Šaty

9. prosince 2007 v 16:14 | Zlatka |  Infinity path
Tak tohle je a zároveň není moje první povídka o Belle a Edwardovi. Je první protože je to první kterou jsem zveřejnila a není, protože jsem psala už hodně takových ale žádnou z nich jsem se tu ještě neodvážila sem dát. No doufám že se vám bude líbit, a samodžřejmně sem zvědavá na kritiku, protože psaní povídek mně opravdu baví... takže se nebojte napsat svůj nazor na mojí povídku. Já to nějak přežiju :)

Dneska je to přesně 1 rok co jsem se stala upírkou, součástí rodiny Cullenů. Edwardovou ženou. Charlie si musel zvyknout, že bydlím s Edwardem, a že s tím nic nenadělá.
Ale já jsem šťastná, že s Edwardem mohu být nyní napořád, i když to Charlie vidí jinak.
"Bello?"
Možná bych se tam mněla dneska stavit a podívat se jak se mu daří.
"Bello?!" Otázala se mně znovu Alice.
"Ano?"
"Jsi v pořádku?" Zeptala se starostlivě, jako bych byla stále člověk.
"Ano." Pousmála jsem se.
"Tak co, líbí?" Alice nyní stála v dlouhých, tmavě modrých šatech, které dokonale ladili k její křídově bílé tváři.
"Páni! Vypadáš úžasně!" Skutečně, Alice vypadala jako z nějakého filmu a ne jako dcera doktora malého městečka, která se připravuje na Vánoční večírek ve škole kde je tělocvična tak malá že jen těžko se tam dá tančit.
Ale my jsme věděli i tak že když budou tančit Cullenovi a Haleovi všichni ostatní přestanou a budou plně se závistí pozorovat, jak po parketu ladně tančí. Těšila jsem se, ale zároveň měla strach, jak to zvládnu v davu plném lidí, lidí plné krve. Krev, kterou jsem zapřísáhla, že ji neokusím nikdy v mém posmrtném životě, životě s Edwardem.
"Bello!"
Otočila jsem se.
"Tady, našla jsem šaty pro tebe jako stvořené!" Usmála se Rosalie.
Možná vás překvapilo nezvyklé chováni Rosalie ke mně, ale i my jsme už kamarádky, rodina. A jsem šťastná, že to takhle dopadlo.
"Tu máš! Zkus si je!" Rosalie mi podala dlouhé béžové šaty. Když jsem si je zkoušela, myslela jsem si že tmavé šaty budou lepší, ale i tak, Rosalie měla pravdu. Béžové, třpytivé šaty mi opravdu dokonale padly. Když jsem vyšla z kabinky rozhodnutá, že si šaty koupím, vyšla z kabinky i jiná dívka. Byla to nová studentka naší školy, studentka, která dávala jasně najevo že se ji Edward líbí a to mě štvalo nejvíc. I když ji Edward nesnášel stejně jako zbytek naší rodiny, měla jsem právo žárlit, i když jsem se opravdu neměla čeho bát. Byla blondýnka a také jak je vidět hledala šaty na večírek. Měla na sobě krátké růžové šatičky se třpytivým odleskem. Musím uznat, že ji opravdu padly. Když si mně všimla usmála se na mě, ale já jsem ji úsměv neoplatila, dobře jsem věděla co má za lubem. Věděla jsem to dost dobře jako všichni z mojí nové rodiny.
"Tak co? Jak vypadám?" Zeptala jsem se Alice a Rose, i když jsem věděla předem, co mi odpoví.
"Úžasně!" Zvolaly obě melodickým hlasem.
Usmála jsem se. "Rose, ukaž mi ještě jednou ty šaty, které sis vybrala."
"Tady jsou." Rosalie vytáhla velmi, opravdu velmi podobné šaty těm, které si vybrala naše nová spolužačka.
"Rose, jsou opravdu pěkné," řekla jsem. "ale, ta nová, si vybrala ty samé." Přecenila jsem přes zuby.
Rosalie se otočila. "Hm, nemyslím, že by v nich vypadala lépe než já." Zvolala naschvál nahlas, aby to naše spolužačka slyšela a viděla.
Když nás uslyšela a ohlédla se po šatech, které si Rosalie stále prohlížela, zamračila se a šla šaty vrátit. Rosalie na nás mrkla. Já vím bylo to sice od nás hnusné, ale zato jsme si vychutnaly vítězství. Když se takhle lehce vzdala šatů, které ji opravdu slušely, doufám, že se stejně lehce vzdá představy o tom, že by mohla mít něco s Edwardem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám moje povídka?

ano, je skvělá 89.3% (67)
ano :) 5.3% (4)
no ujde 4% (3)
ne 1.3% (1)

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 9. prosince 2007 v 17:17 | Reagovat

Páni!Nechápu,proč jsi nezveřejnila už něco mnohem dřív!Je to super!Už se těším na pokráčko!!! :-D Máš ode mě jetě jedno + ,protože je ta povídka o Edwardovi a Belle...ani nevíš jak ráda čtu takový povídky :-D

2 KIKČÍK KIKČÍK | 9. srpna 2008 v 11:54 | Reagovat

skvělý...jdu na další kapču

3 Drapyna Drapyna | E-mail | Web | 6. ledna 2009 v 20:02 | Reagovat

Četla jsem již spousty povídek a příběhů, ale co smím říci... skutečně se ti to povedlo! Jsi velmi šikovná! Jen tak dál myslím že máš talent :) a Zároveň tě žádám o malou pomoc. Tedy pokud se ti chce napiš mi na uvedený e-mail a byla bych ráda kdyby jsi mi pomohla stvárnit jednu povídku, neboť nevím jak začít :)

Děkuji Drápek.

4 Lenka - SB Lenka - SB | Web | 8. dubna 2009 v 15:42 | Reagovat

zajmavý a máš kliku že je tu spoustu dalších dílů takže nebudu otravovat škemráním o další a jdu čáíst..xD

5 AndyCullen AndyCullen | Web | 10. ledna 2010 v 15:59 | Reagovat

je to moc pěkné...jdu na další
;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama