Smlouva

1. ledna 2008 v 20:51 | Zlatka |  Infinity path
Další pokračování mé povídky. Doufám, že se vám bude líbit, podle mě sem se teda mohla víc snažit, ale mě momentálně nic nenapadalo. Takže to je, jak to je, ale samozdřejmně jsem zvědavá na vaší kritiku...
kdyby tam byly chyby tak sorranč :-/


Měly jsme se sejít v jedné budově, která patřila Quelitským rezervacím, přesně za tři hodiny.Edward byl natolik nervózní, že ani Jasper ho nedokázal uklidnit.
"Edwarde, uklidni se!" zakřičela Rosalie.
"Nech mě být Rosalie!" Odsekl.
Opatrně jsem se dotkla jeho ramene. "Edwarde, všechno dobře dopadne." uklidňovala jsem ho. "Taky doufám."
Viděla jsem, že uklidňovat ho nemá žádný smysl. "Ale já vím, že jo." řekla jsem a šla do pokoje. "Bello počkej!" Zakřičel Edward a já jsem se otočila zpátky k němu.
"Promiň, že jsem takový." omlouval se.
"Nemáš za co, prostě jsi jen nervózní."
"Já vím, že jsem nervózní, ale já se omluvám za to jak si to na vás vybíjím."
"No, ale to nevadí, každý z nás je teď nervózní, tedy kromě Ara."
"Hm." zamračil se, když jsem se zmínila o Arovi.
"Co je?"
"Nesnáším ho."
"Proč?"
"Aro se tě pokusí přemluvit, abys s ním jela do Itálie."
"Ale to jsi přece chtěl."
"Ano, chtěl jsem, abys byla v bezpečí a konkrétně v Itálii, ale on tě bude chtít přesvědčit, abys tam odjela napořád." zavrčel.
"To se ale nemáš čeho bát. Stala jsem se upírkou proto, abych zbytek mého posmrtného života strávila s tebou a ne s Arem." dodala jsem a konečně se usmál.
"Omlouvám, jestli vás vyrušuji, ale máme teď takovou malou rodinnou poradu." oznámil Jasper a hned zase zmizel.
"Tak pojď." řekl Edward a šly jsme do pracovny.
V pracovně svítilo malé tlumené světlo, ale všem bohatě stačilo k tomu abychom, viděly i to co bychom za normálních okolností vidět neměli. "Takže," promluvil Aro. "kdyby
se to nedej bože nějak zvrtlo, navrhuji, abych já a Bella s urychlením odjeli do Itálie."
"Nesouhlasím!" vykřikl Edward
"Bella nikam sama nepojede." dodal zuřivě. "Edwarde, ale ona nepojede sama, pojede se mnou." vysvětlil Aro. "Pak tedy nepojede sama s vámi!"
Aro vrhl po Edwardovi zuřivý pohled a Edward mu ho vrátil. Do toho vběhla Alice.
"Dost! Oba se chováte jako malé děti! Kdyby se něco stalo, tak do Itálie pojedu s Bellou já."
Oba se uklidnili, ale jak bylo vidět, Aro nebyl stále spokojený. Uběhli dvě hodiny dalšího dohadování a bylo načase se připravit.
Vzala jsem si na sebe tmavě hnědé kalhoty a hnědočerný pruhovaný svetr. Zašla jsem do pokoje k Alici. "Tak co myslíš, jak to dopadne?" zeptala jsem se.
"Doufám, že dobře."
"Co Edward?" zeptala se.
"Už se uklidnil, uvidíme." řekla jsem nejistě. Do pokoje vběhl Jasper. "Tak pojďte."
Podle naší strategie jsem neměla pro jistotu jet Volvem s Edwardem, prý pokud se nerozhodnou zaútočit jen co zastavíme. Jela jsem s Esme a Carsliem. Alice jela s Edwardem, Rosalie s Jasperem a Emmett s Arem. Vsadím se, že Edward bude poslouchat rozhovor Emmetta a Arem. Ale doufám, že si nebudou povídat o mně. Zatavili jsme u budovy, která vypadala spíše jako chata.
Opatrně jsme vystoupili z vozu. U vchodu na nás čekal jeden z Quelitů. "Pojďte dál." pokynul.
Ocitli jsme se všichni na úzké chodbičce. Bylo zde mnoho dveří, ale vlkodlak nás vedl k těm úplně posledním. Vstoupili jsme do místnosti s velikým krbem a stoly do dvou řad. Každá řada na opačném konci pokoje. První řada byla obsazena Quelity, druhá řada patřila nám.
Usadili jsme se a Carslie přistoupil s Arem ke Qelitům. "Jste tu přesně v čas." řekl Sam. "Byli byste radši, kdybychom přišli pozdě?" Zeptal se Aro nevrle. "Ne, to tedy ne." odpověděl Sam. "Přejdeme k věci?" zeptal se Carslie. "Nemůžeme, dokud nepřijede Billy Black." odpověděl Sam. "Dobrá." řekl a šel si k nám s Arem sednout.
Seděli jsme několik minut a vrhali jsme po sobě navzájem nepřátelské pohledy, když tu do místnosti vtrhl Billy na vozíčku, Jackob a ta nová studentka.
"Omlouváme se, že jdeme pozdě, ale měl jsem se svým synem maličkou debatu."
Zpoždění, nezpoždění, je mi to jedno co tu ale dělá ta nová??!
Billy dojel ke stolu a řekl:
"No přejdeme k věci. Máme určité podmínky a předpokládáme, že i vy, nebo snad ne?"
"Ovšem. Chcete začít?" zeptal se Carslie zdvořile. "Děkuju, ehm… takže mezi naše podmínky patří i ty minulé, zákaz vstupu na naše rezervace, a kousnutí jakéhokoli člověka, pak tu máme i další věci, ale ty už nepatří do podmínek. Dělá vám to nějaký problém?"
"Ne." řekl Carslie, ale vpletl se mu do toho Aro. "Ne, není to problém, ale v případě když je přeměna jediná možnost jak přežít, nezbývá porušit vaše podmínky!"
"Kdo jste?" zeptal se Billy.
"Jsem, Aro Volturi, upíří kníže z Itálie." představil se Aro.
"To vy jste nařídil přeměnu Belly?" zamračil se Billy.
"Ano jsem to já, ale přeměna byla nevyhnutelná, mám právo mít obavy o můj druh, nebo snad ne?"
"Domýváte se tedy, že Bella by mohla být hrozbou pro váš druh?" zeptal se Billy překvapeně.
"Ne, nyní už ne, stala se jednou z nás, ale samozdřejmně, může se stát, že by na lidi ve svém okolí neměla dobrý "vliv". Sama Victoria je toho důkazem."
"To ano." zamračil se Billy. "Přejdeme k naším podmínkám, jestli dovolíte?" skočil Carslie do rozhovoru. "Ano, ovšem. Tak tedy jaké jsou vaše podmínky?"
"Jsou zcela prosté, Quelité nesmí za předem určené hranice, které se nemění od minulé smlouvy, pokud jde o nakažení lidí v našem okolí, nebudeme nikoho v okolí forks přeměňovat."
"Chcete tím říct že, lidi budete přeměňovat ale na jiném místě, kde už hranice nedosahuje?"
"Pane Blacku, my lidi nepřeměňujeme jen tak ze zábavy, ale jen když je nouze, v takovémhle případě ano, přeměníme člověka na místě, kde hranice nedosahují." řekl Carslie. "Dobrá, to bychom měli. Susane zanes prosím obě smlouvy nakopírovat na jeden list a přidej tam samozdřejmně dohodovou listinu."
"Jistě." Blondýnka se zvedla a zašla si vzít naši a smlouvu Quelitů.
"Moment, nebude vám vadit, když s ní tam půjde někdo z nás? Jen pro jistotu." Zeptal se Aro.
"Jistě že ne." odsouhlasil Billy.
"Bello, můžete prosím doprovodit Susane?" zeptal se mně Aro, ale díval se při tom na Edwarda. "Ano." zvedla jsem se a v duchu proklínala Ara.
Šly jsme zase tou chodbičkou, ale teď jsme zahly do dveří které vedly do nějaké kanceláře.
"Takže ty patříš ke Quelitům?" zeptala jsem se Susane.
"Tak trochu."
"Tak trochu?"
"No já v podstatě ne, ale Jackob ano a já jsem s ním zasnoubená, takže jako bych mezi ně patřila."
Cože??! Jackob si ji chce vzít??! To je snad blbý vtip, sice mi do toho nic není. Ale teda je to pro mě docela šok, a pořádný. Klid Bello! Dýchej!
"Takže, kdy se chcete vzít?"
"I když jsem s ním zasnoubená, chtěla bych jít na vysokou, takže až dostuduju." odpověděla.
"Aha, jasně."
"Tobě vadí, že jsem s Jackobem zasnoubená? Já myslela, že chodíš s Edwardem?" zeptala se mně zaskočeně.
"Ne! Samozdřejmně že mi to nevadí, a já s Edwardem nechodím." a ukázala jsem jí můj prsten. "Aha. Promiň, no vidím, že ty s Edwardem jsi o kus napřed." usmála se.
"Jo to asi jo." Susane vzala smlouvy a vyrazily jsme zpět. Když jsme vstoupily do pokoje, okamžitě mi bylo jasné, že mezi tím co jsem se Susane klábosila, tady se zřejmě hádali.
Susane podala smlouvy Billymu a odešla si sednout na místo vedle Jackoba. Billy podepsal smlouvu jako první a Carslie hned za ním, pak už to bylo po řadě, nejdřív my a potom Quelité. "Susane prosím zajdi ještě jednou udělat dvě kopie této už podepsané smlouvy."
"Ano." Susane opět šla nakopírovat smlouvu, ale tentokrát jsem s ní už nemusela. Když se vrátila, předala jednu smlouvu Billymu a jednu Carsliemu, třetí pravou smlouvu, dali Arovi.
"Výborně, to je vše. Sam vás vyprovodí. Sbohem Aro Volturi, bylo mi potěšením vás poznat." Dodal Billy když jsme byli na odchodu trochu podrážděným hlasem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Nattalliaa Nattalliaa | E-mail | Web | 1. ledna 2008 v 21:18 | Reagovat

Ahojky!! Dneska jsem narazila na tvoji stránku a taky na tuto povídku, je jiná, než ostatní, na které jsem zatím narazila ale mě se líbí :) Už se těším na další kapitolku (nutno dodat, že už netrpělivě čekám XD)

Opravdu super povídka!!

2 Bella Bella | Web | 1. ledna 2008 v 22:57 | Reagovat

Skvělý!!!Rychle pokráčko! :-D Jsem celá nažhavená! :-)

3 nika nika | Web | 3. ledna 2008 v 13:25 | Reagovat

Ahoj taky ti přeju vše nej a nechceš se přidat do mé sbírky spřátelených blogísků????????

4 Kolda=) Kolda=) | E-mail | Web | 10. dubna 2008 v 21:19 | Reagovat

supeer!!! moc hesky!!

5 Lenka - SB Lenka - SB | Web | 8. dubna 2009 v 15:59 | Reagovat

hej.. tohle už jsme někde četla.. nezveřejnovla jsi jí ješt jinde??? třeba na edwardcullen.kx.cz??? páč tohle už jsme fakticky četla.. jenom nwm kde.. ale každipádně super.xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama