volno.
Máme "pěkné" povodně. Nejvíce to schytali Věřnovice... my bydlíme na kopci a stejně máme ve sklěpě vodu.
Zítra a ve středu máme volno, protože ve škole budou spát ti chudáci, co to schytali nejvíce. Ale povodně - nepovodně, domů sem i nechce. Rozpadá se mi rodina - myslím matku a tátu... zbytek si domyslete. Hlavně že budeme žít všichni pohromadě, jako nějaká "happy familly"... Je mi z nich zle. Když mi ta novina byla obeznámena urvala jsme kus železné židle... (vzala jsme jí a třískla o zem) roztrhla díky tomu koberec a vyryla nehty do šuplíku...

Šnečci 8. 5. 2010

9. května 2010 v 15:28 | Zlatka |  Fotografie
Přidávám Vám tady nějaké fotečky šnečků ze včerejška :) Nekopírujte ;)Zbytek pod perexem ;)

Svět podle Snoopyho

9. května 2010 v 10:12 | Zlatka |  KNIHY
sssAutor: Charles M. Schulz
Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Počet stran: 200

Můj názor: Nelíbilo se mi to tak moc jako scripty s Garfieldem od  Jima Davise, ale byl oto taky velmi vtipné, bezvadně nakreslené a Snoopy je fakt rozkošný bígl :)

Popis: Svět podle Snoopyho je prvním českým výborem z komiksových stripů, které Charles Schulz denně kreslil pro americké noviny v letech 1970-1990. Komiks o hloubavém bíglovi Snoopym a tak trochu zvláštních dětech, obletěl už celý svět. A jaký tedy je svět podle Snoopyho? Rozhodně miluje všechno jídlo a pití, má nesmírně vytříbený sluch. Tato kniha Vám představí Snoopyho i v roli "světoznámého spisovatele", jenž tvoří jedno geniální dílo za druhým.

Grilování a hon na ježky xD

9. května 2010 v 9:55 | Zlatka |  deníček
NEKOPIROVAT
Ahojte :)
Včera jsme byli u babičky, slavili jsme tam máminy narozky a Filipovi narozky (můj budoucí strejda)... Hřnělo a blýskalo se :D Úplně se těším na ty bouřky, co budou už jen přibývat x)
Takže... až dopadalo, šli jsme ven na terasu a grilovali jsme steaky <3 Úplně dobré to bylo :D Pak jsem fotila šneky u dědy na skalce (a nejméně dva jsem omylem rozšlápla :/) a měla jsem asi dvoumilimetrového na ruce :D A pak jsem šla aportovat s Tekym (schiba-inu, taková rozkošná, ale nebezpečná lištička) a pak nám přes zahradu lítali ježci... teda nelítali.... dupali přes zahradu a byli rychlejší než já :D Jsme je tam s Filipem honili :D To byla úplně sranda, takoví maliččí a takoví rychlí :D
Domů jsme dorazili asi po jedenácté a spát jsem šla po půlnoci.
A teď můj úděsný ranní zážitek :(
Zdál se mi děsný sen, plavali jsme v moři, byla tam krásná průzračná voda, ale na dni všude leželi kostry a růžence. Bylo to někde u skály a nahoře na té skále byla šibenice. Brrr... Ale to se ještě dalo, protože to byl jen sen, ale pak jsem se s hrůzou probudila. Ale ne kvůli toho snu. Z ramena se si "odchlípla" (nevím jak to nazvat) peřina a já si vzpomněla jak v Americké kletbě hlavní hrdince ten potergeist pořád sundával deku. Oči jsem doposud neotevřela, jsem strašpytel, ale pak jsem se uklidnila, že mi prostě jenom spadla deka a tak jsem se chtěla posunout trošku více ke stěně a pak si tu deku zase přes ramena přetáhnout. Jenže když jsem se chtěla pohnout nešlo to! Normálně jako bych tam byla přikovaná... Říkám si: "To už jsem vážně tak ztuhlá hrůzou?"... Zkusila jsem to podruhé a už to šlo. A pak jakoby se o mě něco otřelo, ale myslím že tohleto jsem si vyfantazírovala... Já jsem byla samozřejmě úplně v šoku, ale zase jsem se vzchopila a dokonce otevřela oči, abych se rozhlédla po pokoji. Bylo to brzo ráno... možná ve čtyři, možná v pět, takže už bylo vidno. V pokoji nikdo a nic nebylo.... Hm říkám "Fajn, už začínám bláznit :D" A chtěla jsem jít spát dál... No a pak jsem slyšela zvuky... vůbec nevím co to bylo... jakoby škrábání, ale nevím o co, jestli o stěnu, nebo o radiátor... nevím, každopádně jsem měla sto chutí napsat mamě sms do ložnice :D Ať se jde ke mně podívat do pokoje, že tu něco se mnou je :D Kočka to být nemohla... dveře mám zavřené a v okně síťku, takže nic no... ale ty zvuky možná mohli být z venku.... teda doufám to, ale zase představa, že začínám bláznit není teda opravdu vůbec uklidňující :D

Unavená

5. května 2010 v 15:28 | Zlatka |  deníček
Sleep walking from Sugarock99.deviantart.com
Zdravím Vás,
dneska jsem s Peťanem jela na soutěž a aj... musím podotknout, že naše úča jezdí jako šílená :D No a ne, nevyhráli jsme to :D Ale tak nevadí, myslím, že jsme si vedli celkem dobře... budeme asi 6.... No v první desítce snad jo :D To bych se naštvala :D Peťan tam celou dobu očumoval holky :D prý "Zajdi za ní, ať mi dá číslo..."
Si tam měl zajít sám :D Nakonec k němu jedna holka přišla, ať jí dá jeho FB :D Peťan spokojený xD Já jsme tam vočumovala jen jednoho kluka :D Na koho byl podobný, to ani říkat nebudu... hm... ti blonďáci xDDDD Hej, ne no comment.
Podstatou tohoto článku nemělo být vočumování potenciálních idolů, ale to, že jsem vyřízená a že mám před sebou kupu učení... bůů... ani k té knize si nemůžu sednout! :( Jako štu 3. tíl Vznešených mrtvých, celkem tenký knížečka a čtu to už přes týden kvůli tomu, že se furt musím něco učit, dělat projekty a kdo ví co! Brr... Do toho jedna nemilá příhoda, která se ještě nevyřešila.... Doufám, že se máte lépe než já ;) To je pro dnešek ode mě vše, možná přidám ještě nějakou recenzi na film, ale nic neslibuju ;) Mějte se :*Sebepoškozování

3. května 2010 v 19:53 | Zlatka |  Na téma...
Sebepoškozování (zdroj: www.mojageneracja.pl)

Je to ohavné téma článku, ale aktuální pro dnešní svět.

Sebepoškozování (neboli automutilace) je záměrné a opakované ubližování si ve snaze vypořádat se s nepříjemnými duševními stavy. Projevuje se zraňováním vlastního těla a je signálem vážného psychického problému, jenž postižený nedokáže zvládnout jiným způsobem.


Dovoluji si říct, že sebepoškozování je v dnešním světě fenomén a je populární hlavně u mladých lidí a vyznavačů stylu EMO.
Lidé, kteří jsou nešťastní, se tak snaží "vypustit páru" a ulevit si. Ale pak jsou tu mladí lidé, kteří to udělají jen proto, aby na sebe upozornili. Proč? Upozornit na sebe se dá různými způsoby, tak proč zrovna tenhle?
V mém okolí znám 5 lidí, kteří si tak ulevují a mnoho dalších, kteří by to chtěli zkusit, ale (prozatím?) nemají odvahu. Chápu, že když se člověk trápí - nejčastěji kvůli někomu jinému -, že si prostě nějak musí ulevit, a i když se svěří přátelům, mnohdy to nepomůže, ALE NIKDO NESTOJÍ ZA TO, ABY SI ČLOVĚK KVŮLI TÉ OSOBĚ NIČIL SV0 VLASTNÍ TĚLO. Samozřejmě, i já jsem nad tím nejednou přemýšlela, když jsem byla hodně nešťastná, ale nikdy jsem to neudělala (hlavně díky tomu, že nesnáším pohled na krev) a NIKDY TO NEUDĚLÁM. Protože vím, že tehdy, kdybych to udělala, možná bych si tím na nějakou dobu ulevila, ale dříve nebo později bych se sama sebe ptala: "Proč mi má situace tenhdy připadala tak strašná? Proč jsem to udělala?"... Protože to samé máte s alkoholem. Člověk se napije, trochu se motá, bavíte se a pak najednou přijde na řeč věc, která Vás trápí - a je to, rozbrečíte se. Proč? Protože "v alkoholu je pravda"... dáte průchod svým emocem, které byste se normálně snažili ukrýt, ale tentokrát je ukrýt nemůžete, protože jste opilí a povolní. To samé máte se sebepoškozováním, není to nic jiného, než snaha dát půchod svým emocem. Protože když to ze sebe vypustíme, život je o něco málo snažší.
Ale upřímě - já se raději ožeru, než abych si řezala zápěstí apod. ;)
Lidé, kteří tohle dělají ze smutku, částečně chápu, ale nebaví mě se o ně každý den strachovat, že si tentokrát ublíží více, než by snesli. Nebaví mě jim pořád kontrolovat zápěstí.
Pokud si myslí, že se s tou záležitostí vážně nevypořádají, měli by vyhledat psychologa.
A lidi kteří to dělají, aby na sebe upozornili? Masochisti! Jinak si to neumím vysvětlil...

Slept so long

2. května 2010 v 17:08 | Zlatka |  deníček
vampire
Čaute,
mám takový problém... nevím co se přidávat, nevím o čem psát :(
Povidky po mně nechtějte, mám fantasyjní krizi :(... :D
Takže se omlouvám předem, že se zde nějakou dobu neobjeví žádný smysluplný článek :(
To je všechno, přeju pěkný zbytek víkendu :)

SAKURA

1. května 2010 v 13:29 | Zlatka |  Fotografie
Miluju tyhle stromy :) Sice kevou jen tři dny v roce a pak už nic, ale ty tři dny, jsou takové veselejší :) Milejší :) Takže přidávám pár foteček jedné sakurky ve Slatině, je to foceno mobilem, takže nic moc, ale můj foťáček mě neposlouchá :/ Takže buď do opravny a nebo sbohem fotky :(


Obrázek “http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2010/121/0/7/SAKURA_by_Zlajda95.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2010/121/9/7/SAKURA_5_by_Zlajda95.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Zbytek najdete tady: