Červenec 2009

Dracula (1992 s Garym Oldmanem)

24. července 2009 v 12:00 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
Dracula
Edit: HA! Jen jsem dopsala tenhle článek a už jsme začala stahovat torrent :D Takže film se mi líbí pořád ;-) Prostě Gary Oldman jako Dracula nemá chybu a Wiona Ryderová byla taky úžasná :o*** Miluju tenhle film!

Režie: Francis Ford Coppola
Rok výroby: 1992
Země: USA
Délka: 123 min
Alternativní název: Bram Stoker's Dracula

Můj názor:
Jéje :D Tenhle film jsem viděla dvakrát v životě a pokaždé jsem byla ještě malé dítko (jojo, myslím že mi bylo poprvé 4 a pak 6 let... fanda upírů už od spermie :DDDD) :D Takže si ho už moc nepamatuju :(... Každopádně si vzpomínám že se mi líbil :D A mamuša ma Draculu (knihu) podle tohohle scénáře, takže si ho možná někdy přečtu... No fajný filmíík :D Gray Oldman je úžasná herec ;)
(Abych nezapoměla... v té knížce jsou i obrázky z filmu :D a jeden z tšch mých oblíbených byl v TV programu... a tehdy jak jsem ho viděla naposled před těmi 8 lety :D jsme si ten obrázek vystřihla :D A měla jsme ho v nočním stolku :DDDDDD)

ZDROJ OSOBNOSTI.CZ

V roce 1462 křesťanská armáda, v jejíž čele stojí transylvánský princ Vlad (Gary Oldman), porazí turecká vojska. Jeho družka Elizabeth, která je falešnou zprávou přesvědčena o tom, že její princ zahynul na bitevním poli, si vezme život. Vlad, který po smrti své milované nezná útěchy, se postaví na stranu Zla a stane se z něj nesmrtelný upír Dracula. Čtyři staletí poté přijme na svém hradě mladého advokáta Jonathana Harkera (Keanu Reeves), který má za úkol zprostředkovat šlechtici prodej několika nemovitostí v Londýně. Harker je zasnoubený s Minou (Winona Ryder), která jako by z oka vypadla princově milované Elizabeth. Upír se rozhodne přijet do Londýna a vyhledat Minu. V metropoli si svou mocí podrobí Mininu přítelkyni Lucy. Předtím ale, než se zmocní i Miny, se musí utkat s holandským profesorem Van Helsingem (Anthony Hopkins)...

Ďáblova bible - Kodex Gigas

21. července 2009 v 12:00 | Zlatka |  DALŠÍ ČLÁNKY
Kodex Gigas je největší rukopisná kniha (kodex) světa. Byla pravděpodobně napsána počátkem 13. století v podlažickém klášteře u Chrudimi. Bývá označována latinsko-řecky Codex Gigas (v překladu "Obrovská kniha"), nebo podle výjimečného vyobrazení ďábla také jako Ďáblova bible. Záměrem autora bylo shrnout veškeré vědění do jediného díla, vytvořit jakousi "knihovnu v jediné knize"
Kodex patrně vznikl v dnes již neexistujícím klášteře v Podlažicích u Chrudimi. Záznamy v kodexu končí rokem 1229. V roce 1245 byl kodex zastaven cisterciáckému klášteru v Sedlci. Pavel Bavor z Nečtin (1290 až 1332) jej roku 1295 odkoupil pro břevnovský klášter. V letech 1477-1593 se kodex nacházel v klášteře v Broumově. V březnu 1594 byl převezen do Prahy, kde se stal součástí sbírky císaře Rudolfa II.
Na konci třicetileté války, v roce 1648, se švédské armádě podařil nečekaný přepad Prahy (dobyli však pouze levobřežní část), při němž ukořistili poklady veliké hodnoty - mimo jiné i obsah Rudolfovy kunstkomory, jež byla odvezena do Stockholmu. Rukopis je od té doby uložen v Královské knihovně ve Stockholmu a přes opakované snahy se nepodařilo získat jej od Švédska zpět. Nedaleko místa svého vzniku, v expozici Městského muzea v Chrasti je připomenut alespoň maketou. Od září 2007 do března 2008 byl zapůjčen na výstavu v pražském Klementinu.
Podle legendy v klášteře žil mnich, který zhřešil. Aby se vyhnul přísnému trestu zazdění za živa, slíbil, že napíše za jedinou noc největší knihu, obsahující všechny vědomosti světa. Dostal veškerý potřebný materiál a pustil se do díla. O půlnoci mu bylo jasné, že úkol nemůže zvládnout, a zaprodal svoji duši ďáblu. Ten za něj celé veledílo sepsal, biblické pasáže ovšem s velkým sebezapřením, odporem a nechutí. Mnich pouze z vděčnosti přidal jeho obrázek.
I přes tuto legendu o svém sepsání nebyl Kodex Gigas nikdy zatracen inkvizicí, a byl různými učenci bedlivě studován.

zdroj: wikipedia.cz

Tak a zítra jedůů

17. července 2009 v 22:23 | Zlatka |  deníček
Lidičky, tak já zítra v 9:00 odjíždím zas na tábor... nedá se říct že bych se tam těšila, jestli bude takové úmorné horko, tak se na to totiž můžu víte co... když bude pršet bude to paráda :D A těším se na tu naši diskotéku... :D ne že by tam byly takové super efekty apísničky jako na háčku, ale ploužáky tam byly slušný... :D <3... *holly*:D

Tak papa :o***

Rest, please...

17. července 2009 v 10:36 | Zlatka |  deníček
Ahojte,
jak se dneska máte? Já unaveně.
Je toho na mě poslední dobou moc, pořád musím přemýšlet nad... tím mým kamarádíčkem :(
Včera jsme si spolu psali na icq, alep rostě, už to není to co předtím... A už to takové nikdy ani nebude :(... Mám ho moc ráda, doufám že jsem ho neztratila...
Jediné co mi oživilo včerejšek byl Eda :D Opět, ten parchant se bjeví vždy v tu "správnou" chvíli... nemožné fakt tohleto... Ale to nic nemění na tom že jsme unavená a potřebuju odpočinek, který se mi pořád nedostává, ale tady nejde jen o spánek... jsem unavená fyzicky i psychicky... A zítra ještě na ten tábor... vůbec se mi tam nehcce ikdyž minulý rok tam bylo pěkně... teď bych raději byla doma a v klidu vyřešila tu moji super eXtra situaci... bože zase 14 dní bez něj... bez něj.... nebo alespoň bez kontaktu s ním... aspoň ten mobil bych s sebou chtěla.... ale prddd samozřejmě, odtrhnutá od civilizace... Mějte se tu pěkně, možná se se dneska ještě ozvu :o**

Upíři z Hollywoodu

16. července 2009 v 9:49 | Zlatka |  KNIHY
originální název: Vampyres of Hollywood
autor: Adrienne Barbeauová & Michael Scott
počet stran:333
nakladatelství: Albatros

Můj názor: Úžasná kniha :) Celkem dobrá zápletka a jsou tam někdy docela dobré hlášky :D Je to první kniha, kterou jsem četla v níž byla zmíňka o Lilith:) Takže jsee nadšenááá :)

Popis: Ve vyprávění příběhu se pravidelně střídají dva protagonisté - detektiv Peter King, pracující pro oddělení vražd policie v Beverly Hills, a Ovsanna Mooreová, vlivná producentka, scenáristka a herečka hororových filmů v jedné osobě - a navíc vysoce postavená upírka - "kastelánka" všech hollywoodských "nemrtvých". Hollywood postihne série bizarních vražd, jejichž obětmi jsou prominentní herci a filmové osobnosti. Vyšetřování vede detektiv King, který brzy zjistí, že všichni zavraždění byli nějak spojeni s Ovsannou Mooreovou. Motiv je navenek zcela nejasný, jen sama Ovsanna ale ví, že oběti byli vesměs upíři a navíc její vlastní "stvoření". Hollywood je totiž plný upírů - z nějakého důvodu vypadají na plátně či na obrazovce neporovnatelně lépe než "obyčejní" lidé a rekrutují se proto z jejich řad největší filmové hvězdy. Díky své dlouhověkosti jsou ovšem po nějaké době všichni nuceni ukončit kariéru a předstírat smrt, ačkoli někteří (například Charlie Chaplin) dokážou dlouhou dobu hrát role "stárnoucích" prominentů. K takzvaným "hollywoodským upírům" patří kromě Chaplina i takové hvězdy jako Rodolfo Valentino, Pola Negri, Orson Welles, Douglas Fairbanks a mnoho dalších. Ti všichni čekají, až po nějaké stovce let upadnou v zapomnění a budou se opět moci začít objevovat na veřejnosti.
King a Mooreová mají společný zájem: King chce vypátrat vraha a Mooreová zase musí najít "zabíječe upírů", protože jinak bude i ona nucena ukončit kariéru a ztratit se. A to se jí nechce, protože má ještě velké plány.
Během vyšetřování se King pomalu blíží k pravdě, až nakonec pochopí celou skutečnost a spolu s Ovsannou Mooreovou je nucen čelit jedné z nejmocnějších a nejstrašnějších bytostí v dějinách světa - mýtické Lilith, bohyni a matce všech upírů.

Síla pětice: Zlověstná hvězda

16. července 2009 v 9:38 | Zlatka |  KNIHY
originální název: Evil Star
autor: Anthony Horowitz
počet stran: 303
nakladatelství: BB/art s.r.o.

Můj názor: Konečně jsem se dokopala k tomu abych to dočetla, konec se dá číst lépe ne předešlý obsah knihy. Pořád trvám na tom že Krkavčí brána je o hodně lepší, ale dalo se to.

Popis: Začalo to Krkavčí bránou. Ale ještě není konec. Nepřítel se opět probouzí k životu. Po porážce Starých v Krkavčí bráně si Matt Freeman myslel, že bude moct klidně žít. Jenže někdo je jiného názoru. V dalekém Peru se má otevřít druhá brána. Jenom Matt dokáže zabránit silám temnoty, aby pronikly na svět, ale ty o něm tentokrát všechno vědí a budou se ho snažit odstranit. A druhá brána se má už brzy otevřít…

I hate swindler!

15. července 2009 v 20:20 | Zlatka |  deníček
Aoj... :(
Jak se máte? Já přímo "úžasně"...
Polovině (možná všemu) nebudete v tomhle článku rozumět, ale prostě se potřebuji vypsat.
Ráni bylo všechno v poho... v osm "budíček"... teda upomínka, kteoru jsme si nastavila kdo ví kdy... bylo to v době kdy jsem "Edíka" naprosto milovala... hm... dobře, splnila jsem si tehdy zadaný úkol a napsala jsem mu :D Alespoň nějaká prdel :D
Pak jsme jeli s Lelikem a Fífou do Zoo :D *jako malý děcka*.... Hm, vrátíme se z Ostravy.... cfelá utahaná vlezu do sprchy... všechno je v poho... pak celou věčnost čtu upíry z hollywoodu (úžasná kniha) a pak si pěkně vlezu na notebook.. na icq se naseru hodně.... vlezu na lide a naseru se ještě více!!!! hodím zpátečku 14 dní zpátky a chce se mi brečet... že já jsem tak důvěřivý člověk.... tenhle školní rok jsme ztratila maximum přátel na kterých mi opravdu záleželo.... ale nepopírám že na tom má podíl moje houževnatost atd. ale brali mě tak předtím, tak proč mě tak nemůžou brát teď?
Za posledních 10 měsíců se přátelím spíše s klukama a to s Dejvem, Peťanem, Dankem a Figim. No... a ono s jednim z nich se to tak trochu zvrtlo... trochu více... chápete ne?? :DDDD A prostě všechno bylo více než O.K, ale na háčku mi bylo jasné že už je to na nic... a ono to naneštěstí na nic už opravdu je... jen prostě.... předtím se mi libil jeden... prd, dva kluci z ačka (edu nepočitam) a nějak se to zvrtlo :D a nakonec jsme se zabochla do někoho upo jineho že... a já jsem věděla že to nedopadne dobře... takže jsem ztratila zřejmě jediného kluka který o mě více méně jevil zájem ale taky jsem ztratila toho nejlepšího přítele z mých nejlepších přítelů... a teď prosrě jedna z mých mála kámošek mě teda naštvala... nedá se říct že by mi lhala nebo něco, ale dalo by se to nazvat podrazem.... od ní to byla prostě rána pod pás. Nebudu s ní o tom mluvit ani jí žádat o vysvětlení, ona je celkem chápavý člověk, takže pokud není mrcha a neudělala to naschvál, tak si to časem uvědomí a začne o tom mluvit sama, nebylo by to poprvé... ale jak říká moje mamka, kamarádky jsou největší bestie... a z části je to pravda. I to, že si více rozumím s klukama než s holkama mám po svojí mámě. Hm... uvidíme jak to všechno zkončí...Video z Háčka

12. července 2009 v 19:55 | Zlatka |  deníček
Lidičkyjá tu bulím smíchy :D Nějaká Petra nahrávala samé lepší chvilky z háčka :D A jsem jí za to mocka vděčná protže tohle nemá obdoby :D Zejména rodinka s Kubou, Edou a Kájou :D Já jsem z toho tenkrát nemohla :D Chjo :D Cu zpááátky :D


Vedoucí zpívají Habánu :D Horor :D Můj vedoucí je ten v levo :D To je náááš Honzíík :D


Kluci si hráli na Beyoncé :D


Tady blbly vedoucí :D Rozlučka :D


1. eXtra krátka část o dvou setkání teploušků :D


2. část :D


úplně nejlepší scénka :D Kubu mít za mámu nechtěla... prý půl sedmé večer :D <3


Háčko crew :D We love you :D


Davidek Gránský a jeho "Change"

Tak to je vše nooo :DHabána!!

11. července 2009 v 15:47 | Zlatka |  deníček

Habána! :-)
Denska jsem se vrátila z háčka :-)
Bylo to tam samozřejmě úúúžasný, zábava skvělá, lidi úžasní <3
Jediné co mě mzelo bylo to, že tam už nebyl Válec, Snoopy ani Filip :-(... Ale nahradili je Marek, Lukáš a Kája... ale ti byli taky úžasní takže no problem :-)

Jinak tam byl jeden klučina - Tomášek - bylo mu myslím 17 let... četl Stmívání... miluje tajemné věci... zrkátka můj člověk :D
Prdel s ním :D *hra na malého růžového králíčka* :D

Jinak poslední den (jako předposlední den, ne den odjezdu).... jsme bulili... a úplně brutálně :D A mně zase slzí oči takže to enbudeme rozebírat dále a papa :D


čičulka

6. července 2009 v 12:00 | Zlatka |  Tablet
No, tak mně se to moc nelíbí, ale když už jsme to načmárala, tak to sem dám...

Odjezd na háčko <3

1. července 2009 v 8:00 | Zlatka |  deníček
Tak lidičky, dneska odjíždím.
Sbaleno... pouklízeno... eh ani náhodou :D
Jsem mrkev a je mi blbě :D
Takže se mám fajn <3 :DD
Tak se tu mějte fanfárově :o***
Pap :)